Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] 2.0 duratec - Za wysokie ciśnienie paliwa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=317336)

Kassperniak 10-02-2021 10:43

2.0 duratec - Za wysokie ciśnienie paliwa
 
Witam forumowiczów,
mam problem z moim 2.0 Duratec MK4 - 220 kkm.
Mianowicie przy odpalaniu ciśnienie paliwa jest zbyt wysokie na listwie wtryskowej. Dokładnie nie wiem jakie ale z 1 wtryskiwacza przez ok 5 sek przekręcenia stacyjki naleciało ok 20 ml paliwa (wiem że ten samochód potrafi dużo spalić), przy tej ilości powoduje to że mieszanka jest zbyt bogata i zalewa świece i auto gaśnie.

Przeszukałem całe forum i niestety nie znalazłem rozwiązania. Błędów w komputerze brak.
W aucie wymieniłem: wtryski, świece, pompę paliwa, czujnik wałku korbowego.
Czytałem coś o jakimś trójniku za filtrem paliwa na innym forum, jednak u mnie filtr paliwa jest w pompie paliwa.

Nie wiem na jakiej zasadzie jest odmierzana ilość paliwa która dochodzi do listwy?
Pompa paliwa pompuje stałe ciśnienie 3,8 bara. To gdzie znajduje się przelew na podobieństwo tego z Mk3?

Jeśli ktoś miał podobny przypadek to będę wdzięczny za odzew.

Styber 10-02-2021 17:11

Odp: 2.0 duratec - Za wysokie ciśnienie paliwa
 
W tym silniku w żaden sposób nie jest mierzona ilość paliwa ani jego ciśnienie w listwie. Regulator ciśnienia oraz przelew znajduje się w baku. 3.8 bara to dobry wynik.

Oddaj wtryskiwacze do profesjonalnego sprawdzenia czy równo dawkują.
Impuls otwarcia wtryskiwacza podaje sterownik silnika. Może z nim coś jest nie tak i źle wysterowuje jeden wtrysk?

Kassperniak 10-02-2021 17:49

Odp: 2.0 duratec - Za wysokie ciśnienie paliwa
 
Dzięki za odpowiedź.
No właśnie wszystkie równo leją za dużo.
Dziś inny mechanik kupił ponownie nowy wtrysk i sytuacja była identyczna.

Jak pamiętam pompę kupuje się całą i nic się w niej nie ustawia.
Zastanawiam się jeszcze nad wiązką bo raz były już problemy z pinem 12v.
Albo inny parametr wskazuje że trzeba więcej paliwa lać? Tylko który? Temperatura? Powietrze?
Błędów brak.

Wysłane z mojego GM1903 przy użyciu Tapatalka

Styber 10-02-2021 19:05

Odp: 2.0 duratec - Za wysokie ciśnienie paliwa
 
Cytat:

Napisał Kassperniak (Post 3318176)
No właśnie wszystkie równo leją za dużo.

Ok. Po pierwszym poście zrozumiałem, że tylko jeden przelewa.

Sprawdź odczyty z czujników temperatury(cieczy, powietrza) czy są zgodne z rzeczywistością.

RyszardaTrzeciaWaza 10-02-2021 20:50

Odp: 2.0 duratec - Za wysokie ciśnienie paliwa
 
Podlewa jak na ssaniu gdy silnik jest zimny, sprawdź najpierw czujnik temperatury płynu chłodzącego.

Kassperniak 14-02-2021 13:41

Odp: 2.0 duratec - Za wysokie ciśnienie paliwa
 
Dziękuję za podpowiedzi. Niestety wszystkie czujniki są ok, podmienilem map sensor, czujnik temperatury i cały czas reaguje tak samo.
W pt walczyłem z zaprzyjaźnionym mechanikiem. Po odpięciu wtrysków auto z plaka odpala od razu i chodzi pięknie.... Po podpięciu momentalnie się dusi po wpływem zbyt dużej dawki paliwa.

Gdyby nie to że pompa paliwa nowa to bym pomyślał że jakiś wężyk od zaworu zwrotnego jest zapchany ale jest on w komplecie z pompą prawda?
Jedyne co zostało do wymiany to ECU...


Wysłane z mojego GM1903 przy użyciu Tapatalka

Golin 23-02-2021 11:25

Odp: 2.0 duratec - Za wysokie ciśnienie paliwa
 
W moim Mondeo mk2 odnoszę wrażenie iż jest tak samo. Wszystko wymienione a dalej go zalewa przy porannym odpaleniu i siłowniki przez chwilę z tyłu. Poradziles sobie z tym?

Kassperniak 09-04-2021 08:00

Odp: 2.0 duratec - Za wysokie ciśnienie paliwa
 
Panowie, dziękuję jeszcze raz za wszelkie porady.
Problem rozwiązałem, przyczyną był sterownik silnika firmy Prince, który dawał nieprawidłową dawkę paliwa. Po zmianie i sklonowaniu sterownika wszystko wróciło do normy.

Styber 09-04-2021 11:25

Odp: 2.0 duratec - Za wysokie ciśnienie paliwa
 
...a tam nie ma przypadkiem Visteona? :)

Tom.Dobro 15-04-2021 10:17

Odp: 2.0 duratec - Za wysokie ciśnienie paliwa
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] kolego gdzie kupiłeś nowy sterownik i jakiej firmy?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.