Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] regulacja temp i siły nawiewu w tylnej części (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=134795)

kmc74 07-07-2011 08:44

regulacja temp i siły nawiewu w tylnej części
 
Przede wszystkim - WITAM.
w skrócie o sobie, jestem starszym Panem przed 40-tką. Galaxy jest moim drugim fordem i 20 autem ;-) wcześniej miałem: explorera, mazdę mpv, previe - to tak z podobnego segnmentu.
Galaxy kupiłem leciwego, po okazyjnej cenie z przebiegiem sic! 133 tys km. Teraz pomału go składam do kupy. Na razie uruchomiłem klimę i naprawiłem wiązkę tylnej klapy, centralny i wymieniłem wszystkie płyny oraz filtry.

Przechodzę do pytań fresh'a:
1. Przy drugim rzędzie siedzeń po lewej stronie pod sufitem mam dwa pokrętła - jedno z temperaturą drugie z siła nawiewu. Kiedy to powinno działać? Ja kręcę i nic się nie dzieje, albo nie wiem gdzie powinno się dziać.

2. Jak się włacza tylną wycieraczkę :-)? Jak odpycham od siebie włącznik to uruchamiam spryskiwacz tylnej szyby. Wycieraczka stoi jak zaklęta.

3.Mam prawdopodobnie dołożonu moduł sterowania centralnym z pilota. Gdzie go się wpina, bo mi to nie działa.

na razie wystarczy. Pozdrawiam

ferdek1962 07-07-2011 09:05

Odp: regulacja temp i siły nawiewu w tylnej części
 
Cytat:

Napisał kmc74 (Post 1679486)


Przechodzę do pytań fresh'a:
1. Przy drugim rzędzie siedzeń po lewej stronie pod sufitem mam dwa pokrętła - jedno z temperaturą drugie z siła nawiewu. Kiedy to powinno działać? Ja kręcę i nic się nie dzieje, albo nie wiem gdzie powinno się dziać.


Musisz włączyć przycisk jak na załaczonym obrazku
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

za siedzeniem kierowcy na tych pokretłach ustawiasz sobie zimno lub ciepło a drugi pokrętłem siłe nawiewu od 1-3
wycieraczke włączasz prawidłowo byc może jest coś w klapie tylnej(wiazka)lub silniczek wycieraczki

sp9wlc 07-07-2011 09:20

Odp: regulacja temp i siły nawiewu w tylnej części
 
witam serdecznie,dołącze sie do tematu, czy gdy przy kierownicy nawiew jest ustawiony na zimne powietrze a na panelu tylnej nagrzewnicy ustawiam na ciepłe, to tak będzie działac jak zdefiniowałem.
kmc74 co do wycieraczki tylnej to zauwazyłem, że odpychając włączasz ją i będzie działala dopuki jej nie wyłączysz jeszcze raz odpychają dzwignię

romekbed 07-07-2011 11:48

Odp: regulacja temp i siły nawiewu w tylnej części
 
Cytat:

Napisał kmc74 (Post 1679486)
2. Jak się włacza tylną wycieraczkę :-)? Jak odpycham od siebie włącznik to uruchamiam spryskiwacz tylnej szyby. Wycieraczka stoi jak zaklęta.

3.Mam prawdopodobnie dołożonu moduł sterowania centralnym z pilota. Gdzie go się wpina, bo mi to nie działa.

Witam !Temat tylnej wycieraczki też przerabiałem kiedy kupiłem swojego Galaxy,u mnie
zapieczona oś zablokowała mechanizm,która po wybiciu i nasmarowaniu działa do dzisiaj.Sprawdź czy słychać cykanie przekaźnika po włączeniu wycieraczki ,będziesz miał pewność że z tej strony jest wszystko ok.

Co do alarmu to najlepiej sprawdzić u producenta jak go podłączyć,bo oryginalny nie jest nigdzie dopinany będąc całością z modułem sterującym znajdującym się pod siedzeniem kierowcy.

kmc74 08-07-2011 21:18

Odp: regulacja temp i siły nawiewu w tylnej części
 
no właśnie nic nie cyka, także obstawiam przekaźnik - pytanie który :-)
Moduł centralnego wydaje mnie sie na dołożony z racji wyglądu pilota

motorek26 08-07-2011 22:25

Odp: regulacja temp i siły nawiewu w tylnej części
 
Cytat:

Napisał kmc74 (Post 1680256)
Moduł centralnego wydaje mnie sie na dołożony z racji wyglądu pilota

centralny może być fabryczny ale moduł sterowania pilotem jest dołożony lub masz jakąś centralke alarmu dołożoną która steruje ci z pilota centralnym

chmielu 14 09-07-2011 07:18

Odp: regulacja temp i siły nawiewu w tylnej części
 
witam.kiedys przy okazji dokladania spryskiwaczy reflektorow znalazlem rozpiske bezpiecznikow(ponoc z 2.0)i tam pisalo ze prekaznik od wycieraczki tyl to w gniezdzie R2 przekaznik ponoc numer 72.mam nadzieje ze to sie zgadza.pozd

wojtekn 09-07-2011 07:43

Odp: regulacja temp i siły nawiewu w tylnej części
 
Pytanie który dokładnie kolega ma rok tego autka bo ja mam to tak opisane:

Od: 15-11-1994 Do: 15-08-1997

No.72 R2, Wycieraczka Szyby Tylnej

a w roczniku Od: 15-09-1997 Do: 30-03-2000

przekaźnik od wycieraczek i silniczka mam opisany jako No 53, R21

:wink::wink::wink:

romekbed 09-07-2011 08:43

Odp: regulacja temp i siły nawiewu w tylnej części
 
Cytat:

Napisał kmc74 (Post 1680256)
no właśnie nic nie cyka, także obstawiam przekaźnik - pytanie który :-)
Moduł centralnego wydaje mnie sie na dołożony z racji wyglądu pilota

Witam! Wycieraczkami steruje moduł sterownika wielofunkcyjnego przez przekaźnik R2 72,jeżeli bezpiecznik B12 15A jest sprawny (zasila też zegar )to przyczyny należy szukać właśnie w otoczeniu tego modułu.Być może niedziałanie wycieraczki i sterownika centralnego zamka są ze sobą związane,sprawdź inne bezpieczniki


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.