Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Buczenie, szumienie przy gazowaniu. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=258956)

Artidrops 17-02-2017 16:03

Buczenie, szumienie przy gazowaniu.
 
Pojawil mi sie kilka dni temu dziwny przypadek. Podczas wypalania dpf, gdy przytrzmalem go na obrotach podczas jazdy pojawil sie wlasnie taki dzwiny dzwiek, ktory niestety zostal i buczy wraz ze zwiekaszaniem obrotow silnika. Zjawisko to wystepuje tylko po rozgrzaniu auta. Jest to inny dzwiek niz turbina bo nie niest to swist a dzwiek o nizszym tonie. Zauwazylem tez ze wspomaganie bardziej brzeczy przy skreceniu nawet delikatnie kol i przytrzymaniu gdzie wydaje mi sie ze wczesniej takie dzwieki byly tylko przy max skreconych kolach. Moze ktos mial taki przypadek lub wie co to noze byc i co sprawdzic.Jesli chodzi o moc nie zauwazylem jakiegos jej spadku.

Artidrops 20-02-2017 11:06

Odp: Buczenie, szumienie przy gazowaniu.
 
Bylem dzisiaj u mechaniora, zdjeli pasek i dzwiek ucichl. Diagnoza padla na rolki i pasek. Niestety po wymianie okazalo sie ze dzwiek jest nadal a nawet powiedzialbym ze glosniejszy i w momencie skretu kol jeszcze sie zwieksza. Czyli wychodzi na pompe wspomagania. Zaproponowali wymiane plynu na nowy i teraz sie zadtanawiam czy cos to noze pomoc czy lepiej odrazu szukac jakiejs pompy i zakladac inną.

aurerum 20-02-2017 20:13

Odp: Buczenie, szumienie przy gazowaniu.
 
może najpierw wymienić płyn i zobaczyć jak będzie to jest tańsze niż pompa

ilb 21-02-2017 09:19

Odp: Buczenie, szumienie przy gazowaniu.
 
Kiedy wymieniales zbiorniczek od plynu?
Jesli dawno temu albo w ogole, to wymien plyn i zbiorniczek.

Artidrops 21-02-2017 10:04

Odp: Buczenie, szumienie przy gazowaniu.
 
Zbiorniczka nie wymienialem i plynu tez nie. Nie wiem tez czy poprzedni wlasciciel tonkiedys robil ale podejrzewam zenie. Ogolnie teraz jest tak, ze jak sie rozgrzeje to jest tonwycie przy zwiekszaniu obrotow a jak doloze nawet minimalny skret kierownica do przechodzi w dosc glosne. Mam tez wrazenie ze jak mocno skrecam to jakby tracil troszke moc przy manewrowaniu np na parkingu.

Kuba_Łódź 22-02-2017 22:10

Odp: Buczenie, szumienie przy gazowaniu.
 
Wymień zbiorniczek, płyn i przepłucz układ nowym płynem.
W MK4 zbiorniczek ma filtr, który się zapycha.

Abback 22-02-2017 22:21

Odp: Buczenie, szumienie przy gazowaniu.
 
Podejrzewam, że jeżeli jest ten problem od dłuższego czasu mogło dojść do uszkodzeniu pompy z racji braku odpowiedniego ciśnienia/smarowania i elementy pompy są w stanie przed zatarciem. Wymiana płynu i jak koledzy radzą zbiorniczka może nie rozwiązać problemu niemniej jednak najprościej jest najpierw tę czynność wykonać niż brać się za pompę :)

Powodzenia :p

Artidrops 23-02-2017 10:05

Odp: Buczenie, szumienie przy gazowaniu.
 
Wczoraj kupowalem plyn w sklepie forda i koles pokazywal mi nowy zbiorniczek i ten filtr. Dzisiaj moge stwierdzic ze u mnie brak tego filtra ktos juz go zdemontowal.

Kuba_Łódź 23-02-2017 11:10

Odp: Buczenie, szumienie przy gazowaniu.
 
Jeżeli się nie mylę to w układzie jest filtr na stałe i filterek, który trzeba wyjąć po wstępnej filtracji układu - czyli po zmianie zbiornika dać popracować układowi kilka minut i potem wyciągnąć ten filterek - ale niech ktoś jeszcze potwierdzi czy mam rację.

Artidrops 24-02-2017 09:16

Odp: Buczenie, szumienie przy gazowaniu.
 
Szybkie pytanie: Przy wymiane zdejmuje wezyk prowadzacy do pompy ten boczny czy dolny od przekladni. Ktory jest powrotem bo wlasnie zabieram sie za wymiane.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.