Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Ranking 2.0 TDCi 140KM realne spalanie i zasięg (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=72997)

danielr 25-06-2009 19:49

Ranking 2.0 TDCi 140KM realne spalanie i zasięg
 
Bardzo jestem ciekaw ile palą Wasze Mondeo i ile macie zasięgu w zależności od trasy/miasta/stylu. Proponuje ranking pokazujacy typowe wartosci jakie osiagamy:

typowe srednie spalanie/ typowy zasieg na 1 baku / typowa srednia predkosc / procent trasy do procent miasta / co zwykle tankujecie (ultimate/v-power czy rzepak/opal :-) )

Temat otwieram dlatego, ze moj samochod nigdy palil tak duzo jak ostatnio i zaczalem sie troche niepokoic.

U mnie do niedawna bylo tak:

spalanie 7.0-7.3 / zasieg 800km / 90% miasto 10% trasa / ultimate lub v-power

A teraz mam tak:

spalanie 8,5-9 / zasieg 650-700 / 90% miasto 10% trasa / ultimate lub v-power (te same stacje) !

antyrama 25-06-2009 20:02

Odp: Ranking 2.0 TDCi 140KM realne spalanie i zasięg
 
Warto te dane jeszcze uzupełnić o przebieg i zdyskwalifikować auta z przebiegiem poniżej 3 tyś km :)

To spalanie to chyba DPF...
A w wątku o spalaniu TDCI w Mk III jeden kolega z Nowego Targu uparcie twierdzi, że on grzeje 180 km/h i mu pali 7 litrów :)
Wniosek? DPF to dzieło szatana.

p.s. Znalazłem miszcza:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

mir200 25-06-2009 20:09

Odp: Ranking 2.0 TDCi 140KM realne spalanie i zasięg
 
danielr- podobne wartości jak Twoje- obecnie spalanie na poziomie 8.2- było 7.2 ( miasto 60% trasa 40%) Przebieg 9tys. Stawiam na używanie klimy i znacznie większy rozmiar opon -obecnie 235/45/17' ( było w zimie 205/16')

danielr 25-06-2009 20:36

Odp: Ranking 2.0 TDCi 140KM realne spalanie i zasięg
 
Cytat:

Napisał mir200 (Post 1193384)
danielr- podobne wartości jak Twoje- obecnie spalanie na poziomie 8.2- było 7.2 ( miasto 60% trasa 40%) Przebieg 9tys. Stawiam na używanie klimy i znacznie większy rozmiar opon -obecnie 235/45/17' ( było w zimie 205/16')

Mam dokladnie ten sam rozmiar opon i jest to drugie moje lato z mkIV. No i moj przebieg ponad 65 tys. km wiec raczej sie dotarlem ;-)
W zeszle wakacje palil mi 7.5-7.8. Sprawdze jeszcze filtr powietrza ale ogolnie jest to podejrzanie wysokie spalanie.

antyrama 25-06-2009 20:53

Odp: Ranking 2.0 TDCi 140KM realne spalanie i zasięg
 
Cytat:

Napisał danielr (Post 1193422)
Mam dokladnie ten sam rozmiar opon i jest to drugie moje lato z mkIV. No i moj przebieg ponad 65 tys. km wiec raczej sie dotarlem ;-)
W zeszle wakacje palil mi 7.5-7.8. Sprawdze jeszcze filtr powietrza ale ogolnie jest to podejrzanie wysokie spalanie.

No to mamy dodatkowy parametr- rozmiar opony.

