Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2000-2006] Lampy przednie zamiennik czy oryginał (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=207016)

lukas_ko 24-06-2014 09:23

Lampy przednie zamiennik czy oryginał
 
Witam.

Mam pytanie muszę kupić przednie reflektory i z uwagi, że model transita 2000-2006 jest już nie produkowany to ciężko jest dostać w dobrym stanie używane lampy przednie.
Na allegro jest dużo nowych zamienników po około 150 zł za sztukę w różnych konfiguracjach wyglądu tzn. całe błyszczące wnętrze lub tylko lustro błyszczące.
Moje pytanie jest jak świecą te nowe zamienniki marki np. DPO bo kiedyś oglądałem w TV test reflektorów oryginalnych oraz zamienników to zamienniki wypadły dramatycznie źle pod każdym względem świecenia.

Tylko, że w transicie mamy tylko jedną żarókę H4 więc jest dość prosta budowa klosza więc może nie będzie tak źle. Bo szukałem na tym forum wiadomości o zamiennikach i nic nie znalazłem, ale znalazłem na innych forach innych marek i tam potwierdzają, że zamienniki mocno odstają od oryginału tylko, że często były to bardziej skomplikowane lampy np. miały soczewki dodatkową żarówkę na długie światła a w transicie mamy prostą lampę???

Gdyby to był model 2006-2014 to w internecie są ładne używane lampy ale mój model to 2000-2006 i tu już lampy używane są mocno wysłużone.

Proszę doradźcie co robić bo nie wiem czy szukać starej używanej czy jednak nowego zamiennika???

ExpressParts 24-06-2014 10:53

Odp: Lampy przednie zamiennik czy oryginał
 
Zamienniki TYC czy Depo to praktycznie to samo i oba są przyzwoitej jakości.

wojtekjanus 24-06-2014 11:07

Odp: Lampy przednie zamiennik czy oryginał
 
Ja mam w swoim zamienniki, całe srebrne firmy TYC, kupione w BHMD. Może nie są najtańsze (ok. 250 zł/szt), ale już jeżdżę na nich 4 lata i są ok. Ostatnio przepolerowałem ich zewnętrzną powierzchnię (pastą lekkościerną do lakieru) i jestem zaskoczony jak świetnie wyglądają po tej operacji - wszelkie zmatowienia i mikrowżery od uderzeń zniknęły...
TYC w InterCars są po 227 zł, ale są też Helli po... 740 zł (całe srebrne) lub 480 zł (ciemne).
Najtańsze chyba są DEPO po 215 zł.

bula74 24-06-2014 21:22

Odp: Lampy przednie zamiennik czy oryginał
 
ja u siebie mam zamienniki filmy depo i musze powiedziec ze naprawde nie jest zle:) mozna powiedziec ze nawet dobrze+ 8) oryginaly zmatowiale ktore mialem u siebie swieciy duzo gorzej dlatego zostaly wymienione. ja za lampe czarna placilem 125zl na alledrogo:P

baner 24-06-2014 22:13

Odp: Lampy przednie zamiennik czy oryginał
 
W osobówce mam depo. Szybko padły silniczki ale założyłem ze starych Valeo. Nie wiem skąd są te negatywy o lampach nie ori... Świeci ładnie i tam gdzie trzeba. Po roku nie ruszone zębem czasu


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.