Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Reset/zmiana "BATTERY AGE" (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=249748)

szczerba 26-08-2016 11:04

Reset/zmiana "BATTERY AGE"
 
Forscan w module BCMII pokazuje między innymi "Akumulator pojazdu - dni eksploatacji" (BATTERY AGE). W moim Mondeo jest to czas od nowości auta (2008 dni).
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Wymieniałem w lipcu akumulator i chciałbym ustawić prawidłowy wiek akumulatora. Jakim programem można ten zapis modyfikować?

szczerba 07-09-2016 19:28

Odp: Reset/zmiana "BATTERY AGE"
 
Sam sobie odpowiem :)
Forscan i ELMConfig tego nie są w stanie zrobić. W ASO mozna, ale (jak powiedział dyżurny elektryk/komputerowiec w PGD FORD na ul. Jasnogórskiej w Krakowie) trochę trzeba się pobawić i nie koniecznie uda się ten parametr zmienić.
Dałem więc sobie spokój!!! Będę miał nowy akumulator choć dla komputera wciąż będzie z 2011 roku!

daniel66 12-09-2016 08:48

Odp: Reset/zmiana "BATTERY AGE"
 
A IDSem?

SrebnaStrzała 07-01-2017 15:46

Odp: Reset/zmiana "BATTERY AGE"
 
Jak ta sprawa się zakończyła? trzeba programować po wymianie czy nie?

SRS 07-01-2017 16:29

Odp: Reset/zmiana "BATTERY AGE"
 
nie chce mi się pisać od nowa więc zacytuje sam siebie z tematu o S-max , ale w tym przypadku nie ma znaczenia , [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Cytat:

Napisał SRS (Post 2689163)
Nie wykonuj zerowania, jeśli akumulator nie został wymieniony.
Metoda zerowania czujnika BMS
1. Wejdź do pojazdu i wykonaj czynności od 2 do 4 w ciągu 10 s.
2. Włącz zapłon, silnik wyłączony (położenie II).
3. Wciśnij i zwolnij przełącznik tylnego światła przeciwmgielnego pięć razy.
4. Wciśnij i zwolnij przełącznik świateł ostrzegawczych ( awaryjne ) trzy razy.
5. Jeśli procedura się powiedzie, lampka ostrzegawcza układu ładowania w zestawie wskaźników zamiga trzy razy w ciągu następnych 15 s.
6. Zerowanie czujnika BMS zostało zakończone.

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] zobacz jaki będzie wpis po wykonaniu tej procedury

an401 08-01-2017 10:06

Odp: Reset/zmiana "BATTERY AGE"
 
Metoda zerowania działa i liczy od 0

szczerba 08-01-2017 11:21

Odp: Reset/zmiana "BATTERY AGE"
 
Cytat:

Napisał SRS (Post 2722766)
nie chce mi się pisać od nowa więc zacytuje sam siebie z tematu o S-max , ale w tym przypadku nie ma znaczenia , [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] zobacz jaki będzie wpis po wykonaniu tej procedury

Bingo!
Jedyna uwaga, musiałem włączyć światła bo bez nich nie włączały się przyciskiem tylne przeciwmgielne.
Teraz BATERY AGE = 0 (przed procedurą było BATTERY AGE = 2140)

MaXyM 08-01-2017 11:27

Odp: Reset/zmiana "BATTERY AGE"
 
Pisalem juz w watku cytowanym przez SRS ale powtorze tu.
Po wymianie aku, nie resetujac BMS ciagle mialem komunikat o slabej baterii. Dojezdzam do pracy ok 13km i twierdzono ze sie aku nie doladowuje.
Po resecie BMS ani razu nie widzialem tego komunikatu juz kilka miesiecy.
Czyli cos jest na rzeczy.

Ciekawe tylko jest, ze jak sie poszedlem zapytac do serwisu forda o ten komunikat to mi powiedzieli tttm ale o resetowaniu BMS nie wspomnieli. Tu tez na forum wiele lat ludzie zglaszaja problemy z aku a dopiero teraz sie pojawilo rozwiazanie.

juri2069 08-01-2017 12:16

Odp: Reset/zmiana "BATTERY AGE"
 
Nie wiem czy jest sens zerowac dni eksploatacji rok po wymianie aku? Żeby nie zaczął głupieć tak jak wyżej. W sumie przez rok wszystko ok

szczerba 08-01-2017 12:25

Odp: Reset/zmiana "BATTERY AGE"
 
Cytat:

Napisał juri2069 (Post 2723361)
Nie wiem czy jest sens zerowac dni eksploatacji rok po wymianie aku? Żeby nie zaczął głupieć tak jak wyżej.

U mnie "tylko" 6 miesięcy więc myślę, że nie zgłupieje :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.