Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Kombi - automatyczne zamykanie bagażnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=207599)

lecter007 04-07-2014 08:45

Kombi - automatyczne zamykanie bagażnika
 
Witam,
Mam Mondeo MK4 kombi i takie pytanie - czy da się zamknąć bagażnik podczas jazdy tak, żeby nie można było go otworzyć od zewnątrz? Chodzi mi o to, żeby np. gdy stoję na światłach, nie można było dostać się do bagażnika.

Barjavel 04-07-2014 08:47

Chyba wystarczy centralny zamknąć od środka i już ;)

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

lecter007 04-07-2014 08:51

Odp: Kombi - automatyczne zamykanie bagażnika
 
No właśnie wyczytałem już że automatycznego ryglowania drzwi nie ma. Myślałem że może jest chociaż jakaś opcja automatycznego zamknięcia bagażnika...

jvc 04-07-2014 09:18

Odp: Kombi - automatyczne zamykanie bagażnika
 
Cytat:

Napisał lecter007 (Post 2236143)
No właśnie wyczytałem już że automatycznego ryglowania drzwi nie ma

No to źle wyczytałeś, w ASO i owszem nie da się, ale każdy kto ma ELM Ci to zrobi.

Barjavel 04-07-2014 13:09

Myślałem raczej o manualnym zamknięciu się od środka tak po prostu klameczką. A to że serwis nie może/nie chcę to już inna sprawa. U mnie w S-Maxie podobno też nie było można a dzięki uprzejmosci kol. z forum cieszę się już od dawna ryglowaniem drzwi po ruszeniu ;)

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Robert 68 04-07-2014 13:21

Odp: Kombi - automatyczne zamykanie bagażnika
 
Cytat:

Napisał Barjavel (Post 2236298)
cieszę się już od dawna ryglowaniem drzwi po ruszeniu

A czy w momencie wypadku drzwi automatycznie się odryglują?

jaceks 04-07-2014 13:51

Odp: Kombi - automatyczne zamykanie bagażnika
 
powinny automatycznie z wybuchem poduszek

Robert 68 04-07-2014 17:58

Odp: Kombi - automatyczne zamykanie bagażnika
 
Powinny....ale tak naprawdę nikt tego nie wie. Pomyślcie o tym bo przy wypadku (odpukać) możecie mieć problem.

kopydleusz 04-07-2014 21:16

Odp: Kombi - automatyczne zamykanie bagażnika
 
Cytat:

Napisał Robert 68 (Post 2236425)
Pomyślcie o tym bo przy wypadku (odpukać) możecie mieć problem.

Serio...?
Jeśli zamek będzie zamknięty, ale nie uszkodzony i będziesz potrzebował pomocy z zewnątrz (od środka zawsze możesz otworzyć, więc tego nie rozpatruję), to szybkę wybije pierwszy lepszy i będzie miał dostęp.
Jeśli zamek będzie zamknięty i uszkodzony, prawdopodobnie drzwi będą pogięte w taki sposób, że i tak ich nie otworzy zwykły człowiek (pomoc strażaków będzie konieczna).

Szczerze pisząc wydaje mi się, że ryzyko utrudnienia dostępu w razie wypadku, jest minimalnie.

To oczywiście tylko moje zdanie.

Wracając do tematu - polecam włączenie opcji, jeśli ktoś chce zwiększyć bezpieczeństwo przewożonego mienia/zmniejszyć ryzyko porwania auta.

Barjavel 05-07-2014 05:04

No jeśli dla Ciebie ryglowanie jest mało bezpieczne (oczywiście to Twoje zdanie) to po prostu puść sobie dwa kabelki do klapy i zamykaj po ruszeniu auto dodatkowym "pstryczkiem"

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.