Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Ostrzezenie!!! Opony GOODRIDE (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=31618)

bartstep 17-10-2007 10:13

Ostrzezenie!!! Opony GOODRIDE
 
:569:

Uwaga, uwaga... Szanowni Forumnowicze.
Zbliza sie sezon zimowy i nastapi wzmozony zakup opon. Tak wiec z wlasnego doswiadczenia chcialbym Was ostrzec pryed zakupem opon (chinskich) firmy GOODRIDE.
Wlasciwie to ta firma powinna sie nazywac GOD-RIDE (podroz do Boga).

Czegos tak tandetnego nie ialem nigdy. Plastikowe balony, sliskie, beznadziejne.
:573: Samobojstwo!!!!!!!!! :572:
Niestety skusilem sie niska cena... Niska cena, pierwsze hamowanie i... prawie spotkanie ze skala na zakrecie (a predkosc cos kolo 30 km/h, nawierzchnia mokra).

Ostrzegam Was przed ta tandeta, bo pomimo tak wielu negatywnych opinii produkt ten jest nadal sprzedawany w sklepach i w internecie.

A do lepszej lektury (opinie wielu uzytkownikow) odsylam tu: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]*&ilosc=14&pora_roku=letnie

Pozdrawiam
:fcp29

Karolina D. 19-10-2007 13:19

Dobrze że napisałeś, bo miałam je kupić, tylko Dębica jakoś bardzo mnie kusiła....
Ale gdybym inaczej do tego tematu podeszła to też bym takie opony kupiła...
Co za szczęście, z może kobieca intuicja :fcp3

llechu 19-10-2007 13:28

Jeśli mam być szczery to dębicy na zimę też bym nie polecał. Z własnego doświadczenia i życzliwości. Może nie są jakieś bardzo fatalne, ale "dobre" to się o nich na pewno powiedzieć nie da.

mmmk 19-10-2007 13:46

ale taki temat pewnie i tak malo da... dzisiaj w pracy sie wymadrzali na temat opon zimowych i o nalewkach za 80 zl sztuka... no to mowie,ze te to sa raczej malo nadajace sie do uzytku i ze nigdy bym ich nie zalozyl no to sie dowiedzialem:

ty se miej jakie chcesz a ja bede mial takie bo sa dobre a nie jezdze jak wariat.

no i ok ale zeby taki tanio oponowiec mi na drodze nie stal jak sie spiesze i zeby zawsze przedemna wyhamowal... wiecej od innych uzytkownikow drog nie wymagam :fcp14

Kapuhy 21-10-2007 21:45

mmmk, żeby przed Tobą zahamował to nic, ale za Tobą-to już większy stres ;)
Dębica we większości testów wypada bardzo nieszczególnie, warto wiedzieć, że wyrosła jej konkurencja :fcp5

bartstep 23-10-2007 12:09

Hej Karolina
 
Naprawde ciesze sie, ze udalo mi sie ustrzec Cie przed zakupem tego chlamu.
Opony sa straszliwie niebezpieczne...

A co do opon DEBICA jak kupilem wlasnie Debice Frigo 2 (ale nie Directional!!!) i jestem bardzo zadowolony.
Mysle, ze to taka nasza cecha narodowa, zeby opluwac co nasze (przepraszam... niedoceniac) a wychwalac zagraniczne produkty (nawet watpliwej jakosci).

Polecam sprawdzic na stronach [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] w zakladce opinie uzytkownikow (cos ten pierwszy wklejony link nie zadzialal)...
To chyba najbardziej rzetelne testy na swiecie.

A od GOODRIDE... trzymac sie z daleka.

llechu 23-10-2007 12:22

Re: Hej Karolina
 
Cytat:

Napisał bartstep
Mysle, ze to taka nasza cecha narodowa, zeby opluwac co nasze (przepraszam... niedoceniac) a wychwalac zagraniczne produkty (nawet watpliwej jakosci).

