Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Brak napięcia na pompie paliwa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=331083)

elbi33 10-02-2016 19:41

Pompa paliwa - zasilanie - brak
 
Proszę o opinie na temat pompy paliwa w Focus 3d z 1999 roku - nie dochodzi zasilanie do wtyczki na pompie paliwa. Podanie bezpośrednio napięcia - pompa chodzi, co może być przyczyną?
Czy pompa po przekręceniu kluczyka powinna "chodzić" non stop czy wyłacza się? Mogę podłaczyć na "krótko" plus (bo go nie ma) ale czy tak można zrobić?
Pozdrawiam i dzięki za opinie

slawek-kali 10-02-2016 19:43

Odp: Pompa paliwa - zasilanie - brak
 
bezpieczniki sprawdzone?

aprox99 10-02-2016 19:51

Odp: Pompa paliwa - zasilanie - brak
 
Pompa zaczyna chodzić po przekręceniu do pierwszej pozycji,słychać bzyczenie pod siedzeniem tylnim i potem przy starcie i dalej chodzi nonstop

elbi33 11-02-2016 12:06

Odp: Pompa paliwa - zasilanie - brak
 
Bezpeczniki sprawdzę dziś - jest tam napięcie ca 6V? Wskaźnik paliwa wciąż wskazuję full - choć wcześniej działał dobrze, pływak jest luźny - dziwne te rzeczy? A jest tam jakiś czujnik uderzeniowy czy bezpiecznik o którym gdzieś tam czytałem?

aprox99 11-02-2016 12:59

Odp: Pompa paliwa - zasilanie - brak
 
Czujnik uderzeniowy jest przy lewej nodze kierowcy na wysokości sprzęgła w ściance po lewej stronie albo po prawej po stronie pasażera

swm7 11-02-2016 19:05

Odp: Pompa paliwa - zasilanie - brak
 
Cytat:

Napisał elbi33 (Post 2534601)
Bezpeczniki sprawdzę dziś - jest tam napięcie ca 6V? Wskaźnik paliwa wciąż wskazuję full - choć wcześniej działał dobrze, pływak jest luźny - dziwne te rzeczy? A jest tam jakiś czujnik uderzeniowy czy bezpiecznik o którym gdzieś tam czytałem?

A może immobilizer lub inne zabezpieczenie odłączyło pompę lub przekaźnik w skrzynce bezpiecznikowej od pompy padł ?!

elbi33 12-02-2016 09:40

Odp: Pompa paliwa - zasilanie - brak
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] raczej nie - jak podłącze zasilanie do pompy z innego punktu to auto pali.

slawek-kali 12-02-2016 09:42

Odp: Pompa paliwa - zasilanie - brak
 
sprawdzales te bezpieczniki i przekaznik ?

elbi33 12-02-2016 19:47

Odp: Pompa paliwa - zasilanie - brak
 
Stan na dziś - bezpieczniki i przekaźniki dobre - pomogło wykręcenie czujnika uderzeniowego i kilkakrotne stuknięcie go - auto odpaliło ;-)
Ciekawe czemu - czyżby miała na to wpływ pęknięta sprężyna w przednim kole?
Problemem wcześniejszych trudności z zapaleniem była prawdopodobnie pęknięta rurka zasilania paliwa w pompie paliwa - wymieniona. Teraz tylko ciągle mam "pełen bak" - chyba czeka mnie wymiana całej pompy?
Dzięki za wskazówki.

slawek-kali 12-02-2016 20:09

Odp: Pompa paliwa - zasilanie - brak
 
Wyciagnij pompe, pewnie sie tylko plywak zwiesil.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.