Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Akumulator wyładowuje się po paru godzinach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=190870)

Bonzo7 01-10-2013 19:33

Akumulator wyładowuje się po paru godzinach
 
Witam
Pacjent jak w podpisie , w Niedzielę rano normalnie odpalił i wrócił , po południu już nie , po przekręceniu kluczyka zonk zero reakcji cisza , dioda od immo miga szybko .
Jako że wcześniej były różne problemy odłączyłem klemy , potem na dłużej , nic to jednak nie pomogło . W tescie zegarów pokazał błąd 9681 ? , pokazał też napięcie 11.9v , z braku laku zacząłem go ładować i po ok godzinie odpalił bez problemu .
Nazajutrz powtórka z rozrywki , ponowne ładowanie i po pewnym czasie odpalił bez problemu .
Pomyślalem sobie że akumulator do wymiany , dziś zakupiłem nowy i po podłączeniu zonk dalej nie chce odpalić . Podłączyłem prostownik pod nowy akumulator i po godzinie normalnie odpalił .
Zastanawia mnie to wszystko , czy możliwe jest że nowy aku jest rozładowany , a może wcale nie jest winny akumulator , może w instalacji jest zwarcie , mile widziane wszelkie sugestie .

tedi_k 01-10-2013 22:20

Odp: Problem z instalacją elektryczną
 
Cytat:

Napisał Bonzo7 (Post 2083953)
...mile widziane wszelkie sugestie .

Alternator do sparwdzenia. Najpewniej nie ładuje z powodu np. urwania któregoś kabla lub uszkodzenia regulatora.

mayak 02-10-2013 09:04

Odp: Problem z instalacją elektryczną
 
wydaje mi się, że przy napięciu 11.9V to jeszcze powinien odpalić

aby sprawdzić czy masz poprawne ładowanie, to wystarczy podłączyć miernik napięcia między bieguny akumulatora przy włączonym silniku - powinno być ponad 14V

a google podpowiadają coś takiego:
9681 PATS Transceiver Signal is Not Received (Not Connected, Damaged, or Wiring)


a także szukajka tego forum coś podpowiada:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

czy dioda od immobilizera świeciła/migała jak nie chciał odpalać?

Andrzej_K 03-10-2013 06:02

Odp: Problem z instalacją elektryczną
 
Cytat:

Napisał mayak (Post 2084166)
(...) czy dioda od immobilizera świeciła/migała jak nie chciał odpalać?

Cytat:

Napisał Bonzo7 (Post 2083953)
(...)rano normalnie odpalił i wrócił , po południu już nie , po przekręceniu kluczyka zonk zero reakcji cisza , dioda od immo miga szybko .

Migała i to szybko.

tedi_k 03-10-2013 09:26

Odp: Problem z instalacją elektryczną
 
Cytat:

Napisał Andrzej_K (Post 2084585)
Migała i to szybko.

Najpierw zajmij sie tym ładowaniem. Zachowanie IMMO to zapewne pochodna problemów z napięciem.

Bonzo7 03-10-2013 16:03

Odp: Akumulator wyładowuje się po paru godzinach
 
Alternator chyba jest ok bo ładuje na wolnych 13.8 v poza tym kontrolka sie nie swieci .

Davo 03-10-2013 18:12

Odp: Akumulator wyładowuje się po paru godzinach
 
Witam te twoje 13,8 v to jakby malo bo ford slynie z tego ze ma pod 14,5v na wolnych wiec moze jak go obciazysz bardziej to za bardzo spada ja myslalem ostatnio ze tez cos nie tak z alternatorem wiec sprawdzilem i na wolnych mialem 14,6 i nawet gdy zapalilem swiatla to spadlo do 14,4v.

tedi_k 03-10-2013 19:52

Odp: Akumulator wyładowuje się po paru godzinach
 
Cytat:

Napisał Bonzo7 (Post 2084801)
Alternator chyba jest ok bo ładuje na wolnych 13.8 v poza tym kontrolka sie nie swieci .

Napięcie ładowania za niskie. Kontrolka Ci się nie zaświeci, jesli np. przewody ładowania (prądowe) będą zaśniedziałe/podłamane/uszkodzoen... Kontrolka świeci się jedynie w oparciu o sygnał sterujący z regulatora do PCM (na cienkich przewodach).

mayak 03-10-2013 20:36

Odp: Akumulator wyładowuje się po paru godzinach
 
sprawdź jakie masz napięcie na aku po jeździe, a potem po jakimś czasie nieużywania samochodu (zanim go spróbujesz odpalać) - albo miernikiem, albo na zegarach w trybie diagnostycznym

spróbuj także zmierzyć pobór prądu na wyłączonym silniku, wydaje mi się, że można to zrobić podłączając amperomierz miedzy zdjęta klemę a plusowy biegun aku

Bonzo7 03-10-2013 20:49

Odp: Akumulator wyładowuje się po paru godzinach
 
Próbowałem mierzyć pobór prądu wpinając miernik pomiędzy minusową klemę a biegun - / tak znalazłem w necie / i wychodzi że pobiera 1 A .


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.