Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Komunikat Bagażnik otwarty (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=311417)

sega77 25-07-2020 20:43

Komunikat Bagażnik otwarty
 
Zaczął mi się pojawiać komunikat "bagażnik otwarty" pomimo tego, że jest zamknięty, oczywiście automatycznie włącza się wewnątrz samochodu światło. Komunikat pojawia się przeważnie, gdy jest gorąco na zewnątrz. Wymieniłem zamek na nowy, niestety dalej jest to samo. Ma ktoś pomysł co jest przyczyną? Czy przycisk otwierania klapy bagażnika może mieć też na to wpływ? Niech ktoś pomoże bo na dłuższą metę jest to irytujące.

piotrek71 26-07-2020 12:16

Odp: Komunikat Bagażnik otwarty
 
Poobserwowałbym na Twoim miejscu bo może to być jeden z objawów kończącej się wiązki bagażnika (przelotka pomiędzy dachem a klapą bagażnika po lewej stronie jak stoisz za samochodem).
Przyjrzyj się czy nie masz jakiś innych objawów - u mnie na przykład światła pozycyjne w klapie przygasały przy podnoszniu klapy. I pare dni poźniej już wszystko było jasne :)
Lepiej tą wiązke poprawić jak można klapę otworzyć bo potem cieżko jest.

sega77 27-07-2020 08:58

Odp: Komunikat Bagażnik otwarty
 
Jak podnoszę klapę to nie przygasają mi światła, dzieje się tak jak wciskam przycisk otwierania klapy bagażnika, dlatego zastanawiam się czy to nie jest wina właśnie tego przycisku.

tombalt 27-07-2020 13:03

Odp: Komunikat Bagażnik otwarty
 
Sprawdź tego lewego słonia. Rocznik wskazuje że powinno już pękać. Ja miałem w 2008 masakrę. Zaczęło się informacją od diagnosty że nie mam podświetlenia tablicy....

Obiboc 28-07-2020 06:10

Odp: Komunikat Bagażnik otwarty
 
Obstawiam jak koledzy wyżej, wiązkę na wykończeniu. W moim wpierw informował o uszkodzeniu żarówek stopu, później głupiał zamek z tyłu a końcu przestała grzać tylna szyba. Okazało się że z wiązki została sieczka. Połączyłem i na razie działa.

sega77 31-07-2020 09:01

Odp: Komunikat Bagażnik otwarty
 
Mieliście panowie rację, dzisiaj podjechałem do swojego kolegi mechanika, zdjęliśmy lewego słonia i okazało się, że już ktoś tam wcześniej grzebał, ale nieudolnie i jeden z kabli rozłączył się. Szybkie lutowanie, osłonka, izolacja i wszystko działa. Dziękuję panowie za bardzo trafną podpowiedź.

Ciepol 06-02-2022 08:52

Komunikat " Bagażnik Otwarty"
 
Witam Was, mój S-max 2011 rok twierdzi że klapa bagażnika jest otwarta pomimo tego, że auto się bez problemu zamyka i rygluje. Niestety po zaryglowaniu światła przy lusterkach i postojowe świecą się bardzo długo tak jakby auto było naprawdę niedomknięte. Dodatkowo zauważyłem, że przy zamykaniu, pojazd nie miga kierunkowskazami informując o zamknięciu. Rozebrałem zamek w klapie bagażnika sprawdzając mikrostyk i według mnie działa poprawnie, po jego wciśnięciu światło w bagażniku gaśnie. Gdzie szukać przyczyny bo drażni ten komunikat o otwartym bagażniku.

M.A.G. 06-02-2022 11:08

Odp: Komunikat " Bagażnik Otwarty"
 
Kolego Ciepol, sprawdź wiązkę w klapie bagażnika - dość powszechny problem.

Hugo_Chavez 06-02-2022 11:29

Odp: Komunikat " Bagażnik Otwarty"
 
Dokładnie jak wyżej. Wiązka kabli przetarta, ułamana.

Ciepol 13-02-2022 06:46

Odp: Komunikat " Bagażnik Otwarty"
 
Panowie dziękuje za podpowiedź. Mieliście racje, w wiązce kabli które idą do klapy były 3 przewody urwane a kilka innych odizolowanych. Szybka naprawa i wszystko powróciło do normy, Dziękuje !!!!


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.