Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Przestał działać klakson i wyświetla się błąd poduszki kierowcy. Wspólna przyczyna? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=150086)

kubson1 05-02-2012 19:26

Przestał działać klakson i wyświetla się błąd poduszki kierowcy. Wspólna przyczyna?
 
Witam!
Miałem auto u mechanika. Wymieniał przekładnię kierowniczą. Po odebraniu okazało się, że wyświetla mi się błąd poduszki. Kod migowy po odpaleniu to 19, później cały czas świeci kontrolka. Poza tym nie działa klakson. Możliwe, że np taśma poduszki poszła i przez to jedno i drugie nie działa? Nie winię mechanika, chcę to załatwić na własną rękę. Proszę o sugestie, sposoby rozwiązania problemu.

1olek 05-02-2012 20:42

Odp: Przestał działać klakson i wyświetla się błąd poduszki kierowcy. Wspólna przyczy
 
tasma poszla, pewnie jakis pajac zakrecil sobie kierownica jak kolowrotiem i zerwal tasme ;)

kubson1 05-02-2012 22:00

Odp: Przestał działać klakson i wyświetla się błąd poduszki kierowcy. Wspólna przyczy
 
Kurcze, no może być, bo przecież przy wymianie przekładni kierowniczej kręci się kierownicą żeby odpowietrzyć układ... Jak sprawdzić zerwanie taśmy? Ściągnąć poduszkę i obaczyć na tzw. oko?

ocznik 05-02-2012 22:17

Odp: Przestał działać klakson i wyświetla się błąd poduszki kierowcy. Wspólna przyczy
 
a może coś grzebiąc przy kierownicy nie podłączyli wszystkiego? chociaż urwana taśma jest mocno prawdopodobna.

rednaxelA 05-02-2012 22:36

Odp: Przestał działać klakson i wyświetla się błąd poduszki kierowcy. Wspólna przyczy
 
Cytat:

Napisał kubson1 (Post 1778517)
Nie winię mechanika, chcę to załatwić na własną rękę

Moge zostać Twoim mechanikiem? ten brak odpowiedzialności za jakośc naprawy mnie strasznie pociąga, jak cos spsuje to sobie sam naprawisz :-)

Albo nie podłączyli kostki do taśmy albo uszkodzili taśme - poczytaj jak sie to montuje
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

kubson1 05-02-2012 22:38

Odp: Przestał działać klakson i wyświetla się błąd poduszki kierowcy. Wspólna przyczy
 
Wiem jak to się odbywa. Zawsze są dyskusje na forum typu "zabić mechanika". Chciałem ich uniknąć, bo i tak i tak wiem jak sobie z nim poradzić. Chodziło mi tylko o rozwikłanie zagadki:) Dzięki za link.

klocky 05-02-2012 22:48

Odp: Przestał działać klakson i wyświetla się błąd poduszki kierowcy. Wspólna przyczy
 
Stawiam jak kolega 1olek- odpięta była kolumna więc kierownica kręciła się jak karuzela, wystarczy ze jakiś matoł przekręcił ją o jeden obrót więcej niż powinna i po taśmie, wątpię by była nie podłączona bo poco zdejmować kierownicę do wymiany kolumny!

RECONDO 06-02-2012 20:31

Odp: Przestał działać klakson i wyświetla się błąd poduszki kierowcy. Wspólna przyczy
 
Po co zdejmować kierownicę do wymiany kolumny.... dobre sobie. Widocznie sprytny autor nie wymieniał kolumny. Do rzeczy: kubson1 tempomat, jeżeli masz, działa? Czasami klakson nie działa z prozaicznego powodu: przy zakładaniu poduszki kierowcy dociskany jest przewód klaksonu (przerabiałem u siebie), kod 19 - by mieć pewność - wystarczy sprawdzić kostką wchodzącą do zwijaka (może nie jest dobrze dociśnięta) lub odłączyć aku na 30 minut = następuje wykasowanie błędów modułu poduszek, jeżeli faktycznie jest poważna wada, pojawi się ponownie.

rednaxelA 06-02-2012 21:01

Odp: Przestał działać klakson i wyświetla się błąd poduszki kierowcy. Wspólna przyczy
 
Cytat:

Napisał RECONDO (Post 1779331)
odłączyć aku na 30 minut = następuje wykasowanie błędów modułu poduszek

A nie jest tak ze przy kazdym włączeniu zapłonu sie błędy kasują? Wszytkie oprócz tych które sie kasuje tylko WDSem typu wystrzał poduszek.
Jak sie szarpałem z fotelami to po włączeniu zapłonu bez fotela pyszczyl ze nie ma napinacza, poduszki fotela, czujnika obecnosci pasazera - wystarczylo wylaczyc zaplon, podpiac fotel, wlaczyc zaplon i juz nie bylo bledu.

RECONDO 07-02-2012 05:06

Odp: Przestał działać klakson i wyświetla się błąd poduszki kierowcy. Wspólna przyczy
 
Tyle postów a nadal głupoty piszesz. Szkoda. Dokładnie napisałeś tak: miałem błąd z modułem Air Bag przy uruchomionym zapłonie = BRAK FOTELA PASAŻERA, zgasiłem zapłon, NAPRAWIŁEM USTERKI = podpięty fotel, kolejny uruchomiony zapłon = BRAK BŁĘDÓW. Czy nie tak napisałeś? Sytuacja z błędem 19, jak u kubson1 jest następująca: uruchamiam zapłon = BŁĄD PODUSZKI KIEROWCY 19, gaszę zapłon NIE NAPRAWIAM USTERKI, uruchamiam zapłon = NADAL JEST BŁĄD. Chyba się zgadza, jaśniej już nie umiem. Po odpięciu aku na 30 min kasują się wszystkie błędy gdziekolwiek są - SPRAWDZANE WIELKOROTNIE PREZ CHUCKA NORRISA.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.