Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Kilka zapytan dla znawcow Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=96638)

Galaxik 03-04-2010 20:19

Kilka zapytan dla znawcow Galaxy
 
Witam
Od kilku dni jestem wlascicielem Galaxy 110 km rok 1999 zauwazylem pare rzeczy ktore mnie nutruja a mianowicie
-drga kolo pasowe wyglada tak jkaby bylo krzywe gdy chodzi na wolnych obrotach ale nie slychac tego kola ,gdy sie doda gazu chodzi prosto i sie zastanawiam czy wymienic to kolo czy mozna tak jezdzic?
-komputer pokladowy pokazuje mi srednie zuzycie paliwa 10 litrow na 100km,wszedzie przed zakupem czytalem ze to auto jest oszczedne a tu taki zonk
-licznik kilometrow raz wyswietla prawidlow a czasem sa wyswietlane same czesciowe kreseczki uniemozliwiajace odczyt kilometrow ,czy musze wymienic licznik czy mozna to naprawic?
-co ile sie wymienia pasek rozrzadu w silniku 110 km
Z gory dziekuje za odpowiedzi

kuszyn 03-04-2010 20:31

Odp: Kilka zapytan dla znawcow Galaxy
 
jeżeli koło pasowe ma bicie to po pewnym czasie może ci się pojawic piszczenie paska. Mimo że wymienisz koło to wałek może pozostac krzywy i problemu nie naprawisz. Co do spalania to 10l/100km to jest norma i poniżej nie spadniesz:-((((

DDiablo 03-04-2010 20:40

Odp: Kilka zapytan dla znawcow Galaxy
 
Takie spalanie nie jest normą w 110. Chyba, że masz baaardzo ciężką nogę.

horse668 03-04-2010 20:45

Odp: Kilka zapytan dla znawcow Galaxy
 
Co do spalania, to kolega Kuszyn chyba na głowę upadł, norma to 7/100. Ja mam silnik zachipowany, z 90 koni, i tak mi pali, a moi znajomi z silnikami AFN 110KM, twierdzą, że schodzą poniżej tej wartości przy jeździe miesznej. Inna sprawa to może być wadliwe wskazanie komputera np. z powodu niewłaściwych opon. Radzę zweryfikować to przez tankowanie do pełna i kasowanie licznika dziennego.
P.S. O które koło pasowe ci chodzi?
P.S. Jeśli chodzi o rozrząd to pierwsza wymiana jest zalecana po 90Kkm, a następne co 60Kkm

kuszyn 03-04-2010 20:47

Odp: Kilka zapytan dla znawcow Galaxy
 
sorki sorki na głowe nie upadłem tylko teraz patrze ze to dizel Macie racje!!!

Galaxik 03-04-2010 21:19

Odp: Kilka zapytan dla znawcow Galaxy
 
Jesli chodzi o opony to mam standartowe czyli 195/65/15 .
Licznika nie moge wyzerowac bo mam zepsuty wyswietlacz,sa momenty ze kilometry calkowite sa prawidlowo wyswietlane ale gdy przycisne przycisk do zerowania licznika dziennego to od razu kilometry calkowite staja sie nieczytelne.Wracajac do kola pasowego na wale drgajacego to mam pytanie czy takie drgajace kolo czyms grozi ????czy dopuki nie slychac jakis odglosow to mozna jezdzic ?

sworacz37 03-04-2010 21:45

Odp: Kilka zapytan dla znawcow Galaxy
 
Witam . Co do licznika to za pare zl. kupisz na allegro , a wymiana to pare minut. A z tym kołem na wale to raczej nie ma żartów . Pewnie przy wymianie rozrządu ktoś sknocił sprawe.

horse668 04-04-2010 08:39

Odp: Kilka zapytan dla znawcow Galaxy
 
Jeśli chodzi o licznik, to kolega ma taki z MFA, a te już takie tanie nie są. Chyba, że wymeni na taki bez, wtedy koszt około 70-80zł.

devaluator 04-04-2010 21:06

Odp: Kilka zapytan dla znawcow Galaxy
 
jeśli ma z MFA i to działa to niech wymienia na taki. Mam przechipowanego z 90KM na 110KM przez niemców. Nogi ciężkiej nie mam ale w mieście to 8,6l/100 a w trasie od 6 - 6,5l/100. Poniżej tych wartosci zejść nie mogę. Opony na których miałem te wskazania to 195/65R15. Ciekawe jak będzie teraz... od kilku dni 215/55R16

Galaxik 04-04-2010 21:21

Odp: Kilka zapytan dla znawcow Galaxy
 
Dzieki wszystkim za odpowiedzi ,puki kupie licznik podjade do elektryka bo moze cos nie kontaktuje skoro raz wyswietla prawidlowo licznik chodzi a czasem brakuje kresek i nie ma mozliwosci odczytu stanu licznika .Moze ktos z was naprawial licznik bo mial podobne działanie licznika.Po glowie chodzi mi mysl ze ktos chcial cofnac licznik i po prostu go popsul .


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.