Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1993-1996] Nie można otworzyć od wewnątrz i z zewnątrz drzwi kierowcy. Tapicerka do cięcia? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=126910)

roman09 27-03-2011 17:22

Nie można otworzyć od wewnątrz i z zewnątrz drzwi kierowcy. Tapicerka do cięcia?
 
Witam. Otóż moje przygody z centralnym zamkiem skończyły się dziś na tym że nie moge otworzyć w żaden sposób drzwi kierowcy - ani od środka ani od zewnątrz kluczykiem. To niestety uniemożliwia mi zdjęcie tapicerki. Czy jedyne wyjście to wycięcie okienka w tapicerce i dostanie się do wodzików zamka?
Co dziwne tylnich drzwi nie można zaryglować ręcznie - klamki od środka nie da się wcisnąć w położenie "locked". Powoli zaczynam wychodzić z siebie

@edit
Teraz sprawa wygląda zupełnie beznajdzienie. Krótko i na temat:
Przednie drzwi pasażera jak i kierowcy nie otwierają sie w ogóle (nawet od wewnątrz)
Tylnie drzwi nie zamykają się (nie można ich zaryglować)

Wnioskuje z tego że to wina centralki. Tylko gdzie szukać rozwiązania :/

hilly3077 27-03-2011 21:11

Odp: Nie można otworzyć od wewnątrz i z zewnątrz drzwi kierowcy. Tapicerka do cięcia?
 
Witam!
Sprobuj odlaczc aku i zobacz czy kluczykiem dasz rade otworzyc, albo dobierz sie do centralki i poodlaczaj wszystkie wtyczki z niej. Jest jeszcze jedno rozwiazanie - wyciagnac bezpiecznik, ale nie wiem czy centralny owego posiada ;)
pozdrawiam...

roman09 28-03-2011 18:59

Odp: Nie można otworzyć od wewnątrz i z zewnątrz drzwi kierowcy. Tapicerka do cięcia?
 
słuchajcie panowie próbowałem z wyjętą centralką (powinien zadziałać chyba) i nie dało rady. Moje pytanie jest takie co w przypadku kiedy mikro-przełącznik w zamku który odpowiada za odryglowanie drzwi z podwójnego ryglu (widoczny jest na schemacie centralnego) jest uwalony? Jutro go sprawdzę zapodając plusa na czerwono-żółty kabel sterujący tym przełącznikiem (orientujecie się może gdzie ten kabel biegnie dokładnie?)
Jeżeli się okaże że przełącznik jest uwalony to drzwi będzie trzeba chyba wyciąć bo nie kumam jak można je odryglować mechanicznie (dostęp do tej całej centralki w białej obudowie znikomy jest)

wyoming8213 29-03-2011 18:46

Odp: Nie można otworzyć od wewnątrz i z zewnątrz drzwi kierowcy. Tapicerka do cięcia?
 
Dopytam tutaj, otóż pojawił się problem z zamykaniem również, kluczykiem od kierowcy zamknie się tylko drzwi od kierowcy, od strony pasażera zamykają się wszystkie drzwi, otwierają również. Próbowaliśmy wymienić cały zamek, dalej nic, jutro planujemy wymienić ten przekaźnik który jest przy klamce, z dwoma guziczkami, jeżeli to nie poskutkuje to gdzie szukać dalej ? brać się od strony pasażera za tą kostkę? Bo woda na pewno tam jest. Ale to aż dziwne, że tylko te od strony kierowcy nie łapią, bo prąd musi dochodzić do siłownika, skoro od pasażera można zamknąć. Jak sądzicie ?

bolek-tarnow 29-03-2011 18:52

Odp: Nie można otworzyć od wewnątrz i z zewnątrz drzwi kierowcy. Tapicerka do cięcia?
 
Cytat:

Napisał hilly3077 (Post 1626780)
Sprobuj odlaczc aku i zobacz czy kluczykiem dasz rade otworzyc

nie odbezpieczy to podwojnego rygla
Cytat:

Napisał roman09 (Post 1627391)
Jutro go sprawdzę zapodając plusa na czerwono-żółty kabel sterujący tym przełącznikiem

pytanie czy sterowanie jest plusem czy minusem

roman09 29-03-2011 19:28

Odp: Nie można otworzyć od wewnątrz i z zewnątrz drzwi kierowcy. Tapicerka do cięcia?
 
Próbowałem najpierw plusem ale nic ;/ Więc w akcie desperacji zapodałem minusa, także nic ;/ Sprawdziłem uziemnienie - nic nie dało, jestem w pacie. Jutro jade do jakiegoś magika od zamków.

roman09 30-03-2011 11:58

Odp: Nie można otworzyć od wewnątrz i z zewnątrz drzwi kierowcy. Tapicerka do cięcia?
 
Udało się.
Pewien kolega podesłał mi schemacik który pomógł otworzyć drzwi :D Szkoda że pociąłem tapicere bo bez tego by sie obyło ;/ ale cóż - człowiek uczy się na błędach.
Dla potomnych zapodaje schemacik poniżej
http://img402.imageshack.us/img402/9227/c451a.jpg

Jest to trzecia wtyczka od lewej patrząć na zamontowaną za schowkiem centralkę.

Ssebek75 18-04-2011 13:35

Odp: Nie można otworzyć od wewnątrz i z zewnątrz drzwi kierowcy. Tapicerka do cięcia?
 
Miałem tak samo, tylko że z drzwiami od pasażera. Pod fotelem pasażera (i pod wykładziną ) są kable w takich czarnych plastikach. Po rozcięciu izolacji są kable w czarmej "skórce" w kolorze pomarańczowym. To są kable od centralnego. Od razu widać było, że coś z nimi nie tak, bo owa "skórka" była zaśniedziała. Rozerwłem ją i łączenie kabli od razu sie rozpadło. Oczywiście zrobiłem czyszczenie przewodów, izolacja, WD40, poskładałem i działa jak nówka.

zybividmo 06-12-2014 11:51

Odp: Nie można otworzyć od wewnątrz i z zewnątrz drzwi kierowcy. Tapicerka do cięcia?
 
Witam. Mam taki sam problem jak powyżej. Nie otwierają mi się drzwi tynie od pasażera. Co mam zrobić z tym stykiem co na schemacie żeby mi się drzwi otworzyły. Styk nr 6 mam zewrzeć do masy czy co ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.