Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] Brak świateł mijania, drogowych, nawiewu i kontrolek na desce (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=146846)

kubabe 27-12-2011 21:08

Brak świateł mijania, drogowych, nawiewu i kontrolek na desce
 
Witam,
Mam Mondeo MK2 z 97 roku i jestem świeżakiem na tym forum. Podobnych problemów do mojego doczytałem się na innych postach, niestety u mnie dochodzi jeszcze kilka innych "braków". A mianowicie nie ma świateł mijania, drogowych (z tyłu świecą), zgasła cała deska rozdzielcza z obrotomierzem, prędkościomierzem i licznikiem paliwa, nie działają kontrolki (działają tylko kontrolki migaczy i przeciwmgielnych-tył, przód) oraz przestał działać nawiew. Z bezpieczników przepala się nr 30 (sterowanie elektroniczne), pozostałe są sprawne, przekaźniki też.

Proszę o pomoc:)
pozdrawiam
Kuba B.

jasiugm 28-12-2011 10:37

Odp: Brak ŚWIATEŁ MIJANIA, DROGOWYCH, NAWIEWU i kontrolek na desce
 
Masz gdzieś zwarcie najwidoczniej i to powoduje taką jazde z elektroniką. Musisz niestety sprawdzać wszystkie kable i wtyczki w poszukiwaniu tego zwarcia. Możesz też po kolei wyciągać bezpieczniki od tego, co Ci nie świeci. Jeśli po wyjęciu bezpiecznika problem ustąpi, to będziesz wiedział, który obwód jest uszkodzony.
Pozdro:)

Pinki 28-12-2011 14:16

Odp: Brak ŚWIATEŁ MIJANIA, DROGOWYCH, NAWIEWU i kontrolek na desce
 
Miałe to w MK2 dodatkowo z tego co pamiętam nie było ładowania aku - sprawdź koniecznie i wywalało bezpiecznik.
Umnie problemem były halogeny przeciwmgłwe z tego co sobie przypominam inteligętnie odwrotnie podpiołem żarówkę h3

jasiugm 28-12-2011 18:06

Odp: Brak ŚWIATEŁ MIJANIA, DROGOWYCH, NAWIEWU i kontrolek na desce
 
Zapomniałem o najważniejszym. Wypnij wtyczkę z przełącznika świateł i potraktuj ją jakimś kontaktem w sprayu. Coś może tam nie łączyć:)

boropi 29-12-2011 11:28

Odp: Brak ŚWIATEŁ MIJANIA, DROGOWYCH, NAWIEWU i kontrolek na desce
 
Cytat:

Napisał jasiugm (Post 1757608)
Zapomniałem o najważniejszym. Wypnij wtyczkę z przełącznika świateł i potraktuj ją jakimś kontaktem w sprayu. Coś może tam nie łączyć:)

Oraz dokładnie popatrz, czy nie masz tam przypalonych lub mocno rozgiętych styków co powoduje brak kontaktu. Jesli takie sa to najlepiej wymienić (mozna pojedyńczo wyjąć, choć to trochę precyzyjnej zabawy) bo ciagle będzie Ci się tak robić.

kubabe 29-12-2011 17:16

Odp: Brak ŚWIATEŁ MIJANIA, DROGOWYCH, NAWIEWU i kontrolek na desce
 
Witam, problem ze światłami mijania, drogowymi i deską rozdzielczą rozwiązany... okazało się że był walnięty któryś z przekaźników w desce bezpiecznikowej pod kierownicą. Nawiew działa ale tylko na "czwartym biegu"... prawdopodobnie walnięty rezystor.... to mogło powodować przepięcie prądu przekaźnika... i inne komplikacje elektryczne.
Dzięki za zaangażowanie i wszelką pomoc - wspólnymi siłami można osiągnąć więcej.
A jak powalczę z wentylacją to również opiszę co tam było "nie teges"...

kostek181pl 03-10-2014 17:43

Odp: Brak ŚWIATEŁ MIJANIA, DROGOWYCH, NAWIEWU i kontrolek na desce
 
Cytat:

