Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Blaupunkt nx sd + wzmacniacz JBL (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=334991)

Barabashkin 07-05-2023 16:26

Blaupunkt nx sd + wzmacniacz JBL
 
Witam.
Zrobiłem sobie małą modernizację dźwięku w samochodzie i mam kilka problemów teraz.
Mam S-Maxa z fabryczną Blaupunkt NX SD , 4 głośniki w drzwiach i 4 twittery 2 na desce i dwa w tylnych drzwiach. Nie bardzo mi podobało jak to brzmi, choć brzmiało nie źle ale chciałem bardziej głębokiego miękkiego basu. Odrazu powiem że wszystko sprawne. Słyszałem jak gra fabryczny PremiumSaund i nie takiego sobie chciałem.

Glosniki Wymieniłem na CRUNCH gti 6.2s,
Założyłem wzmacniacz jbl stage a9004. Podpiąłem to przez złącze wysokiego poziomu od głośników. Stało lepiej ale...
Nie mogę zwalczyć naddźwięk w postacie takiego nizkiego buuuuuu. Jest zawsze, kiedy jest włączony Blau. Założyłem ekranowane przewody sygnałowe, filtry na zasilanie i nic. To jeszcze jest bardzo zależne od poziomu Gainu. Czyli im więcej nakręcam poziom gain (w sensownych przedziałach) tym więcej, głośniej słychać te buuuuuuuuu.
Na tym poziomie gdy nie słychać tego naddźwięku - nie gra normalnie. Blau też puszcza czysty dźwięk tylko do polowy potem idzie straszny klipp.

Bez wzmacniacza też słychać te buuuu, ale nie na takim poziomie, żeby to przeszkadzało. Na oryginalnych głośnikach w ogóle tego nie zauważałem. Wzmacniacz wzmacnia ten dźwięk.
Od czego może być te buczanie?



Sent from my SM-G990B using Tapatalk

franciszekmg 07-05-2023 18:31

Odp: Blaupunkt nx sd + wzmacniacz JBL
 
Musisz ustawić odpowiednio wzmacniacz do głośników masz link opisują co i jak:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jaka wg ciebie jest różnica pomiędzy wzmacniaczem jbl a fabrycznym PSS

Barabashkin 07-05-2023 18:49

Odp: Blaupunkt nx sd + wzmacniacz JBL
 
Różnica taka, że fabryczny PS ma bardzo ostry bass. U mnie po 30 minutach sluchania zaczyna głowa boleć. Tak, jak by mlotem ktoś walił.
Na moim zestawie tego nie ma.
A gain ustawiałem różnymi sposobami i multimetrem, i dźwiękiem specjalnym (sinus 315 gerz) wszystko ladnie gra, ale te buuuuuu mnie denerwuje.

Mi się wydaje ze to wina wzmacniacza blau i to, ze biorę sygnal z wyjścia głośnikowego. Ale blau nie ma wyjścia z przedwzmacniacza :(



Może ktoś chce odkupić Blau? Ja bym chętnie wymienił na androida z wyjściem rca...

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

franciszekmg 08-05-2023 09:38

Odp: Blaupunkt nx sd + wzmacniacz JBL
 
wyłącz końcówki mocy BLAU, w BCM ccc ustaw jako 11 głośników chyba audiofile wówczas na radiu będziesz miał na LOW, tylko wówczas trzeba w wzmacniaczu przepiąć wejścia z high do line

Barabashkin 08-05-2023 09:44

Odp: Blaupunkt nx sd + wzmacniacz JBL
 
I to wtedy można będzie podpiąć do wejścia rca do wzmacniacza? Czy hi-level sygnał zostaje?

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

franciszekmg 08-05-2023 10:03

Odp: Blaupunkt nx sd + wzmacniacz JBL
 
Skoro z radia będziesz miał LOW to wówczas przepinasz do LINEINPUT(sygnał LOW).

Barabashkin 20-05-2023 21:38

Odp: Blaupunkt nx sd + wzmacniacz JBL
 
Dziś spróbowałem....
Zmieniłem konfigurację na 11 głośników + sub. Przelutowałem złącza rca i podłączyłem do low poziomu. Stało cichutko, brak naddzwięków, gra fajnie, stroi się. Fotel od basu wibruje.
Ale..........
Dźwięk wrócił do poziomu Blau Nx, tylko wzmocniony. Gra fajnie, ale nie to, co ja chcę. Zamówiłem dsp processor z Chin. Zobaczymy co dalej.

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

franciszekmg 20-05-2023 22:28

Odp: Blaupunkt nx sd + wzmacniacz JBL
 
Właśnie całą różnicę w PSS robi cyfrowy procesor dźwięku (DSP) wbudowany w oryginalny wzmacniacz od PSS i teraz Tobie tego brakuje. Teraz wzmacniacz dostaje surowy dźwięk bez obróbki NX , mając inny wzmacniacz nie masz możliwości sterowania nim z poziomu NX. Poszukaj na Wiki.de jest opisana budowa wzmacniacza i poczytaj na temat zastosowanych w nim układów.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

franciszekmg 21-05-2023 13:51

Odp: Blaupunkt nx sd + wzmacniacz JBL
 
Co znaczy stroi się? Możesz regulować barwą dźwięku z NX tzn. słychać w dźwięku tą regulację z poziomu NX czy tylko wzmacniacz JBL teraz wpływa na strojenie barwy dźwięku?

Barabashkin 21-05-2023 13:57

Odp: Blaupunkt nx sd + wzmacniacz JBL
 
Wzmacniacz jbl tylko wzmacnia, z poziomu Nx mogę bass i treble ustawić, ale to jakoś płasko... Bass znów stał młotem po głowie.

Sent from my SM-G990B using Tapatalk


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.