Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] zgasł bez żadnych objawów i nie odpala (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=260056)

mateuszc 24-04-2017 21:13

Odp: zgasł bez żadnych objawów i nie odpala
 
Cytat:

Napisał krzaku_87 (Post 2764945)
dziś po podłączeniu kompa wskazało błędy
P1664 sterownik pompy wtryskowej
P1564 moduł pompy wtryskowej zadanie ograniczenia dawki paliwa

też mam taki sam problem ? macie jakieś pomysły co to może być te same błedy co u kolegi

Keram-1 25-04-2017 19:08

Odp: zgasł bez żadnych objawów i nie odpala
 
1 załącznik(i)
Witam
Miałem taki sam przypadek , w czasie jazdy zgasł i już nie mogłem odpalić .
Nawet nie kręcił rozrusznikiem , okazało się że winę miał przepalony bezpiecznik sterowania silnikiem nr 67 7.0 A pod tablicą rozdzielczą

mareasb 25-04-2017 22:18

Odp: zgasł bez żadnych objawów i nie odpala
 
Proponuję sprawdzić w skrzynce obok akumulatora przekaźniki R4 R8 R5 , bezpieczniki 40, 42 - czy się nie grzeją, przeczyścić styki, ewentualnie podmienić (na sprawne), rozłączyć kostkę wiązki wtryskiwaczy (duża czarna od góry za akumulatorem skręcona na śrubę) i potraktować styki kontaktem, to samo z wtyczką regulatora obrotów na pompie (brązowa), jeśli dalej problem - kontrola ciśnienia na listwie CR (np. Forscanem) - silnik nie odpala ponieważ ciśnienie lub wskazania czujnika wariują - możliwe że - zaciąga powietrze na oringach przelewów, na szybkozłączach paliwowych na filtrze, zbiorniku, lub przy pompie, wtryskiwacze nie trzymają ciśnienia lub problem z przewodami regulatora obrotów lub czujnika ciśnienia na CR - przetarcia w okolicy za rozrusznikiem.
http://obrazki.elektroda.pl/1463926900_1302859809.jpg

Dombek 26-04-2017 08:56

Odp: zgasł bez żadnych objawów i nie odpala
 
Cytat:

Napisał mareasb (Post 2792730)
Proponuję sprawdzić w skrzynce obok akumulatora przekaźniki R4 R8 R5 , bezpieczniki 40, 42 - czy się nie grzeją, przeczyścić styki, ewentualnie podmienić (na sprawne), rozłączyć kostkę wiązki wtryskiwaczy (duża czarna od góry za akumulatorem skręcona na śrubę) i potraktować styki kontaktem, to samo z wtyczką regulatora obrotów na pompie (brązowa), jeśli dalej problem - kontrola ciśnienia na listwie CR (np. Forscanem) - silnik nie odpala ponieważ ciśnienie lub wskazania czujnika wariują - możliwe że - zaciąga powietrze na oringach przelewów, na szybkozłączach paliwowych na filtrze, zbiorniku, lub przy pompie, wtryskiwacze nie trzymają ciśnienia lub problem z przewodami regulatora obrotów lub czujnika ciśnienia na CR - przetarcia w okolicy za rozrusznikiem.

Kolego tu jest mowa o TDDI.

JanekOlav 04-09-2017 20:20

Odp: zgasł bez żadnych objawów i nie odpala
 
Mam pytanie odnośnie sterownika pompy wtyskowej ford focus mk1 1.8tddi
Jestem aktualnie w norwegi i samochód staną w trakcie jazdy . ( po oglądnięciu filmiku na yt i przeczytaniu wielu postów o sterowniku pompy sprawdziłem go podłączając pod niego żarówke i próbując kręcić ( nie mruga ) a napięcie jest na kostce dochodzącej do sterownika . Wiec zdemontowałem go i wysłałem do polski na naprawę. Gość przez telefon powiedział jeszcze żebym sprawdził czy jest napięcie na kostce zasilania ( 2 piny + i - ( i czy znika po kilku sekundach po przekręceniu )
po przekręceniu kluczyka żarówka się zapala czyli jest napięcie ALE NIE GAŚNIE PO KILKU SEKUNDACH ( A GOŚĆ PRZEZ TELEFON MÓWIŁ ZE POWINNA) co jest przyczyną? czy tak ma być a on się po prostu nie zna ? też tak macie ? Licze na szybką odpowiedz bo chce poskładać auto gdy wróci sterownik i wrócic do Polski :P Ale jak dle mnie nie powinno po kilku sekundach znikać napięcie:P


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.