Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] DPF - kłopoty po usunięciu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=237380)

kalkat 22-01-2016 10:25

DPF - kłopoty po usunięciu
 
Witam wszystkich .
Ja mam taki problem i proszę o pomoc.
Moja Kuga ma już przejechane ok. 250000 km.
Przy około 200000 namówiono mnie na usunięcie DPF i zmianę oprogramowania (jestem trochę w tych sprawach zielony) Objawy sa takie. Jak się nic nie dzieje samochód pali ok 7l/100 a na wolnych 0,5 l/100 . Po każdorazowym zatankowaniu ropy a staram się to robić na tej samej stacji samochód po przejechaniu kilkunastu kilometrów pali 8-9 l/100 a na wolnych 1,7-1,9 l/100. Nie zapala się żadna kontrolka ostrzegająca. Tak jadę 30-50 km i muszę wypuścić się na drogę za miasto i trochę przycisną aby potem wszystko wraciło do normy i tak do następnego tankowania.W warsztacie gdzie mi to robili nie wiedzą co jest (mowią ze to może być wina ropy) ale przed zdjęciem filtra takich numerów nie było (oczywiście do czasu kiedy padł filtr)teraz proces się nasilił bo często w czasie jazdy na jednym odcinku raz mi pali na wolnych 0.5 a raz 1.8 i nie zależy to już od niczego. Co mogę z tym zrobić? Poza tym samochód jest Ok.

AreckiW 22-01-2016 15:52

Odp: Dpf
 
A ile jeździsz na tych wolnych obrotach ?
Chyba tylko jak stoisz na światłach.

kalkat 22-01-2016 19:03

Odp: Dpf
 
Cytat:

Napisał AreckiW (Post 2521757)
A ile jeździsz na tych wolnych obrotach ?
Chyba tylko jak stoisz na światłach.

Ale chyba to nie jest normalne że spalam na wolnych 1.8 a nie 0.5 i wentylator wyje od chłodnicy nawet gdy na dworze jest -10 st a samochód ma mniejszą moc i spala 9 /100 na nie 7.
Prosiłbym o bardziej konstruktywną pomoc.

kuba0005 22-01-2016 19:09

Odp: Dpf
 
NIe jest normalne że wycina się DPF a potem są jaja. Po podłączeniu do komputera są jakieś błędy.

slawek-kali 22-01-2016 19:11

Odp: Dpf
 
Wybrales .... warsztat, prawdopodbnie musisz podjechac na zmiane programu..
Nie wiem skad jestes, z forum chyba tuneforce lub gsctuning mozna polecic.
Moze napisz do @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

kalkat 22-01-2016 19:12

Odp: Dpf
 
Cytat:

Napisał kuba0005 (Post 2521857)
NIe jest normalne że wycina się DPF a potem są jaja. Po podłączeniu do komputera są jakieś błędy.

Nie. Żadnych. Raz pokazało się że za słabe ciśnienie paliwa , ale po wykasowaniu już się więcej nie pokazał. Sprawdziłem filtry i wszystko OK.

Bump:
Cytat:

Napisał slawek-kali (Post 2521858)
Wybrales .... warsztat, prawdopodbnie musisz podjechac na zmiane programu..
Nie wiem skad jestes, z forum chyba tuneforce lub gsctuning mozna polecic.
Moze napisz do @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Z okolic Katowic

lukaszek_socho 22-01-2016 19:38

Odp: Dpf
 
****




Proszę poprawić tytuł tematu na bardziej konkretny
Cytat:

temat powinien być jednoznaczny, np. nie wystarczy napisać "podnosnik szyby", bo nie wiadomo co z tym podnośnikiem chcesz zrobić, lepiej napisać "jak zdemontować podnośnik szyby"
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Instrukcja zmiany tytułu tematu -> [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


****

heko 22-01-2016 20:11

Odp: DPF - kłopoty po usunięciu
 
DPF źle usunięty z programu...nic nowego :D

kalkat 22-01-2016 20:17

Odp: DPF - kłopoty po usunięciu
 
Cytat:

Napisał heko (Post 2521924)
DPF źle usunięty z programu...nic nowego :D

Świetnie :( . To co teraz musiałbym zrobić albo gdzie ? _ w miarę blisko Katowic ..

slawek-kali 22-01-2016 20:29

Odp: DPF - kłopoty po usunięciu
 
No @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Krakow... masz rzut beretem :D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.