Danielr, a wcześniej jeździłeś na węższych? Czy wiążesz taki skok w spalaniu ze zmianą rozmiaru?
DPF mi się kołacz epo głowie, bo ostatnio w TVN Turbo pokazywali taksiarza, który miał filtr cząstek stałych i auto mu fiksowało od jazdy miejskiej.
Duże spalanie, jakieś jajka z olejem.

danielr 25-06-2009 20:58

Odp: Ranking 2.0 TDCi 140KM realne spalanie i zasięg
 
Zima mam 205/55/16. Ten rozmiar nie odpowiada idealnie obwodowi 235/45/17 wiec ok. zgadzam sie ze spalanie moze pokazywac mniejsze wartosci a predkosciomierz pokazuje na liczniku Vmax 235 ;-) Ale ja zimowki zdjalem dawno dawno temu i od tamtej pory zrobilem jakies 10-15 tys. km wiec kilka razy juz tankowalem ;) Dlatego sie dziwie, ze nagle mi tyle pali. Klima tez pracuje mi dosc intensywnie gdzies tak od kwietnia a tyle nie palil.
DPF sie przepala przez max paredziesiat km i wtedy faktycznie przez chwile samochod wiecej pali. Ale zeby az tak ???

kubuspuchaty 25-06-2009 21:15

Odp: Ranking 2.0 TDCi 140KM realne spalanie i zasięg
 
Jazda po mieście nigdy nie jest identyczna. Na tym samym aucie można spalać 8 litrów ale można i 12 bez specjalnie widocznej zmiany w sposobie jazdy.Z reguły w okresie letnim jest dużo robót drogowych w mieście, korki ( remont W-Z), klima itd robi swoje. Swoim autem robię trasę Zielona Góra-Warszawa-Zielona Góra via A2, na jednym baku. Gdyby nie konieczność jazdy ok 30 km w korkach warszawskich, spalanie miałbym na poziomie 5,1-5,2 i możliwość przejechania ok. 1300 km na jednym baku. Niestety "koreczki" powodują wzrost spalania i dystans tylko 1050 km.
Dodam, że na trasy tankuje V-power, gdy nie planuję wyjazdów, zwykły diesel Shell`a ma podobne spalanie jak v-power.

danielr 25-06-2009 21:43

Odp: Ranking 2.0 TDCi 140KM realne spalanie i zasięg
 
Dobra to inaczej zapytam.
Jakbyscie mogli wejsc w swoje tryby serwisowe (przytrzymac OK na kierownicy przez pare sekund po przekreceniu klucyka w pozycje II) i potem przejdzcie strzalkami do wskaznika na wyswietlaczu RAFE. Mam pytanie jakie macie tam wartosci.

TOMAS 25-06-2009 21:54

Odp: Ranking 2.0 TDCi 140KM realne spalanie i zasięg
 
Mój rekord zrobiony po autostradach niemieckich i austryjackich to cos ok 1169 kilometrów na paliwie ON ultimate z BP z 3 osobami na pokładzie i bagazniku max załadowanym na stacji weszło 68 litrów :), auto wtedy było bez chipa, predkośc do 130 km/h

po chipie spalanie troszke spadło i się kształtuje
Miasto 6,7 do 7,1 litra
Trasa od 5,9 do do 6,3 litra

Samochód tankowany na stacji Bp w zwykłe ON

kicaj 26-06-2009 13:40

Odp: Ranking 2.0 TDCi 140KM realne spalanie i zasięg
 
Cytat:

Napisał antyrama (Post 1193379)
To spalanie to chyba DPF...
A w wątku o spalaniu TDCI w Mk III jeden kolega z Nowego Targu uparcie twierdzi, że on grzeje 180 km/h i mu pali 7 litrów

niestety dopalanie DPFu kosztuje, a i sam DPF powoduje dodatkowe straty/opory...

co do spalania to kiedys zrobil sobie taki test trasa Hamburg-Granica (z przejazdem przez Berlin) tam gdzie mozna bylo grzalem 180km/h - spalanie kolo 7
ta sama trasa tydzien wczesniej jazda spokojna bo z rodzinka - spalanie tez kolo 7
ale tak to juz jest z dieslami ze ilosc paliwa potrzebnego rosnie liniowo z predkoscia a nie wykladniczo jakw benzynie... ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.