Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Świszcząca turbina. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=146759)

mondeouser 26-12-2011 18:53

Świszcząca turbina.
 
Przebieg 39000 km i zaczęła świszczeć turbina czy to normalne? Silnik 1.8 TDCI w mondeo IV. Czy macie tak samo? Samochód jeszcze na gwarancji będę jechać niedługo na przegląd do aso i nie wiem czy im to zgłaszać?
Pozdrawiam

Trimix 26-12-2011 19:24

Odp: Świszcząca turbina.
 
Zgłaszamy wszystko , nawet pierdoły - spinki , uszczelki , parujące klosze , wytarcia w tapicerce itd .... nie wspominając o turbinach :diabelek:

Strzeszku 27-12-2011 08:48

Odp: Świszcząca turbina.
 
To nie jest normalne. U mnie przy 140 tyś km turbina siedzi cicho jakby jej nie było.

mondeouser 27-12-2011 19:27

Odp: Świszcząca turbina.
 
Nikt nie zetknął się z czymś takim? Czy może to łożyska na turbinie?
Pozdrawiam i dzięki za rady.

mir200 27-12-2011 20:48

Odp: Świszcząca turbina.
 
u mnie gwizdało jak diabli, czy wyższy bieg ( 5. 6.) tym głośniej i wcześniej. Podobno była jakaś nieszczelność w obudowie czy kolektorze- sam nie wiem- dokręcili mi w Auto technika w Warszawie jak byłem tam przejazdem i cisza:) ale silnik 2.0TDCi z chipem na 172 konie- także nie wiem czy to

mondeouser 28-12-2011 07:32

Odp: Świszcząca turbina.
 
To jest takie jakby chrobotanie połączone ze świstem. Najgorzej jest na jedynce, gdy nie słychać jeszcze opon i szumu wiatru.

bobanr 30-12-2011 18:01

Odp: Świszcząca turbina.
 
Jak brzmi ten świst turbiny ? Ja słyszę coś ala "włuuuu" (przedział obrotów 1500-1800), ale mi się to podoba i u kolegi w bmw także słychać coś podobnego już od dawna i on się tym nie martwi.

steell 30-12-2011 22:31

Odp: Świszcząca turbina.
 
Cytat:

Napisał mondeouser (Post 1757351)
To jest takie jakby chrobotanie połączone ze świstem

To nie jest normalny objaw.

TySiK 31-12-2011 01:14

Odp: Świszcząca turbina.
 
Ja napisze na przykładzie mojego bracika (auto megane) Takze mu turbina świszczała 2 dni przed wyjazdem do niemiec, wiec poleciał tak, myslac ze nic sie nie stanie, a jednak 200 km przed polska granica (powrot do PL) na autostradzie smuga białego dymu, brak oleju, prawy pas awaryjne i koniec wycieczki.Laweta i do PL. Poleciała turbina, wymiana i wszystko OK lecz po przejechaniu 500 km silnik do wymiany na nowy, poleciała panewka, czy wał, juz teraz nie pamietam. Mozna kombinowac czy turbina sie przyczyniła do uszkodzenia silnika tak lub nie, nie ma juz teraz znaczenia. Od wymiany silnika hula wszytko jak ta lala (odpukać)

Więc Moim zdanie nie ma na co czekać tylko zdiagnozowac i usunąć usterkę, szkoda pchac sie w bardzo wysokie koszta :(

Strzeszku 31-12-2011 11:45

Odp: Świszcząca turbina.
 
Cytat:

Napisał TySiK (Post 1758751)
po przejechaniu 500 km silnik do wymiany na nowy, poleciała panewka, czy wał, juz teraz nie pamietam

Na pewno przyczyniła się do tego turbina. Przy wysokich obrotach na autostradzie wypiła dużo oleju z silnika, w którym zatarły się*panewki.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.