Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 1994-2000] Czy warto pchac sie w 2,5D przebieg 1/2 mln km? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=244280)

Dyha96 13-05-2016 10:56

Czy warto pchac sie w 2,5D przebieg 1/2 mln km?
 
Witam, wiem ze moke pytanie bedzie troche jak wrozenie z fusow jednak prosze o rade. zastanawiam sie nad kupnem nowego transita gdyz z poprzednim trafilem na ,,mine" intersuje mnie osobowka na 9 miejsc.
Znalazlem takie ogloszenia
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Ten samochod mial tachometr i klepal dalekie dystansem rocznik 99 a ma prawie 1/2 mln przejechane. Gosc gwarantuje dobry stan i to ze wroce na kolach 200 km bez zadnych oznak zuzycia a jezeli tak to moge zwrocic. Cena wyzsza
I ten przebieg.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Drugi ma ok 250 tys i jest 8 lat starszy i w sumie nie wiem co o nim myslec. Wyglada podobnie jednak z przodu jakby pukniety. Tanszy Maska uniesiona.
K
I tutaj mam dylemat. Postawic na wiek czy przebieg? Czy ten silnik po 1/2 mln nie bedzie tykajaca bomba? Warto w ogole brac go pod uwage? Mam zamiar podjechac nim do mechanika w celu kontroli stanu przed kupnem. Sprawdzic cisnienie w cylindrach. I moze cos jeszcze. Prosze o porady.

Kalamitek 13-05-2016 11:06

Odp: Czy warto pchac sie w 2,5D przebieg 1/2 mln km?
 
Ad1. Wygląda na zadbanego. Przebiegiem bym sie nie martwił - w firmie mieliśmy takiego transita. Jak go kupili miał właśnie koło 500tyś km, po 6 latach miał ponad 800tyś. Przez ten czas tylko pompa poszła do regeneracji.
Ad2. Auto wygląda na zajeżdżone. Przód po lifcie, nie występował chyba w 1991 roku, więc chyba po jakimś dzwonie naprawiany. Silnik umyty do zdjęć (po tylu latach taki czysty by nie był).

wydra 13-05-2016 11:15

Odp: Czy warto pchac sie w 2,5D przebieg 1/2 mln km?
 
500 000 km to ma co drugie kombi w dieslu z niemiec, także nie ma się co przejmować.

wojtekjanus 13-05-2016 14:06

Odp: Czy warto pchac sie w 2,5D przebieg 1/2 mln km?
 
Tak stare auta trzeba zawsze obejrzeć osobiście, aby wydać wiarygodną opinię. Przede wszystkim stan spodu jest ważny - podłużnice, poprzecznice, łapy resorów, podparcie na belce. Blachy każdy zrobi, spodu mało kto chce robić...
Ten drugi to nie jest 1991 - w każdym razie z wyposażenia to Mk5, czyli po 1994 roku. To proste Kombi, siedzenia z tyłu nie są oryginalne.

Ten pierwszy to osobowa wersja Bus. Inna tapicerka, miękkie boczki, tylne siedzenia oryginalne. Bardziej mi się z tego względu podoba. Ale decydowała by korozja - po obejrzeniu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.