To nie cecha narodowa w moim przypadku tylko wydana kasa na chłam, który nie spełnia oczekiwań.
Cytat:

Polecam sprawdzic na stronach [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] w zakladce opinie uzytkownikow (cos ten pierwszy wklejony link nie zadzialal)...
To chyba najbardziej rzetelne testy na swiecie.
Zrobić stronę z takimi "rzetelnymi testami" to tyle co splunąć. Wywalać wszelkie niepochlebne recenzje to też nie problem. Ja właśnie po lekturze tych "rzetelnych testów" zdecydowałem się na zakup i jestem bardzo niezadowolony. Przy hamowaniu opony wydają z siebie odgłos jak odbijająca się gumowa piłka. Samochód buja się na nich jakby połowa zawieszenia była pourywana. To mają być dobre opony? Dobre opony to były vikingi, na których 5 sezonów zimowych przejechałem. Niestety ta norweska firma nie produkuje już opon do osobówek.

bartstep 23-10-2007 12:36

Nie jestem oczywiscie oredownikiem stosowania DEBICY.
Wydaje mi sie jednak, ze te testy sa dosc rzetelne.
Oczywiscie beda rozbieznosci w opiniach, dlatego trzeba robic tak jak na zawodach skokow narciarskich odrzucic skrajne opinie i znalezc ta srednia. I mysle, ze ona bedzie miarodajna.

Jesli chodzi o te opinie, sugerujac sie nimi, kupilem w lecie opony SAVA i jestem bardzo zadowolony. Potem na podstawie tych opinii (i wczesniejszych doswiadczen) kupilem DEBICE i tez jestem zadowolony.

Oczywiscie trzeba wziac pod uwage przedzialy cenowe. Mysle, ze nie da sie porownac cen DEBICY i VIKINGA... nie ta polka. Porownywanie nieporownywalnych.
DEBICA nalezy do koncernu GOODYEAR i jest low-cost'em. Opony premium sygnowane sa marka GOODYEAR (normalka).

Co do zachowan (i nie pije tu absolutnie do Ciebie) jest tez dobor rozmiaru opon do samochodu.
Jakze czesto sie widzi wiesmacki tuning w golfach, gdzie opony sa szersze niz samochod. I potem zdziwko, ze prowadz sie to auto jak taczka... Ale chcial miec szerokie to kupil tanie... i stad taka opinia sie bierze.

Ja jezdzilem juz na FULDAch (kiepskie), MICHELIN (zaje... fajne), SAVA (bardzo dobre), DEBICA (bardzo dobre), CONTINENTAL (bdb), GOODYEAR EAGLE (kiepskie na mokrym), GOODRIDE (smierc w oczach), MATADOR (niezle), KORMORAN (badziewie)...

I choc wiele osob sie ze mna nie zgodzi to nie tylko wzor bieznika ma znaczenie, ale rowniez rozmiar opony. Czasem ta sama opona w roznych rozmiaracz zachowuje sie diametralnie inaczej.

PODSUMOWUJAC... ja tylko chcialem ostrzec przed GOODRIDE. Pozostale wybory zostawiam kupujacym.

Pozdrawiam posiadaczy Fordow :)

llechu 23-10-2007 12:44

Uwagi na temat szerokości opon nie dotyczą mojego przypadku. Używam opon w najwęższym i najmniejszym przewidzianym rozmiarze do mondeo 185/65/14 zarówno latem jak zimą. Wspomniane vikingi były w tym samym rozmiarze. Na wszystkich oponach dotychczasowych było ok oprócz dębic. Za vikingi faktycznie dałem 50% więcej niż za te dębice, ale to było w 2000 roku, kiedy to wszystkie ceny opon były nieco wyższe. Ale nawet gdyby nie, to uważam, że warto wydać te 50% więcej i mieć dużo lepsze parametry jezdne niż drżeć na każdym zakręcie, że ci się fura za bardzo przechyli.

bartstep 23-10-2007 12:47

mowimy oczywiscie o oponach zimowych DEBICA?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.