Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Jak zmienić wskazania przebiegu auta - "w górę" (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=306805)

kukiz32 29-02-2020 16:47

Jak zmienić wskazania przebiegu auta - "w górę"
 
Witam wszystkich
Kupiłem mondka MK3 2.0 tdci 130 km z cofniętym przebiegiem chciałbym aby wrócić do przebiegu kiedy licznik zostal cofniety, jakies porady. Boję sie ze przy kontroli zbrany bedzie d. rej. Auto kupione w styczniu z przebiegiem 240 000 a w marcu 2019 miało 245 000. POMOCY

hesiek 29-02-2020 17:08

Odp: Pomocy zegary
 
Jesli w umowie kupna jest wsazany stan licznika to jestes kryty ciaganine bedzie mial sprzedajacy.
Najprostrze sposoby to: Albo magik co zmieni wskazanie licznika albo wycieczka do diagnosty po zaswiadczenie o wymianie licznika

darmodziej 29-02-2020 17:08

Odp: Pomocy zegary
 
Zmień tytuł na zgodny z regulaminem.

kukiz32 29-02-2020 17:22

Odp: Pomocy zegary
 
Cytat:

Napisał darmodziej (Post 3229643)
Zmień tytuł na zgodny z regulaminem.

Witaj jestem tu nowy na co mam zmienic. Jaki tytuł

Bump:
Cytat:

Napisał hesiek (Post 3229642)
Jesli w umowie kupna jest wsazany stan licznika to jestes kryty ciaganine bedzie mial sprzedajacy.
Najprostrze sposoby to: Albo magik co zmieni wskazanie licznika albo wycieczka do diagnosty po zaswiadczenie o wymianie licznika

Kolego posiadam umowę kupna licznik kilometrów spisany w momencie kupna FAKTYCZNY czyli z zegarów ale tak jak pisałem w 2019 w marcu 245000 a na umowie około 240000 kupiony dokładnie w w sylwestra 2019 r sprawdziłem umowe

Bump: Posiadam umowę kupna do wglądu oraz dane z yanosika

hesiek 29-02-2020 18:53

Odp: Pomocy zegary
 
Kupiles w grudniu 2019r ze stanem 240000 a wg. Mam rozumiec wg. Portalu historia pojazdu ma 245000 wiec ty licznika nie cofnoles i nie miales swiadomosci ze byl cofniety. Teoretycznie to sprzedajacy ponosi odpowiedzialnosc za niezgodny stan licznika z wpisem w ewidencji pojazdow.
I w tej sytuacji sa nastepujace wyjscia;
Roszczenia ze sprzedajacym i w jakis sposob rozwiazac sprawe bo to jest celowe zatajenie org przebiegu.
Korektra wskazania licznika do stanu rownego badz wyzszego od stanu w ewidencji (sa od tego magicy)
Wycieczka do diagnosty po zaswiadczenie o wymianie licznika (drogomieza) na google duzo opisow tego jest

darmodziej 29-02-2020 19:51

Odp: Pomocy zegary
 
Cytat:

Napisał kukiz32 (Post 3229653)
Witaj jestem tu nowy na co mam zmienic. Jaki tytuł

Zakładając konto potwierdziłeś zapoznanie się z regulaminem, a nie wiesz, co regulamin zawiera? Dla ułatwienia powiem, że chodzi o słowo "Pomocy".

kukiz32 21-03-2020 06:15

Odp: Pomocy zegary
 
Witam
Tytuł poprawiony, temat do zamknięcia wizyta u diagnosty załatwiła sprawę. Dzięki wszystkim

darmodziej 21-03-2020 13:46

Odp: Pomocy zegary
 
Cytat:

Napisał kukiz32 (Post 3236022)
wizyta u diagnosty załatwiła sprawę

Napisz dokładniej, jak sprawa została załatwiona, przyda się innym.

kukiz32 24-03-2020 07:53

Odp: Jak zmienić wskazania przebiegu auta - "w górę"
 
Witam
Sprawa jest bardzo prosta załatwimy ją u każdego diagnosty ale od początku. Pobieramy dokument jest wiele w sieci o Wymianie Drogomierza, wypełniamy wszelkie dane swoje i pojazdu. Diagnosta potwierdza stan licznika , dane wysyła do CEPiK dokonujemy opłaty i już nie mamy zmartwienia przy kontroli.

Edi 24-03-2020 10:14

Odp: Jak zmienić wskazania przebiegu auta - "w górę"
 
W górę i tylko w górę przebieg można przestawić za pomocą ELMConfig, podejrzewam że koledzy na forum by pomogli by wszystko się zgadzało w liczniku ze stanem faktycznym.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.