Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Czujnik temperatury zewnętrznej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=253654)

arczi_75 03-07-2009 10:47

Wskaźnik temperatury zewnętrznej
 
Dwa dni temu zauważyłem coś dziwnego jeśli chodzi o wskazywanie temperatury zewnętrznej w moim Maksiu. Wybrałem się do Warszawki i po ok 40 minutowym staniu co chwilkę w korkach temperatura wskazywana przez wyświetlacz zaczęła rosnąć dochodząc do 41 st. C. Na szczęście wyjechałem z korka i temperaturka szybko spadła do 32 st. C co moim zdaniem było wiarygodne. Dziwna sprawa bo dotychczas w każdym innym samochodzie nawet stojąc długo w korku i na upale temp. wskazywana praktycznie nie rosła w porównaniu z rzeczywistą na zewnątrz. Albo czujnik temperatury jest słabo odizolowany od komory silnika albo .. wolę nawet nie myśleć. Ani wcześniej ani później po tej sytuacji temat się nie powtarza - pewnie dlatego że nie było aż dotąd podobnej sytuacji - korek, upad jak nie wiem co i jeszcze jakby tego mało czarny Maksiu. I co o tym sądzicie?

Kayu 03-07-2009 11:06

Odp: Wskaźnik temperatury zewnętrznej
 
U mnie to samo, chyba czujnik jest źle umiejscowiony. Wydaje mi się że w Mondeo mkIV była chyba nawet akcja serwisowa na to. Przy okazji trzeba zgłosić w serwisie.

makos 03-07-2009 11:14

Odp: Wskaźnik temperatury zewnętrznej
 
Wydaje mi się, że wyjaśnienie jest proste: w gorące dni, temperatura nawierzchni drogi może byc wyższa o nawet 20 - 25 deg C niż temp. powietrza. W korku, podczas postoju, samochód jest "zanurzony" w gorącym powietrzu, dodatkowo wydmuchiwanym przez inne pojazdy, np. z klimatyzacji.
Odczyt rzeczywistej temperatury panującej nad powierzchnią drogi będzie w miarę prawdziwy dopiero podczas ruchu samochodu.

Kayu 03-07-2009 11:22

Odp: Wskaźnik temperatury zewnętrznej
 
Makos - może masz i rację, ale takiego objawu nie obserwuję np. w 7 letnim mitsubishi space star, ani w 4 letnim mondeo mk3 którymi mam okazję często jeździć i być wożonym. Ewidentnie coś jest koncepcyjnie spaprane z tym czujnikiem.

arczi_75 03-07-2009 11:54

Odp: Wskaźnik temperatury zewnętrznej
 
Moim zdaniem Kayu ma rację - ani w Astrze III ani w Octavii II mimo, że obydwa samochody miały też czarny lakier tego efektu nigdy nie było. Ewidentnie coś nie tak z izolacją lub umiejscowieniem czujnika w Maksiu.

heko 03-07-2009 15:34

Odp: Wskaźnik temperatury zewnętrznej
 
...w Mondeo MK4 jest taka akcja na przemontowanie czujnika w inne miejsce....u mnie zadziałało :D

qbuss1 26-10-2014 13:10

Dziwne wskazania temperatury zewnętrznej
 
Witam
Wczoraj zauważyłem dziwne zachowanie wskazania temperatury zewnętrznej. Po odpaleniu maxia, wyświetlacz pokazał 24C (na dworze było ok 10). Po chwili wskazania zaczęły powoli spadać co 0,5 stopnia, aż do 10 stop. Trwało to jednak dobre 5 minut. Nie jest to chyba normalne. Czeka mnie wymiana czujnika? Gdzie on się znajduje? Zastanawiam się jeszcze czy czujnik ma jedynie zadanie informacyjne, czy ma wpływ np na działanie klimy, a może jeszcze czegoś innego?

TomCat 26-10-2014 13:36

Odp: Dziwne wskazania temperatury zewnętrznej
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

michalikpiotr 11-11-2016 06:42

Czujnik temperatury zewnętrznej
 
1 załącznik(i)
Witam. Dziwny objaw w aucie. Podczas jazdy auto pokazuje temperaturę dokładną i nie ulega ona zmianie. Podczas postoju w korku idzie w gorę np z 3 stopni do 8. Jak ruszę znowu spada. Zacząłem lokalizować czujnik i znalazłem z przodu przyczepiony do plastikowej listwy która która latała Koło chodnicy. Jest on całkiem luźny nie połamany ale jakby nie był na swoim miejscu. Gdzie to ma być przyczepione i jak? Zrobiłem zdjęcie z przodu. Cały element znajduję się pomiędzy lampami przednimi pod taką plastikową zaślepką na której spoczywa pręt do trzymania maski:)

Prorok1986 11-11-2016 07:46

Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej
 
No właśnie kolego mam ten sam problem, wydaje mi się, że czujnik temperatury powinien być przyczepiony w okolicy przednich czujników parktronic.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.