Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Fusion - Mondeo USA] sonda lambda i inne błędy P0141 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=308472)

radex1978 26-04-2020 10:32

sonda lambda i inne błędy P0141
 
Cześć,

mam mały problem z 2017 Ford Fusion 2.0 z USA. Zapala się check engine, po skasowaniu wraca po kilku km. Błąd odczytany Forscanem:
===PCM DTC P0141:00-AF===
Kod: P0141 - Obwód elementu grzejnego O2 (rząd cylindrów 1, czujnik 2)

Status:
- DTC obecny w czasie wydania polecenia
- Kontrolka usterki włączona przy tym DTC

Moduł: Moduł sterowania pracą silnika (Power Train Chain Control Module).

===END PCM DTC P0141:00-AF===

Domyślam się, że chodzi o sondę lambda za katalizatorem. Od czego zacząć?


Druga sprawa - wymieniłem fabryczny akumulator w samochodzie i od tego czasu przestało działać bezkluczykowe otwieranie samochodu - muszę otwierać przyciskiem z pilota.
Samochód normalnie odpala, jedynie nie otwiera/zamyka drzwi po naciśnięciu lub pociągnięciu klamki. Jakieś pomysły?


I trzecia sprawa - Sync3 prawie za każdym razem ustawia jako źródło dźwięku zakres AM. Chyba, że była bardzo krótka przerwa między zgaszeniem a ponownym uruchomieniem silnika - wówczas pamięta ostatnie źrodło audio (z reguły FM).
Wersja softu 3.3. Czy jest jakaś możliwość np. Forscanem ustawienia domyślnego źródła dźwięku?

Z góry dzięki za pomoc.

darmodziej 26-04-2020 11:19

Odp: Problem z sonda lambda i inne
 
Zmień tytuł na zgodny z regulaminem.
Cytat:

Napisał radex1978 (Post 3245421)
Domyślam się, że chodzi o sondę lambda za katalizatorem. Od czego zacząć?

Odłącz wtyczkę od sondy i sprawdź, czy na stykach prowadzących do grzałki jest zasilanie przy włączonym silniku. Jeżeli jest, to sprawdź, czy w grzałce nie ma przerwy. Jeżeli jest przerwa, to sonda do wymiany.

leszcz 26-04-2020 11:24

Odp: Problem z sonda lambda i inne
 
Cytat:

Napisał radex1978 (Post 3245421)
Samochód normalnie odpala, jedynie nie otwiera/zamyka drzwi po naciśnięciu lub pociągnięciu klamki. Jakieś pomysły?


I trzecia sprawa - Sync3 prawie za każdym razem ustawia jako źródło dźwięku zakres AM.

grzebałeś w ustawieniach ? Bo tak to wygląda

radex1978 26-04-2020 14:02

Odp: sonda lambda i inne błędy P0141
 
leszcz dzięki - miałeś rację. Na szczęście miałem zapisane kopie modułów, które modyfikowałem i z Sync3 już wszystko OK.

Odnośnie otwierania bezkluczykowego to chyba lakiernik coś namieszał bo w prawych drzwiach działa, tylko w lewych nie.
A aku wymieniałem dzień po odbiorze auta, stąd przedwczesny wniosek.
Problem, że nie ma żadnych błędów...

czajka67 30-01-2021 22:06

Odp: sonda lambda i inne błędy P0141
 
Hejo,,podłącze sie do tematu odnośnie SYNC3 problem jak wyżej z tym ze nie grzebałem w ustawieniach ,bylem dzisiaj u magika,ale nie pomógł mi i dalej po odpaleniu jest zakres Am ,czy ma to związek ze słabym aku ?Drugi temat to brak zdalnego odpalania z kluczyka ,czy ma to związek z czujnikiem zamka maski którego niema w zamku ,Auto odebrałem od blacharza i wygląda na to ze albo zamontował inny zamek ,albo nie podłączył czujnika do tego co był oryginalnie ,patrząc z góry na zamek klapy nie widać tam żadnej wtyczki,odnośnie sondy i kodu PO141 jaki polecacie czujnik sondy ...

Igor_WAW 08-05-2023 10:14

Odp: sonda lambda i inne błędy P0141
 
Mam błąd P0141 - Fusion 2019, 1.5 Ecoboost. Według kodów jest to sonda za katalizatorem (Bank 1, Sensor 2). Poszukałem i znalazłem sondę z numerem HS7Z-9G444A która według wszelkich źródeł jest właśnie tą sondą za katalizatorem.

Tymczasem w fordzie twierdzą, że sonda za katalizatorem to sonda o numerze DS7Z-9F472-B, czyli według info z netu sonda ...przed katalizatorem. No i już nie wiem. Może mi ktoś rozjaśnić? :)

darmodziej 08-05-2023 11:04

Odp: sonda lambda i inne błędy P0141
 
Często sondy przed i za katalizatorem różnią się wtyczką. Sprawdź, jak jest w tym przypadku.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.