Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Klimatronik świruje (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=149688)

markopolus 01-02-2012 20:26

Klimatronik świruje
 
silnik zimny
-temperatura zadana np 21*C,ustawiam nawiew na 3-4 kreski i on sam zmniejsza na 2 kreski (szyby parują). podnoszę na 4 kreski to znowu zmniejsza na 2. podnoszę na 5 kresek to zwiększa na maxa.
silnik ciepły ustawione temp na 3 kreski i nagle nie wiadomo dlaczego zwiększa na max.
oczywiście cały czas wyłączony tryb auto.
szlak mnie trafia z tym totalnym badziewiem. w passacie miałem bardzo podobny klimatronik i mogłem ustawić na ile chciałem i nic sam nie mieszał.
wy też tak macie czy tylko mój wariuje ?

jck264 01-02-2012 22:05

Odp: klimatronik świruje
 
W trybie auto sam ustawia sobie siłę nadmuchu , nic w tym dziwnego - tryb auto można wyłączyć i samemu decydować kiedy i jak nadmuchiwać , oczywiście w granicach rozsądku , jak silnik zimny komputer chce najpierw nagrzać silnik.

markopolus 01-02-2012 22:18

Odp: klimatronik świruje
 
przecież piszę że tryb auto WYŁĄCZONY !!!

KrisW 02-02-2012 07:19

Odp: klimatronik świruje
 
Tak to niestety działa, u mnie też to denerwuje, szczególnie w trasie. potrafi zjechać do 2 kresek i sobie lekko dmuchać. Podniosę to znowu zjedzie. Działa tylko zmniejszanie jak dmucha na max to zmniejszę i trzyma ustawiony max, niestety w dół samo zjeżdża. Oczywiście szyby parują. Czasem myślę że ręczna klima by była lepsza.

kubabike 02-02-2012 08:08

Odp: klimatronik świruje
 
U mnie też tak samo działa. Wniosek że to normalne. Eletronika próbuje być madrzejsza i tyle ;)

djibiza 02-02-2012 09:43

Odp: klimatronik świruje
 
A może vagiem możecie to zmienić? :D Nie udzielam się bo nie wiem, to tylko sugestia :)

Duke258 02-02-2012 10:02

Odp: klimatronik świruje
 
Mam identyczne objawy.Jest to naprawde denerwujace.

markopolus 02-02-2012 11:53

Odp: klimatronik świruje
 
wychodzi na to ,że to jakieś totalne badziewie

deku 02-02-2012 12:40

Odp: klimatronik świruje
 
Zawsze tak miałem. Ja to jeszcze wytrzymuję takie humory climatronica ale moją żonę normalnie szlag trafia....
Był już temat o tym

djibiza 02-02-2012 12:46

Odp: klimatronik świruje
 
Sam się zaciekawiłem tym problemem mimo, że mam manualną klimę. I stwierdzam, że ten typ tak ma i kuniec. Stabilnie chodzi na low i hi, a ustawienia pomiędzy same się regulują.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.