Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Zaciski hamulcowe, jakiej marki kupić (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=320993)

Zielku12 10-06-2021 06:50

Zaciski hamulcowe, jakiej marki kupić
 
Cześć
Którą markę polecacie żeby kupić zaciski hamulcowe do focusa? Czy ktoś z Was miał styczność z częściami tych marek. Cenowo one prezentują się następująco:
A.B.S 310 zł
DENCKERMANN 160 zł
SKV 115 zł
NTY 150 zł
KAMOKA 110 zł
Zastanawiałem się nad regeneracją starych, po konsultacji z mechanikiem doszliśmy do wniosku, że pewniej będzie kupić nowe, ale ceny mają spory rozstrzał, z jednej strony chciałbym coś co wytrzyma jeszcze parę tysięcy kilometrów, ale z drugiej też nie chcę wydawać za dużo PLN-ów.. Jakbyście mogli mi doradzić co kupić, będę wdzięczny za każdą opinie. Posiadam Focusem MK2 1.8 TDI 115 KM z 2010 roku.

Fulara 10-06-2021 07:10

Odp: Zaciski hamulcowe, jakiej marki kupić
 
żadne z powyższych. tylko regeneracja oryginalnych. i uważam, że temat można a nawet należy zamknąć.

ja miałem raz chińskie zaciski. raz. wymontowywałem je szybciej jak zamontowałem. tylko oryginał.

StaryOsa 10-06-2021 07:47

Odp: Zaciski hamulcowe, jakiej marki kupić
 
Oj tam raz się przejechałeś i już sobie taką opinie wyrobiłeś. Fakt wolność słowa. Ale tak szczerze to co teraz nie jest produkowane w chinach? Z tego co wiem to jakieś 90% rynku sprowadza części z chin, a to że coś kosztuje 100 zł a coś 1000 to sprzedawca sobie taką marżę rzucił. Nie chcę się kłócić, ale mam takie zdanie.

Wracając do tematu, to po pierwsze bym poczytał opinie o danych markach w internecie, na pewno są, i według tych opinii wybrałbym zacisk z danej marki, a jeśli miałbyś nadal problem do może zawędzisz swój wybór do 2-3 marek i wtedy może ktoś Ci pomoże przy wyborze

konieczko5 10-06-2021 08:33

Odp: Zaciski hamulcowe, jakiej marki kupić
 
To nie mechanik tylko partacz (chyba, że zacisk pękł przy odkręcaniu odpowietrznika). Kup używany i go zregeneruj.

hesiek 10-06-2021 08:37

Odp: Zaciski hamulcowe, jakiej marki kupić
 
Kiedyś do Galaxy na tył zakładałem skv do tej pory chodzą.
Ostatnio w moim mondeo też na tył tą markę założyłem i jak narazie bez problemów. I normalnie na nie jest gwarancja przecież.

Ale wiadomo każdy ma swoje zdanie.

DonJuane 10-06-2021 10:48

Odp: Zaciski hamulcowe, jakiej marki kupić
 
od 2019 mam SKV i sobie chwalę.

grzegorzyk 10-06-2021 11:51

Odp: Zaciski hamulcowe, jakiej marki kupić
 
Przepraszam autora że w jego wątku, potrzebuję kupić nowe jażma na przód do mk2. Znalazłem ale tylko marki NTY , ale firma ta ma różne opinie i nie wiem czy warto?

seba3dor 10-06-2021 13:54

Odp: Zaciski hamulcowe, jakiej marki kupić
 
Nie lepiej jarzm kupić używanych? Można dorwać kompletne z zaciskami nawet za nieduże pieniądze.

grzegorzyk 10-06-2021 15:10

Odp: Zaciski hamulcowe, jakiej marki kupić
 
Cytat:

Napisał seba3dor (Post 3349117)
Nie lepiej jarzm kupić używanych? Można dorwać kompletne z zaciskami nawet za nieduże pieniądze.

Oczywiście że można ale mk2 to już leciwe auto i nie wiadomo w jakim będą stanie.
Mam problem ze stukającymi klockami przy hamowaniu przód/tył na parkingu.
Nie mam czasu na zabawy w wymienianie używanych części , chcę wymienić jarzma wraz ze trzpieniami plus nowe gumki prowadzace plus nowe klocki.

waldek1221 10-06-2021 17:07

Odp: Zaciski hamulcowe, jakiej marki kupić
 
To może regenerowane? Na znanym portalu aukcyjnym jest kilka propozycji.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Możesz też przy okazji zrobić sobie upgrade do tarcz 300 mm.
Może też uda się zostawić w rozliczeniu stare zaciski?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.