Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Pękła śruba wału (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=250940)

Qawse2 19-09-2016 22:11

Pękła śruba wału
 
Witam.
Mam taki problem iż kilka dni temu mechanik wymieniał mi rozrząd, na jeździe testowej by sprawdzić czy wszystko jest ok, niestety po dosłownie kilku metrach strzeliło coś pod maska. Mechanik który wziął to na siebie stwierdził że pękła śruba na wale.
Chciał bym się dowiedzieć jakie skutki dla silnika po takiej wymianie wału korbowego?

Focus mk1 1.6 16v 100KM 98r. B+G

Fulara 19-09-2016 23:03

Odp: Pękła śruba wału
 
no strzelił, kapusta

zapytaj, czy dał nową, czy to stara strzeliła, albo inaczej... co to znaczy strzeliła, tam nie ma klina, czy dociągał na blokadach

generalnie, silnik kupa :(

J@colo 19-09-2016 23:37

Odp: Pękła śruba wału
 
Zapewne za słabo dokręcił, tam jest 150 Nm, wielu mechaników nie mających za dużo do czynienia z fordami się na tym przejeżdża.

Fulara 20-09-2016 06:32

Odp: Pękła śruba wału
 
tak zapewne było,


generalnie niech Ci szuka silnika

ciafka 20-09-2016 07:09

Odp: Pękła śruba wału
 
Koledzy, nie każdą awarię da się naprawić dokręcając jakąś śrubę pneumatykiem :diabel2:. Często właśnie tak się psuje - a już urwać śrubę to wybitnie łatwo, dokręcając bez umiaru.
Koło pasowe dokręcamy 45Nm+90st.

Qawse2 20-09-2016 07:41

Odp: Pękła śruba wału
 
Czyli rozumiem że jeśli mechanik zrobi wał na swój koszt to z silnika i tak wraki zostaną ? Bo teraz nie wiem co mam robić dziś idę koło 14 po odbiór auta i co powinienem domagać się od mechanika ?
Boję się po prostu że może być tak iż wyjadę od niego Focusik pojeździ kilka dni i go więcej nie odpalę

salom 20-09-2016 07:43

Odp: Pękła śruba wału
 
Z powodu urwanej śruby wału, wymiana silnika ??? Paranoja...

Fulara 20-09-2016 07:50

Odp: Pękła śruba wału
 
jak tak odremontuje jak dokręcił to lepiej wymiana

MIREKTERAZPOLSKA 20-09-2016 07:57

Odp: Pękła śruba wału
 
Wał?Silnik? Remont- o czym Wy tu piszecie??
Jak to tylko śruba i strzeliła w/g opisu po paru metrach to spokojnie- nic wielkiego się nie stało.
Tylko czy to coś się stało z śrubą wału??? Ups-chyba nie

Qawse2 20-09-2016 08:07

Odp: Pękła śruba wału
 
Rozmawiałem z kumplem który zajmuje się mechanika i mówił że jeśli nie doszło do kolizji to wystarczy tylko wymiana śruby. Po uruchomieniu silnika mam się dobrze przysluchac czy chodzi tak jak wcześniej i przejechać się i sprawdzić czy ma moc. Czy rzeczywiście tylko tyle wystarczy by stwierdzić czy wszystko jest w porządku ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.