Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] Fotele podgrzewane-instalacja (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=287785)

36ha 26-10-2018 10:07

Fotele podgrzewane-instalacja
 
4 załącznik(i)
Mam pytanie jak w tytule czy jest u mnie instalacja do foteli podgrzewanych. W skrzynce bezpieczników są fizycznie wpięte bezpieczniki, fotele wymieniłem w tamtym roku i z tego co gość twierdził że są grzane natomiast panel klimatronika bez przycisków do foteli. A właśnie rozebrałem konsolę środkową żeby zamontować nagrzewnicę ptc i przy jednej rozbiórce zrobiłbym dwie rzeczy . I drugie pytanie czy wystarczy zmienić panel klimatronika na odpowiedni i aktywować w kompie czy jeszcze coś?

AdamGdansk1 26-10-2018 10:12

Odp: Fotele podgrzewane-instalacja
 
Tak, fotele są grzane i masz instalację do nich.
Ja mam u siebie tak samo i niedługo będę to samo robił.
Co do aktywacji to nie wiem, sam jestem ciekaw.

Bump: W fotelu zielona i niebieska wtyczka odpowiada za grzanie, łącznie 3 piny.

Masz u siebie podświetlane klamki i kieszenie drzwi?
Bo mam jeden zestaw na zbyciu.

36ha 26-10-2018 17:04

Odp: Fotele podgrzewane-instalacja
 
Klamki i kieszenie mam podświetlane na czerwono. Odnośnie foteli to zamówiłem już ten właściwy panel do klimatronika. Może ktoś wie czy trzeba programować w kompie ?

AdamGdansk1 29-10-2018 22:27

Odp: Fotele podgrzewane-instalacja
 
1 załącznik(i)
Odświeżę temat. Ja również kupiłem już grzane fotele i zamówiłem panel klimatyzacji manualnej z włącznikami do grzanych siedzeń. Czy może ktoś się wypowiedzieć czy wystarczy wszystko zamontować czy trzeba aktywować?

kriski 30-10-2018 00:22

Odp: Fotele podgrzewane-instalacja
 
Cytat:

Napisał AdamGdansk1 (Post 3048472)
Odświeżę temat. Ja również kupiłem już grzane fotele i zamówiłem panel klimatyzacji manualnej z włącznikami do grzanych siedzeń. Czy może ktoś się wypowiedzieć czy wystarczy wszystko zamontować czy trzeba aktywować?

Powinno ruszyć bez problemu. W moim ( przed liftem ) sterowanie odbywa się sprzętowo, nie cyfrowo. W polifcie powinno być tak samo. Reasumując nic nie trzeba aktywować w BCM.

arturek 30-10-2018 07:27

Odp: Fotele podgrzewane-instalacja
 
Witam

Czy w wiązce tunelu masz kostki (i kable) do przycisków ogrzewania foteli?

Ja mam przedlifta i musiałem wymieniać wiązkę tunelu, na wersję ze
złączami do wyłączników grzania foteli

(w przedlifcie wyłącznik są na tunelu)

pozdrawiam
Arturek

AdamGdansk1 30-10-2018 09:57

Odp: Fotele podgrzewane-instalacja
 
W polifcie włączniki są na panelu klimatyzacji, a wtyczki są takie same bez grzania jak i z grzaniem. Czekam na panel i biorę się za montaż.

AdamGdansk1 30-10-2018 16:41

Odp: Fotele podgrzewane-instalacja
 
2 załącznik(i)
No i niestety to nie takie proste. Dzisiaj po zamontowaniu nowego panelu od klimatyzacji nic nie działało (nawiew, klima). Wróciłem do starego panelu i też nic. Okazało się, że to bezpiecznik nr 85 w kabinie. Na zdjęciu nowy panel i numery obydwu.
Panele różnią się grzanymi siedzeniami i nowy ma dodatkowo grzaną przednią szybę. Z tego co udało mi się ustalić to ten nowy panel miał zwykłe radio.
Czy ktoś pomoże?

lukaszooo 30-10-2018 16:59

Odp: Fotele podgrzewane-instalacja
 
Aktywowałeś to w konfiguracji ?

AdamGdansk1 30-10-2018 17:15

Odp: Fotele podgrzewane-instalacja
 
Nie. Najpierw chciałem zamontować panel. No i się nie udało.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.