Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] Brak komunikacji obd2 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=327628)

double-bart 10-03-2022 14:09

Brak komunikacji obd2
 
1 załącznik(i)
Cześć,
mam problem z focusem 3fl 2018 1.5 ecoboost wersja 150ps automat, (samochód był po strzale z przodu co być może jest istotne). Mianowicie samochód nie komunikuje się z żadnym testerem odb czy to forscan czy vcds, samochodu nie można odpalić jest tylko zapłon, brak wskazań pozycji skrzyni biegów, na liczniku jest info serwis (ikona z czerwonym kluczem na środku). Bezpieczniki sprawdzone, przekaźniki też, wiązka sprawdzona, masy itp. Myślałem, że problem jest z komputerem silnika- zdemontowany sprawdzony na stole i jest ok. ktoś już wcześniej próbował go odpalić, ale bez rezultatu. Jakieś sugestie jak rozwiązać ten problem? Być może po wypadku jest coś zblokowane i wymagana jest wizyta w serwisie?
ps. pod kierownicą jest wolna kostka od czego to może być?

Antej 10-03-2022 14:21

Odp: Brak komunikacji obd2
 
Cytat:

Napisał double-bart (Post 3400877)
samochód nie komunikuje się z żadnym testerem

czyli nie ma komunikacji z PCM
ewentualnie przekaźnik "po zapłonie" do zwarcia, w celu połączenia się z resztą modułów w aucie

double-bart 10-03-2022 14:34

Odp: Brak komunikacji obd2
 
był zwarty na krótko brak reakcji, ponadto kable z bezpieczników idące do przekaźników (w komorze silnika) sprawdzone. zastanawia mnie brak komunikacji obd dysponuje tylko schematami z wersji przed fl ale pasuje przekaźnik R16 i R10 i wiązka są ok. jutro demontuje bcm poleci na sprawdzenie. ps gateway występuje w tym fordzie czy jest od zintegrowany z bcm?

Antej 10-03-2022 14:39

Odp: Brak komunikacji obd2
 
napisałem, brak komunikacji z PCM to dalej już nie pójdzie

możesz sobie stawiać każdy moduł na stole z osobna, ale auto i tak nie zagada

double-bart 10-03-2022 15:05

Odp: Brak komunikacji obd2
 
jutro będę działać, dziwne że brak komunikacji z komputerem silnika powoduje brak jakiejkolwiek reakcji na obd :? z schematów które dysponuje wszystko odbywa się z poziomu bcm

wasi69 10-03-2022 22:26

Odp: Brak komunikacji obd2
 
W bcmie bedzie crash i powinno sie do niego wejsc bez zaplonu.. ale nie jestem takim zawodowcem jak kilku chlopow tu wiec dalej nie bede sie wypowiadac. Zadzwon do @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] na pewno pomoze

lukaszooo 11-03-2022 06:29

Odp: Brak komunikacji obd2
 
Jakiego programu diagnostycznego używasz?

double-bart 11-03-2022 07:52

Odp: Brak komunikacji obd2
 
forscan

kln1920 11-03-2022 09:00

Odp: Brak komunikacji obd2
 
A interfejs jaki?

lukaszooo 11-03-2022 13:05

Odp: Brak komunikacji obd2
 
Forscan jest darmowy, prosty przez co ma duże ograniczenia. Prawdopodobnie sterownik silnika nie odpowiada przez to program nawet nie zaczyna diagnostyki, można to oszukać ale ciężko to opisać na forum. Wszystkie uniwersalne programatory diagnostyczne nawiązują połączenie z każdym modułem osobno i takim radzę spróbować.
Nie zmienia to faktu że problemem jest raczej modul silnika.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.