Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] czy można zamontować sztywne koło zamachowe zamiast dwumasy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=270043)

Piotrulek2013 23-09-2017 14:35

czy można zamontować sztywne koło zamachowe zamiast dwumasy
 
Witam, czt można zamontować sztywne koło zamachowe zamiast dwumasy do ford focus 2009 rok 1.8 cdti moc 85kw i jakie to ma być .

ukiuki 23-09-2017 16:24

Odp: czy można zamontować sztywne koło zamachowe zamiast dwumasy
 
Oczywiście, że można. Sam 2 lata temu chciałem to zrobić lecz niestety szukałem informacji na różnych forach i nikt mi nie odpowiedział, z osób które jeździły na takim zestawie, jak wygląda eksploatacja w praktyce. Wiec wymiękłem..... :oops:

weuek 23-09-2017 16:30

Odp: czy można zamontować sztywne koło zamachowe zamiast dwumasy
 
Tu poszukaj:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Lukasz2525 23-09-2017 16:31

Odp: czy można zamontować sztywne koło zamachowe zamiast dwumasy
 
Ja czytałem, że znacznie mniejszy komfort, podobno przy zmianie biegów telepie i szarpie jak benzyną.

Bump: Nie oszukujmy się, wymieniasz to raz na 200 tysięcy km, dla niektórych auto jest to już dożywotnio, ja wymieniałem sprzęgło i dwumasę przy 230 tysiącach przebiegu, pojeżdżę na tym ja i następni trzej właściciele.

Piotrulek2013 23-09-2017 20:07

Odp: czy można zamontować sztywne koło zamachowe zamiast dwumasy
 
Od jakiego silnika podszedł by zestaw ze sztywnym kołem ??

RAFIXX 23-09-2017 20:11

Odp: czy można zamontować sztywne koło zamachowe zamiast dwumasy
 
Nie można. Wyjdzie to na złe. producent po to je zrobił żeby się jeździło wygodnie i zalecana wymiana

ministerq 23-09-2017 22:05

Odp: czy można zamontować sztywne koło zamachowe zamiast dwumasy
 
Od 1.8TDDI.

Piotrulek2013 24-09-2017 11:19

Odp: czy można zamontować sztywne koło zamachowe zamiast dwumasy
 
Czy od 1.8 tddi jest jeden rodzaj sztywnego koła i sprzęgła ??

ukiuki 24-09-2017 11:27

Odp: czy można zamontować sztywne koło zamachowe zamiast dwumasy
 
Cytat:

Napisał RAFIXX (Post 2862293)
Nie można. Wyjdzie to na złe. producent po to je zrobił żeby się jeździło wygodnie i zalecana wymiana

Nie chce zbyt mocno polemizować ale producenci ( np Renault ) zalecają wymianę oleju po 30kkm a wystarczy robić to co 15kkm i nie rozsypia się panewki w 1.5dci ,nasz kochany ford zaleca wymianę filtra paliwa co 60kkm a każdy , nawet garażowy mechanik potwierdzi, że połowa tego dystansu przy wrażliwości wtryskiwaczy to już jest sporo. Czasy kiedy producentom zależało na bezawaryjności i długowieczności samochodów bezpowrotnie minęły. Teraz chyba im trochę zależy aby auto zaczęło sie psuć po 3-5 latach ( jest szansa, że spora cześć osób naprawi w aso, bo to przecież nowe auto) i było tego coraz więcej ( awarie) aż kupisz nowe auto.
Dlatego nie galopował bym sie...."nie można"... bo w wielu modelach aut działa to bardzo sprawnie i NIE MA ŻADNYCH PROBLEMÓW a w innych trochę gorzej. Sam chciałem to zrobić ale tak jak pisałem wyżej, nie znalazłem żadnej opinii ( konkretnie focus 1.8tdci )jak to działa w praktyce i nie zaryzykowałem


Ps. masz choćby tu
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Piotrulek2013 24-09-2017 18:47

Odp: czy można zamontować sztywne koło zamachowe zamiast dwumasy
 
To sa nowe sprzęgła a mi chodzi od 1.8 tddi jak pasuje to czy jest tylko jeden rodzaj czy kilka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.