Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [mk3] wysokie obroty biegu jałowego, duże spalanie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=51671)

p-maz 03-10-2008 22:39

Re: [mk3] wysokie obroty biegu jałowego, duże spalanie
 
Dobra wróć...

zmiana paliwa i restart komputera pomogło...

Rozmawiałem ze 'specami' i powiedzieli, że być może ford brał zbyt dużo paliwa przez to że miał zapamiętane, że jest coś nie tak z wtryskami. Błędów na kompie nie pokazało...

Cytat:

Napisał Grumete
jak jadę po emerycku pali 6,7l na 100km

Jechałem średnio 95-105km/h i spalił 6.2l na 100 km ;)
ciężko jedzie się mondziakiem z taką prędkością...
więc chyba już wszystko jest w porządku... czyli... jakbym jechał (czysto teoretycznie) 75-85km/h to bym spokojnie spalił grubo poniżej 6 litrów ;)

mlesiek 04-06-2009 11:37

Odp: Re: [mk3] wysokie obroty biegu jałowego, duże spalanie
 
Cytat:

Napisał p-maz (Post 994558)
Jechałem średnio 95-105km/h i spalił 6.2l na 100 km

Kaktus mi wyrośnie na czole jak ktoś jadąc po polskich drogach uzyska średnią prędkość na takim poziomie i w dodatku spali 6l/100km. Żeby uzyskać taką średnią na drogach "nieautostradowych" w polskich warunkach trzebaby osiągać chwilowe prędkości przekraczające 180km/h, a może i >200km/h. Jeśli "staracie się" takie prędkości średnie uzyskać na polskich drogach, to mnie nie dziwi 13l/100km...

Howk.

jewro 23-12-2009 20:32

Odp: Re: [mk3] wysokie obroty biegu jałowego, duże spalanie
 
Cytat:

Napisał sztacha (Post 986866)
No to ci powiem że faktycznie ma apetyt na paliwko twój MDO.13 l w mieście, bez klimy to dużo za dużo. Mój w mieście jak łyknie 9-9,5 l na klimie to jestem zły. Co do przyczyn to nie mam pojęcia, ja też mam wolne obroty na poziomie 850-900 więc chyba to nie jest problemem. Byłeś na kompie??? jakieś błędy pokazało???? może masz jakąś nieszczelnośc i paliwko ci daje dyla z układu???
W klekocie nie ma chyba czegoś takiego jak reset kompa poprzez odłączenie klemy i samoadaptacja. Cyba że się myle.
Może spróbuj zalac inne paliwko.

witam, jest samoadaptacja, poszukaj na forum wklejam ci link mi pomogła muz dawno temu :-))) pozdrawiam jewro
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

MĄKA 23-12-2009 21:34

Odp: [mk3] wysokie obroty biegu jałowego, duże spalanie
 
a ja mam pytanko czy po wymianie końcówek wtryskiwaczy trzeba przeprowadzać samoadaptacje, czy komputer nie bedzie miał w pamięci dawkowania paliwa na lejących wtryskach :?: z tego co wiem to wcelu samoadaptacji trzeba odpiąc aku co wiąze sie z ponownym programowaniem radia i szybek a tego raczej nie robili bo kodu im nie dalem a jak odbierałem auto to wszystko smigało tak jak m zostawiłem

andriu67 13-03-2010 18:33

Odp: [mk3] wysokie obroty biegu jałowego, duże spalanie
 
czy samoadaptacja tyczy się również TDDI czy tylko TDCI?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.