Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Słabe oświetlenie bagażnika - czy ktoś ma na to sposób ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=159828)

Lukimax 16-06-2012 11:28

Słabe oświetlenie bagażnika - czy ktoś ma na to sposób ?
 
Witam

Na początku witam wszystkich, jestem nowym szczęśliwym jak na razie posiadaczem Esia.

Jedna z rzeczy która mi przeszkadza a nie znalazłem rozwiązania na forum to słabe oświetlenie bagażnika. Ta lampka po prawej prawie w ogóle nie świeci do bagażnika - jeśli ktoś poprawił oświetlenie bagażnika będę bardzo wdzięczny za podzielenie się tym rozwiązaniem.

Pozdrawiam
Luki

Slartibartfast 16-06-2012 11:55

Odp: Słabe oświetlenie bagażnika - czy ktoś ma na to sposób ?
 
Ja wymieniłem an LEDy i dorobiłem odbłyśnik [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]. Są tam też linki do LEDów jakie kupiłem.

wip 16-06-2012 12:27

Odp: Słabe oświetlenie bagażnika - czy ktoś ma na to sposób ?
 
zamiast robić odbłyśnik można kupić diody które świecą w jedną stronę. Ja takie założyłem do gniazd podświetlania tablicy rejestracyjnej - jest kilka diod na płaskiej listwie

kolo100 16-06-2012 12:33

Odp: Słabe oświetlenie bagażnika - czy ktoś ma na to sposób ?
 
Cytat:

Napisał wip (Post 1840832)
zamiast robić odbłyśnik można kupić diody które świecą w jedną stronę. Ja takie założyłem do gniazd podświetlania tablicy rejestracyjnej - jest kilka diod na płaskiej listwie

Jakie diody kupiłeś, że ci gasną po wyłączeniu świateł? Ja testowałem 4 rodzaje te od 1pln do 6pln za sztukę i pomimo wyłączenia i zamknięcia auta delikatnie świecą albo migają jak włączę światła.
Dzięki

wip 16-06-2012 12:43

Odp: Słabe oświetlenie bagażnika - czy ktoś ma na to sposób ?
 
diody mają polutowane na płytce rezystory i mostek prostowniczy więc nie ważna jest biegunowość zasilania i oszukiwany jest canbus. Niestety koszt jednej diody około 20 pln.
Tu masz link do strony z diodami W5W:[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Nie znalazłem tylko na stronie tej diody którą ja kupiłem. Na miejscu mają na pewno.

Lukimax 16-06-2012 12:43

Odp: Słabe oświetlenie bagażnika - czy ktoś ma na to sposób ?
 
Cytat:

Napisał Slartibartfast (Post 1840815)
Ja wymieniłem an LEDy i dorobiłem odbłyśnik [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Dzięki za link. Ja na razie zrobię odbłyśnik do zwykłej żarówki i powinno być lepiej - zobaczymy.

Pytanko jeszcze czy rozbierałeś może światła pod lusterkami ?
Nie chcę pokaleczyć tych plastików ale nie mogę ich wyciągnąć żeby wymienić na ledy...

kolo100 16-06-2012 12:47

Odp: Słabe oświetlenie bagażnika - czy ktoś ma na to sposób ?
 
Szczerze powiem, że strasznie drogo. Na allegro kupiłem ostatnio po 7pln do postojówek z canbus i są super tyle, że nie wiem czy jak je podłączę do tablicy rejestracyjnej i wnętrza to nie będą świecić po wyłączeniu. Nie będę jednak demontował dwóch reflektorów żeby je wyciągnąć i sprawdzić.

wip 16-06-2012 12:50

Odp: Słabe oświetlenie bagażnika - czy ktoś ma na to sposób ?
 
Cytat:

Napisał Lukimax (Post 1840844)
Pytanko jeszcze czy rozbierałeś może światła pod lusterkami ?
Nie chcę pokaleczyć tych plastików ale nie mogę ich wyciągnąć żeby wymienić na ledy...

Po jednej stronie centralnie jest elastyczny zatrzask (nie pamiętam czy od strony szyby czy od kabiny) wsuwasz cienki wkrętak i wciskasz, a z drugiej strony po bokach są dwa zaczepy

markkato 20-06-2012 13:24

Odp: Słabe oświetlenie bagażnika - czy ktoś ma na to sposób ?
 
Lukimax: Zamiast kombinować z odbłyśnikiem, zainwestuj w żarówki led z diodami SMD ułożonymi tylko w jednąstronę. Tak że całe światło skierowane jest w stronę wnętrza. Co ważne muszę mieć oznaczenie canbus, tak żeby gasły całkowicie po wyłączeniu auta.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
A drugie to :
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Ważne jest żeby żarówka złącze miała odpowiednio długie, lub całość nei byłą szersza niż 10mm, tak aby mocno trzymała się w oprawce

kolo100 20-06-2012 19:48

Odp: Słabe oświetlenie bagażnika - czy ktoś ma na to sposób ?
 
markkato ty zamwiałeś żarówki przez neta czy może gdzieś w Katowicach w sklepie?
Czy te drugie będą pasowały do oświetlenia tablicy rejestracyjnej bo są dosyć szerokie i boję się żeby zmieściły się w oprawce.
Do oświetlenia wnętrza znalazłem dosyć ciekawe i myślę, że będą super świecić bo źródło światła skierowane jest na dół: aukcja numer 2382130105.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Dzięki


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.