Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Zawiesza się/spada do min. wskaźnik czujnika temperatury głowicy- przyczyna? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=209294)

Mariusz 06-08-2014 13:59

Zawiesza się/spada do min. wskaźnik czujnika temp. głowicy/brak mocy- przyczyna?
 
Witam.
Jak w tytule, zdarza się czasem, raz na kilka jazd samochodem, że po przejechaniu kilku km wskaźnik czujnika temp. głowicy spada do granicznej dolnej pozycji. W takim przypadku samochód przechodzi w tryb awaryjny, czyli załącza się wentylator chłodnicy i auto traci moc (turbina nie doładowuje). Skutek braku wskazania temp. jest dla mnie jasny i nie wymaga wyjaśnień. Natomiast dlaczego po zgaszeniu silnika i jego ponownym uruchomieniu wskaźnik temp. wraca do prawidłowego położenia na zegarach i co za tym idzie auto odzyskuje moc?
Podejrzewałem coś nie halo w instalacji od w/w czujnika w głowicy (przetarty/urwany przewód, zwarcie do masy), ale to nie to, ponieważ ponowne odpalenie samochodu nie powinno go "ożywić". A jednak tak się dzieje i samochód dalej jedzie żwawo niby nigdy nic. Nie wiem, czy zapala się kontrolka check engine, ponieważ mam zaślepiony EGR i ona już mi świeci cały czas od dłuższego czasu. Czy podpięcie pod kompa da jednoznaczną odpowiedź na moje pytanie? Czy jeśli komp diagnostyczny wykryje coś nie teges w obwodzie czujnika, to wskazuje to jednoznacznie na jego wadliwe działanie? Nadmienię raz jeszcze, że dzieje się to dosłownie raz na ok. 8-10 odpaleń samochodu, po przejechaniu kilku km, jak już wskazówka od temp. zaczyna iść żwawo do pionu. Za wszelkie sugestie i porady z góry dzięki.

Mariusz 07-08-2014 17:20

Odp: Zawiesza się/spada do min. wskaźnik czujnika temperatury głowicy- przyczyna?
 
Jakieś merytoryczne sugestie/podpowiedzi może. :)

robarek 08-08-2014 06:09

Odp: Zawiesza się/spada do min. wskaźnik czujnika temperatury głowicy- przyczyna?
 
Uszkodzony czujnik temperatury w głowicy - do wymiany (koszt czujnika ~130 pln). Przerabiałem to.

RafiRypin 08-08-2014 11:20

Odp: Zawiesza się/spada do min. wskaźnik czujnika temperatury głowicy- przyczyna?
 
jakby co to mam taki sprawny czujnik :surprise:

Kristopher 8946 27-11-2014 13:39

Kompletny brak mocy gdy wlaczy sie wentylator
 
Witam wszystkich,po dlugiej nieobecnosci.Mam bardzo dziwny problem z Fordem mondeo mk3 tdci,2005r,otoz dzis rano zrobilem ok 200km po czym wskaznik temperatury z ok90stopni natychmiast spadl do zera automatycznie wlaczyl sie wentylator chlodnicy i co najgorsze auto kompletnie stracilo moc nie da sie praktycznie ruszyc gdy wentylator chodzi i wskaznik pokazuje zero,zgasilem auto zajzalem pod maske zbiorniczek plynu zimny silnik normalna temperatura,w srodku grzeje jest cieplo.Wentylator sie wylaczyl wlaczylem na zaplon temperatura pokazuje ok 60stopni silnik odpala(odpalal nawet gdy chodzil wentylator) moc jak zawsze pelna wszystko w normie,jade dalej szczesliwy ze to przypadek a tu ok50km dalej to samo powtorzylem czynnosci wszystko ok i znowu dalej to samo,prosze o pomoc bo jestem w trasie a tu mechanicy ze pozal sie Boze mowia ze cos mi sie przywidzialo,prosze o pomoc,prosze co sie stalo

Mariusz 27-11-2014 14:26

Odp: Kompletny brak mocy gdy wlaczy sie wentylator
 
He he, witaj w klubie:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Najdziwniejsze jest to, że błąd czujnika temp. nie zapala kontrolki MIL/Check Engine. Tak więc użytkownik nie ma żadnej info o tym fakcie. Dopiero podpięcie lapka z programem pokazuje w nim błąd w/w czujnika.

Kristopher 8946 27-11-2014 16:08

Odp: Kompletny brak mocy gdy wlaczy sie wentylator
 
Dzieki wielkie temat rozwiazany,dziwne to ale prawdziwe,nigdy nie spotkalem sie z takim czyms,jestem zaskoczony he,wielka zagadka. ;-)

Mariusz 27-11-2014 16:09

Odp: Kompletny brak mocy gdy wlaczy sie wentylator
 
Cytat:

Napisał Kristopher 8946 (Post 2307840)
Dzieki wielkie temat rozwiazany

Tzn? Wymieniłeś w/w czujnik?
Ja do tej pory tak jeżdżę i jego zawieszka zdarza się czasami.

Mariusz 28-11-2014 20:47

Odp: Kompletny brak mocy gdy wlaczy sie wentylator
 
Cytat:

Napisał Kristopher 8946 (Post 2307840)
Dzieki wielkie temat rozwiazany

W jaki sposób?

Deryll 28-11-2014 23:19

Odp: Kompletny brak mocy gdy wlaczy sie wentylator
 
Cytat:

Napisał Mariusz (Post 2308570)
W jaki sposób?

Ale po co coś pisać, ale jęczeć o pomoc na forum to można.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.