Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] Błąd "Czujniki opon niewykryte" zaraz po zmianie opon. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=328905)

Lucky_ 14-05-2022 18:27

Błąd "Czujniki opon niewykryte" zaraz po zmianie opon.
 
1 załącznik(i)
Cześć. Dosłownie 15km po wymianie opon wyskoczył mi błąd "Czujniki opon niewykryte. Patrz instrukcja obsługi." Po jakiś 10 minutach błąd zniknal, ale podjechałem pod kompresor, wyrównałem w każdej oponie ciśnienie, zresetowałem ustawienia ciśnienia w komputerze. Przy kolejnej trasie błąd znowu powrócił, też po 10-15 minutach jazdy z tym, że tak szybko już nie zniknął. Są jeszcze jakieś ustawienia tych czujnikow oprócz resetu w komputerze?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

cafebiba99 14-05-2022 19:33

Odp: Błąd "Czujniki opon niewykryte" zaraz po zmianie opon.
 
Może pada czujnik...

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka

pankrakus 14-05-2022 19:48

Odp: Błąd "Czujniki opon niewykryte" zaraz po zmianie opon.
 
Witam
Rozumiem, że wymieniałeś całe koła => auto ma nowy / inny komplet czujników

Czy koła zmieniał wulkanizator i zaprogramował czujniki?

Auto musi się "nauczyć" nowych czujników
a) albo trzeba jechać przez min 15minut ze stała prędkością,
powyżej 40km/h => piszą o tym w instrukcji
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
b) albo trzeba zaprogramować nowe czujniki - odpowiednim urządzeniem (programatorem)

pozdrawiam
pankrakus

Lucky_ 14-05-2022 20:54

Odp: Błąd "Czujniki opon niewykryte" zaraz po zmianie opon.
 
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!! , MASZ JESZCZE "CYT.SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego ) jeżeli już ..
Wymieniałem same opony, wymieniał wulkanizator.

zmulim 14-05-2022 21:29

Odp: Błąd "Czujniki opon niewykryte" zaraz po zmianie opon.
 
No to jeśli wulkanizator przekładał ci opony na te same felgi to czujniki tpms tam muszą być i muszą działać. Chyba że faktycznie któryś padł, albo komuś się „przydały”…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

SRS 14-05-2022 21:54

Odp: Błąd "Czujniki opon niewykryte" zaraz po zmianie opon.
 
Cytat:

Napisał zmulim (Post 3410468)
Chyba że faktycznie któryś padł, albo komuś się „przydały”…

cóż , każdy mieży swoją miarą :) , przecież napisał

Cytat:

Napisał Lucky_ (Post 3410448)
Po jakiś 10 minutach błąd zniknal,

czyli czujniki ma , przyuczyć je ponownie maszynką i jeżeli nie pójdą to wtedy się zastanawiać czy jest uszkodzony któryś z czujników lub bateria padła bo nie wiemy ile lat one mają .

zmulim 14-05-2022 22:02

Błąd "Czujniki opon niewykryte" zaraz po zmianie opon.
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] nie chodzi o mierzenie miarą, lecz o faktyczne „przypadki warsztatowe” :) A paru znajomych autentycznie pojechało z tpms a wróciło bez…

Faktycznie jeśli błąd po chwili znika to czujniki wykrywa. Tak czy siak, mam dwa komplety kół z tpms i po zmianie, poza zapisaniem ciśnienia nigdy nie robiłem nic więcej (też mam furę z 2016).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

SRS 14-05-2022 22:22

Odp: Błąd "Czujniki opon niewykryte" zaraz po zmianie opon.
 
Cytat:

Napisał zmulim (Post 3410472)
lecz o faktyczne „przypadki warsztatowe”

to jeżeli on nadal ma czujniki to ty przeprosisz tego mechanika za posądzenie jego o niecny czym ?
nigdy nie osądzaj kogoś jak nie masz dowodów , a w tym przypadku łatwo to sprawdzić po wentylach na kole.

To że masz auto z 2016 to nie znaczy że on ma z tego samego roku czujniki , które były produkowane od 2014

zmulim 14-05-2022 22:27

Odp: Błąd "Czujniki opon niewykryte" zaraz po zmianie opon.
 
Ale się niepotrzebnie napinasz, żadne konkretne oskarżenie z mojej strony nie padło, więc nikogo przepraszać nie muszę. Podałem tylko jedną z możliwości „głośno myśląc”. Ale myślę, że nie ma sensu dalej ciągnąć tej dyskusji offtop. To co napisałeś wcześniej, kolega musi zweryfikować i będzie jasność :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Waterspoon 15-05-2022 10:37

Odp: Błąd "Czujniki opon niewykryte" zaraz po zmianie opon.
 
Najpowszechniejsze są przypadki podmianki czujników działających na niedziałające i dorabianie w ten sposób gumiarzy. Tak jak koledzy pisali, jeżeli były wymieniane tylko opony, a czujniki działały, to powinny po zmianie samych opon działać nadal. Można jeszcze spróbować sekwencję z pedałem gazu, tak raz miałem, po wymianie na drugi komplet, że trzeba było zrobić sekwencję i działały normalnie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.