Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2010-2015] Wadliwe przekładnie kierownicze (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=160629)

mr_swistak 27-06-2012 18:47

Wadliwe przekładnie kierownicze
 
witam
podzielę się swoimi spostrzeżeniami i informacjami o... wadliwych przekładniach kierowniczych w nowym C-maxie.
Sprawa zaczęła sie tak, że mój 9-cio miesięczny fordzik zaczął niepokojąco stukać zawieszeniem przy przejazdach np. po szynach tramwajowych i innych poprzecznych nierównościach drogowych - w tym również przy wolnej (bardzo np. dojazdy do stopów) jeździe po tzw. kocich łbach. Ponieważ jest gwarancja umówiłem się w ASO i od razu na dzień dobry dowiedziałem się, że to pewnie nie jakieś luzy w zawieszeniu tylko wadliwa przekładnia - bo to już nie pierwszy przypadek.
Kilka godzin grzebania i telefon, że nowa przekładnia będzie w ciągu tygodnia a na razie mogę odebrać auto - to było tydzień temu.
Dziś zmieniona przekładnia razem z drażkami, zrobiona geometria idt. - stuki ustały więc wszystko OK.
A pisze to wszystko po to żeby nowi właściciele zwrócili na to baczniejszą uwagę, bo jest tych przypadków więcej - serwisant mówił że jest nowy typ przekładni bo tamte (hm... z pierwszego etapu produkcji) były złe i sytuacja zasługuje wg jego opini na akcje serwisową -ale widomo że raczej czekają aż użytkownicy sami się pozgłaszają (jedni nie usłyszą, drudzy zbagatelizują i trochę kaski w globalu ford zaoszczędzi).
No to było by na tyle - życzę dalszego dobrego uzytkowania C-maxów i zwracajcie uwage na przekładnie kierownicze...
pozdr

boncio 28-06-2012 16:37

Odp: Wadliwe przekładnie kierownicze
 
Jakie to były stuki, podobne jak opisywane stuki zawieszenia w dziale Focusa? Masz może informację kiedy zakończył się ten pierwszy etap produkcji? Bo u mnie po 9300km zawieszenie może jest trochę głośniejsze, ale tak jak zawsze w Fordzie :)

mr_swistak 29-06-2012 06:34

Odp: Wadliwe przekładnie kierownicze
 
Cytat:

Napisał boncio (Post 1846131)
kiedy zakończył się ten pierwszy etap

- no niestety tego nie wiem mój jest z września...
- a stuka przy zjazdach z krawężników, a najbardziej przy dohamowywaniu i wolnych przejazdzch po bruku - wrażenie jest jakby była galareta z zawieszenia (po wymianie znowu jest zwarte i sztywne) - ja stawiałem zdecydowanie na wahacze ewentualnie amorki ale diagnoza bez ogladania była na przekładnię więc coś z tymi przekładniami musi być...
focus ma pewnie taka samą przekładnie więc opisywane w tamtym wątku efekty może faktycznie dotyczą tej samej wady - chociaż gość z ASO o fokach nie wspomniał...

schraczek 14-06-2014 19:44

Odp: Wadliwe przekładnie kierownicze
 
U mnie nadal problem z przekładnią. ASO bedzie wymieniać po raz drugi. Ciagle stuka. Sprawdzili całe zawieszenie , wymienili nawet same drążki kierownicze i nic nie pomogło. Czekam na nową przesadnię. Mam ponad 80kkm

Maciej Podgajny 30-06-2014 15:33

Odp: Wadliwe przekładnie kierownicze
 
Witam
Coś w tym jest że te przekładnie kierownicze tak siadają u mnie stuknęło 100tyś co dziwne równo! i przekładnia do regeneracji! strasznie cieknie, górą wlewam a dołem leci:).Jestem ciekaw czy ja mam tylko takiego pecha?pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.