Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Błąd awaryjny podczas przyspieszania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=333595)

Fred1990 21-02-2023 16:53

Błąd awaryjny podczas przyspieszania
 
Witam,
Problem dotyczy forda mondeo mk5 2015 rok 2.0d.
Samochód podczas przyspieszania przy wciśniętym pedale gazu do podłogi wchodzi w tryb awaryjny przy granicy 2000 obrotów, auto traci całkowicie moc.
Wystarczy zresetować kluczykiem zapłon i wszystko wraca do normy.
Dodam, ze sytuacja występuje głównie na biegach 4,5,6, na mniejszych biegach problem nie występuje. Dodatkowo gdy przyspiesza się jednak nie wciskając gazu w podłogę również problemu można uniknąć.
Egr, termostat, filtry wymienione, doloty powietrza sprawdzone a na czytniku jakichkolwiek błędów brak. Mechanik bezradny.
Proszę o rady.

HUGOBERG 21-02-2023 17:01

Odp: Błąd awaryjny podczas przyspieszania
 
A przepustnica i przepływomierz powietrza?

Hansolo 21-02-2023 18:54

Odp: Błąd awaryjny podczas przyspieszania
 
Czujnik ciśnienia oleju , albo wtryski już padły.

Fred1990 21-02-2023 18:54

Odp: Błąd awaryjny podczas przyspieszania
 
Przepływomierz wymieniony. Przepustnica nie.

Bump:
Cytat:

Napisał Hansolo (Post 3445796)
Czujnik ciśnienia oleju , albo wtryski już padły.

Wtryski sprawdzone, ponoć podają właściwe wartości.

szafarek 21-02-2023 19:22

Odp: Błąd awaryjny podczas przyspieszania
 
Błędy odczytane? Na 99% czujnik ciśnienia oleju.

Fred1990 21-02-2023 20:08

Odp: Błąd awaryjny podczas przyspieszania
 
Odczytane. Błędów brak.

zmulim 21-02-2023 20:43

Odp: Błąd awaryjny podczas przyspieszania
 
Aż mi się nie chce wierzyć, że nie ma żadnych błędów. Chyba że mechanik od razu skasował. Powinien być jakikolwiek błąd, czy to od elektrozaworu, czy od układu CR…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

tomkrawiec 21-02-2023 21:56

Odp: Błąd awaryjny podczas przyspieszania
 
Wymieniales caly EGR ? A nie wystarczyło wyczyscic ? A przepustnice i dolot czysciles ? Tam po paru latach jest mega syf !

zmulim 21-02-2023 22:14

Odp: Błąd awaryjny podczas przyspieszania
 
Czy ja wiem czy taki mega syf… Wszystko zależy od stylu jazdy i sprawności pracy egra. Ja mam furę z 2016 i gdy wyjąłem przepustnicę, wcale nie było tam dużo syfu.
Co do czyszczenia egr - w większości przypadków nie w mechanicznej części tkwi problem, lecz w elektronice sterującej… A w takim przypadku czyszczenie to jak diabłu kadzidło…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

tomkrawiec 22-02-2023 23:21

Odp: Błąd awaryjny podczas przyspieszania
 
Cytat:

Napisał zmulim (Post 3445837)
Czy ja wiem czy taki mega syf… Wszystko zależy od stylu jazdy i sprawności pracy egra. Ja mam furę z 2016 i gdy wyjąłem przepustnicę, wcale nie było tam dużo syfu.
Co do czyszczenia egr - w większości przypadków nie w mechanicznej części tkwi problem, lecz w elektronice sterującej… A w takim przypadku czyszczenie to jak diabłu kadzidło…

Ciekawe rzeczy piszesz bo ja jezdze 90% po autostradach (staram sie nie przekraczac dozwolonej predkosci, ale to jak jezdze to na pewno nie jest zaden eco-driving, zadnej jazdy ponizej 2000 obr/min) i srednio co 20 tys (co druga wymiana oleju) czyszcze dolot i przy okazji przepustnice. Przepustnica jako taka faktycznie najbrudnieszym elementem nie jest, ale ta srebrna rurka, ktora idzie z dolu od EGR potrafi miec juz troche zmniejszony przeswit z powodu sadzy (przy pierwszym czyszczeniu po 55 tys bylo moze jeszcze z polowe przeswitu). To samo dotyczy tego elementu (kolektor ssacy ?) za przepustnica - tam zawsze jest kupa blota (sadze wymieszane z drobinkami oleju).

Co do EGR - to zaraz po zakupie mialem taki problem na autostradzie ze przy 2500 orbrotow odcinalo mi moc i trzeba bylo ponownie uruchomic silnik ! Potem sie okazalo, ze EGR byl kompletnie zatkany. Nie zadna szwankujace elektronika tylko po prostu sadze czy inny syf go zatkaly. Widocznie ktos jezdzil tym autem jak stara ciotka. Po rozbiorce i czyszczeniu auto jezdzi juz ponad 2 lata i wszystko jest OK.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.