Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   LPG (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=105)
-   -   Filtr od gazu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=12622)

MAN 23-04-2006 08:51

Filtr od gazu
 
Jakie są objawy zapchanego filtra od gazu w parowniku :fcp9

Assan 23-04-2006 14:09

MAN, w parowniku nie ma filtra,znajduje się on w elektrozaworze gazu.Objawem jego zapchania najczęściej jest spora utrata mocy,silnik lubi nieraz sobie strzelić z powodu ubogiej mieszanki

karex 23-04-2006 14:40

U mnie w Polonezie, po prostu przestał ciągnąć przy ponad 3 tys obr/min. Gasł, a jak obroty spadały poniżej to było w miarę OK, a po kilku minutach to już całkowicie zdechł.
No ale syfu miałem co nie miara, cała komora filtra była zapchana.

Dodam, że to był mój pierwszy kontakt z gazem i niedługo po zakupie auta, to nie ja je doprowadziłem do takiego stanu :D.

MAN 23-04-2006 17:00

Cytat:

Napisał Assan
MAN, w parowniku nie ma filtra,znajduje się on w elektrozaworze gazu.Objawem jego zapchania najczęściej jest spora utrata mocy,silnik lubi nieraz sobie strzelić z powodu ubogiej mieszanki

Możesz dokładnie opisać gdzie to jest lub jakieś zdjęcie na 90% mam reduktor tomasetto. Mam takie objawy których wcześniej nie było, podczas jazdy na gazie z stałą prędkością pojawia się coś takiego jak by silnik przerywał z braku gazu i pare razy ostatnio zdarzyło mi się że podczas ruszania z miejsca strzeliło do kolektora sącego. Chcę zacząć od wymiany świec na nowe od kupna samochodu zrobiłem 8 tyś a niewiem kiedy poprzedni właściciel wymieniał świece oraz ten filtr od gazu. Gaz był zakładany w samochodzie półtora roku temu przez poprzedniego właściciela a jest to mój pierwszy samochód z gazem i nie wiem jak się dobrać do tego filtra od gazu. Przyglądałem się reduktorowi i z jednej strony jest durza pokrywka o średnicy reduktora czy tam znajduje sie tylko membrana :fcp9 . Kiedyś jak byłem u gazowników to akurat nie mieli tego filtra i chcieli za wymian 50 złoty

Assan 23-04-2006 18:04

Zostaw parownik (reduktor) w spokoju,idąc od reduktora tym cienkim miedzianym przewodem doprowadzającym gaz natrafisz na elektrozawór odcinający dopływ gazu w nim jest zamontowany filtr,jak znajdę fotkę tego ustrojstwa u mnie to Ci zamieszczę,a 50 pln za wymianę filtra to rozbój w biały dzień :fcp7
dodałem

Teraz chyba się połapiesz,to to mosiężne z elektromagnesem,są takie jak ten i kilka innych ale zawsze w nich jest filtr.W tym trzeba odkręcić przewód gazowy z lewej i odkręcić korpus a w środku jest filterek :fcp1 . W innych wystarczy odkręcić kołpak lub zaślepkę

MAN 23-04-2006 18:24

Jak znajdę chwile czasu to zobacze do elektrozaworu, bo umnie jest przykręcony do reduktora który znajduje się pod aku a dojście do niego jest tylko od spodu samochodu lub bym musiał wyciągnąć obudowe filtra powietrza żeby się do niego dostać

[ Dodano: 2006-04-23, 20:05 ]
Dzięki za pomoc zlokalizowałem ten filtr znajduje się na elektrozaworze jest to taka puszka okrągła zamocowana z boku elektrozaworu z góry jest prawie zerowe dojście a pokrywka jest przykręcona na jedną durzą śrube czy ktoś wie na jaki klucz bo prubowałem 19 to jest za mała. Jak oglądałem reduktor z kanału to filtra nie było widać jest dokładnie między aku a elektrozaworem

KGB 23-04-2006 19:07

a w Tomasetto przypadkiem filtr nie jest tuz przy parowniku ?
bo jak ogladalem na allegro parowniki Tomasetto to rzucila mi sie w oczy dziwna komora ustawiona prostopadle do osi parownika
jak nic wyglada na komore z filtrem

to z daszkiem ,nad cewka
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

MAN 23-04-2006 19:14

Jest podobny do tego z allegro tyle że na allegro pokrywka jest na trzy śruby a umnie jest jedna centralna

KGB 23-04-2006 19:16

jak bedziesz odkrecal filtr to nie zapomnij zakrecic zaworu na butli
niby powinien byc elektrozawor na butli ,ale ...

Assan 23-04-2006 19:31

Cytat:

Napisał KGB
niby powinien byc elektrozawor na butli ,ale ...

Może nie mieć zaworu do zakręcenia,ale....masz rację lepiej sprawdzić i jak jest to zakręcić. Ja nie mam zaworu :fcp4


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.