Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] sposób na podnoszenie koła zapasowego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=31705)

boje-66 18-10-2007 22:11

sposób na podnoszenie koła zapasowego
 
Witam !

Mam problem z windą koła zapasowego do galaxy. Już 2 ( używana ) padła a kosztuje jak każdy wie nie mało. Czy Ktoś może przerobił to urządzenie i wynalazł inny sposób na to koło , naturalnie nie bagażnik ? Proszę o doradę.

jblack 19-10-2007 17:04

witam tu masz linka jak to ustrojstwo rozebrac i naprawic moze to w czyms ci pomoze
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

darabont 19-10-2007 19:52

W roczniku 97' będzie to trochę inaczej wyglądało,ale też jest do zrobienia

boje-66 19-10-2007 20:53

Witam kolegów!
bardzo dziękuje że podjeliście mój temat , ale niestety moja winda wygląda inaczej i jest starszym modelem. Wytarło i zużyło się koło aluminiowe na którym nawija się linka, a dokładnie od spodu wyfrezowane "zęby". Marnie to wygląda i albo wymiana na nowe koło albo inny sposób mocowania zapasówki. Może ktoś ma do sprzedania tą część ?

marwyk 20-10-2007 13:37

Taki podnośnik to koszt ok. 250- 300 zł z używki w dobrym stanie

somar 02-02-2008 00:42

Re:
 
Cytat:

Napisał jblack
witam tu masz linka jak to ustrojstwo rozebrac i naprawic moze to w czyms ci pomoze
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Witam
rozebrałem to coś - niestety wygląda inaczej, plastik /kto go tam wsadził ??!!/ jest pekniety, linka pokiereszowana - kiepsko to wygląda - na domiar złego wszystko sie rozsypało i zachodze w głowe jak to złożyć - może jest podobna instrukcja do starszego modelu ?

jakub959 02-02-2008 07:27

Re: sposób na podnoszenie koła zapasowego
 
bardzo podobne ustrojstwo jest w ford transit , kupilem kiedys na gieldzie w slomczynie zamiennik rzemieslniczy tzw wieczny zrobiony z uzyciem lancucha ok 500zl moze warto popytac ??

somar 02-02-2008 13:32

Re: sposób na podnoszenie koła zapasowego
 
Cytat:

Napisał jakub959
bardzo podobne ustrojstwo jest w ford transit , kupilem kiedys na gieldzie w slomczynie zamiennik rzemieslniczy tzw wieczny zrobiony z uzyciem lancucha ok 500zl moze warto popytac ??

dzieki za info
ale :554: - 500 zł to troche dużo żeby mieć satysfakcje i nie wozić koła w bagażniku... wolałbym jednak pozostać przy naprawieniu :fcp29
a za 500zl wyślę córkę na English Camp w lipcu ;)
pozdrawiam

MaRsy 11-12-2008 21:53

Re: sposób na podnoszenie koła zapasowego
 
Witam,
Od czerwca jeżdżę Galaxiakiem (2005) i już miałem do czynienia z windą - przy wciąganiu koła pękła plastikowa zembatka.
Dzięki info jblacka przy pomocy osiedlowego ślusarza udało się draństwo rozebrać i przerobić na rozbieralne (zgodnie z fotoinstrukcją), tego plastiku nijak skleić nie można, ale fachowiec ślusarz zaoferował się że dorobi kółko z brązu, kosztowało 120 zł - śmiga i podobno nie do zajechania :fcp1

wacek_pl 20-12-2008 18:38

Re: sposób na podnoszenie koła zapasowego
 
Renaut Espace III tez pasuje do Galaxy 96-97"
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.