Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Nie gra prawa strona, czy "gwizdki" to oddzielny kanał? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=260009)

Kamils37 07-03-2017 12:59

Nie gra prawa strona, czy "gwizdki" to oddzielny kanał?
 
Witam
W Foce było podłączone radio Blaupunkt, nie grały w ogóle prawe drzwi (głośnik oraz słupek)
Z poprzedniej foki również zostało mi radio Blaupunkt, które bardziej mi pasuje (USB) więc się dziś wziąłem za wymiankę, niestety po wymiance nadal nie gra w ogóle prawa strona (sprawdzane opcje balance i fader, ustawione max przód prawe nic nie słychać)
Tu moje pytanie, czy "gwizdki" liczy się jako oddzielny kanał? Czy są oddzielne przewody? Pytam, ponieważ tak sobie pomyślałem (może mylnie)
Mamy 6 głośników, 4 w drzwiach, 2 w słupkach, czyli kanałów jest 6, a radio 4 kanałowe
Może da radę jakoś przekombinować w kablach i coś zmostkować?
Czy po prostu padła prawa strona?
Radio to Blaupunkt Toronto 400BT
Pozdrawiam
____________

tomek8888 07-03-2017 13:09

Odp: Nie gra prawa strona, czy "gwizdki" to oddzielny kanał?
 
Sprawdź czy się kabel nie wypiął. :D
Gwizdki chyba oddzielnie przez jakąś zwrotnicę chyba lecą bo inaczej IMHO by się spaliły.

Kamils37 07-03-2017 14:11

Odp: Nie gra prawa strona, czy "gwizdki" to oddzielny kanał?
 
Właśnie za radiem wszystko jest dobrze, a nie uśmiecha mi się drzwi rozbierać bo pewnie znowu coś zdemoluje :(
Dziwne, bo nie gra ani głośnik ani gwizdek (prawe drzwi), reszta gra dobrze, czyli głośnik i gwizdek w lewych przednich i głośniki z tyłu :(

tomi002 07-03-2017 17:49

Odp: Nie gra prawa strona, czy "gwizdki" to oddzielny kanał?
 
Znajdź opis wyprowadzeń kostki z radia oryginalnego to zobaczysz, że są tylko wyprowadzenia na przód i na tył. Czyli na podłączenie 4 par kabli.

TomQ62 07-03-2017 18:08

Odp: Nie gra prawa strona, czy "gwizdki" to oddzielny kanał?
 
Masz przerwę na kablu/styku. Stawiam na kostkę w słupku.

Lukasz2525 07-03-2017 19:01

Odp: Nie gra prawa strona, czy "gwizdki" to oddzielny kanał?
 
Straszne bzdury powypisywane . Nie masz ani 6 kanalow , ani nawet 4 , tylko 2 kanały stereo . Lewa + prawa . To ze masz 4 wyjscia i 6 lub 8 glosnikow jak u mnie ( gwizdki tez z tylu ) to nie znaczy , ze jest tyle kanalow . Kanaly sa 2 .

Druga rzecz , gwizdki nie ida CHYBA oddzielnie przez JAKAS ZWROTNICE bo by sie SPALILY... Przetwornica nie jest po to , zeby oslabiac sygnal i nie spalic gwizdkow tak jak wam sie wydaje , ze jak mniejszy glosnik , to musi byc mniejsza moc , tylko po to zeby oddzielic czestotliwosci , na gwizdki ida wysokie tony , na glosniki srednie i niskie , dzieki temu ma grac czysciej , zwrotnica jest zestawem filtrow czestotliwosci . I nie zawsze sie ja stosuje . Nie rozbieralem jeszcze focusa , ale kuzyn w starszej octavii nie ma , glosniki i gwizdki sa podlaczone do siebie nawzajem . Taka klasa samochodu .

Jezeli nie graja ci cale prawe drzwi , to masz gdzies przerwana wiazke miedzy radiem a drzwiami , bardzo krotka droga . Wyciagnac radio i ramke oraz schowek pasazera na poczatek .

tomi002 07-03-2017 20:18

Odp: Nie gra prawa strona, czy "gwizdki" to oddzielny kanał?
 
Na początek to niech sprawdzi złącze łączące kabinę z drzwiami. Czy dochodzi tam sygnał z radia. Oraz czy jak wepnie jakiś sygnał w odpowiednie miejsce po stronie drzwi to zagra głośnik. Może być nawet przykłada bateryjka 1,5 v. Przy każdym dotknięciu głośnik powinien zapierdzieć.
Wtedy sprawdzi po której stronie ma przerwę i co musi rozebrać. Sprawdzi też wstępnie głośnik. A może tylko nie stykać na samym złączu.
Choć z tego co pamiętam do dojście do złącza w przednich drzwiach nie jest zbyt komfortowe.

Kamils37 07-03-2017 22:20

Odp: Nie gra prawa strona, czy "gwizdki" to oddzielny kanał?
 
Dzieki Pany za szybkie odpowiedzi, jutro z rana sprawdzam ta zlaczke i glosniki przez baterie, mam nadzieje ze cos zdzialam bez rozbebeszania boczka :)

Lukasz2525 07-03-2017 23:53

Odp: Nie gra prawa strona, czy "gwizdki" to oddzielny kanał?
 
Gdzie jest to odpowiednie miejsce po stronie drzwi ? Ma rozcinac wiazke ?

tomi002 08-03-2017 09:47

Odp: Nie gra prawa strona, czy "gwizdki" to oddzielny kanał?
 
Spróbuj czytać ze zrozumieniem. To pomaga.
W złączu. A odpowiednie piny w złączu to już kolega musi sobie znaleźć sam. Kolory kabli przy złączu da się zobaczyć. Kolory do głośnika od strony drzwi to były bodajże szary i biało jakiś.
Zajmie mu to mniej czasu niż rozkręcanie schowka, które nic mu nie da.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.