Napisał Pinki (Post 1757502)
Miałe to w MK2 dodatkowo z tego co pamiętam nie było ładowania aku - sprawdź koniecznie i wywalało bezpiecznik.
Umnie problemem były halogeny przeciwmgłwe z tego co sobie przypominam inteligętnie odwrotnie podpiołem żarówkę h3

Pinki możesz troszkę rozwinąć temat swojej naprawy, albo ktoś kto miał podobny problem którego opiszę ?
Bo ja właśnie mam taki problem, że światła przeciwmgielne wywalają mi bezpiecznik, a co za tym idzie - brak świateł mijania i drogowych, brak nawiewu i oświetlenia tablicy, a nawet obrotościomierz nie działa.
Opis co i jak się dzieje:
Włączam sobie silnik, przekręcam na światła mijania i wyciągam na 1 stopień przełącznik do świateł przeciwmgielnych przednich - przeciwmgielne dosłownie się żarzą, a nie świecą. No i teraz kiedy wyciągam przełącznik na 2 stopień do swiateł przeciwmgielnych z tyłu, to wywala mi bezpiecznik.
Odłączyłem światła przeciwmgielne z przodu, oraz kolejno jak wyżej to opisałem zrobiłem i teraz nie wywala bezpiecznika, czyli jak podłączone są przednie przeciwmgielne, to coś jest nie tak!
Kolejna sprawa w książce jest napisane, że gdzieś z lewej strony tablicy rozdzielczej znajduje się przekaźnik koloru białego do świateł przeciwmgielnych, ale ja nigdzie go tam nie widzę...może kurde źle patrzę czy jak? Gdzie dokładnie on się ukrywa ktoś wie?
Kupiłem od naszego szanownego kolegi z forum forda światła przeciwmgielne i dzisiaj je zamontowałem, ale takie cyrki się dzieją i nie wiem co robić.
Pewności również nie mam co do tego czy kiedyś były tam takie światła w samochodzie, ale instalacja jest i włącznik odpowiedni do tego.
Nie rozumiem jeszcze jednej sprawy - z prawej strony mam 2 wtyczki jedna doświatła przeciwmgielnego i taka większa to nie wiem do czego, a wisi sobie z boku luzem.

kostek181pl 05-10-2014 20:34

Odp: Brak ŚWIATEŁ MIJANIA, DROGOWYCH, NAWIEWU i kontrolek na desce
 
Nikt nie wie???

Rafał A.(antek) 05-10-2014 23:13

Odp: Brak ŚWIATEŁ MIJANIA, DROGOWYCH, NAWIEWU i kontrolek na desce
 
który bezpiecznik wywala? jak swiatła sie zaza to brak pełnego zasilania albo masy

kostek181pl 05-10-2014 23:30

Odp: Brak ŚWIATEŁ MIJANIA, DROGOWYCH, NAWIEWU i kontrolek na desce
 
Dokładnie nie pamiętam, ale to 30, albo 31( sterowanie elektroniczne, oświetlenie tablicy)
Gdy załączę na przeciwmgielne - włącznik wysuwam na raz to widzę, że kontrolki pozostałe lekko przygasają, a gdy wyciągnę przełącznik na 2 raz przeciwmgielne, to wywala bezpiecznik.
Próbowałem też podłączyć tak same żarówki bez halogenów i też wybija, także w halogenah nie ma zwarcia. Podłączałem inne żarówki nowe h3 i też wywala na 2 stopniu wyciągnięcia przełącznika.
Mierzyłem napięcie miernikiem na 1 wyciągnięciu 12,86V, a na 2 wyciągnięciu 12,16V
Mierzyłem z podłączonymi żarówkami jak i bez, z tym że bez to pomiar tylko pierwszy( 12,86V), gdyż na 2 wyciągnięciu mierzenie z żarówkami nie jest możliwe przez wywalanie bezpiecznika.
Bez podpiętych przednich świateł przeciwmgielnych pod instalację wysuwanie na 1 i 2 położenie przełącznika nie wybija bezpiecznika.
Na raz brak tylniego oświetlenia przeciw mgielnego, a na dwa jest tylnie światło przeciwmgielne.
Iteraz się tak zastanawiam czy to czasami nie robi sam przełącznik świateł...może tam jest jakieś zwarcie czy jak.
Ale z kolei nie potrafię znaleźć tego przekaźnika o którym jest napisane w książce.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.