Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Dzwiny objaw silnika .... Ledwo czasem odpala :( (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=187328)

Abback 05-08-2013 21:50

Dzwiny objaw silnika .... Ledwo czasem odpala :(
 
Witam.

Zanim udam się do mechanika to chciałbym się Was zapytać o możliwe przyczyny problemu z odpalaniem silnika i już pisze co się dzieje :p

Mianowicie średnio raz na 10 odpaleń silnika dzieją mi się z nim straszne rzeczy, a mianowicie dosłownie ledwo co odpala tak jakby dobrej kompresji przy odpaleniu nie załapywał, obroty silnika oscylują na ok 500 obr./min. i diody oleju, akumulatora przygasają w tym momencie i po jakiś 2-3 sekundach autko odpala z wielkim trudem ..... Dodam tylko, że dzieje się to na zimnym jak i też ciepłym silniku.

Normalnie zgłupiałem i nie wiem co jest grane, bo wygląda to tak jakby silnik chciał odpalić i wskoczyć na swoje jałowe obroty, a nie może i ma czkawkę ....

Nagrałbym filmik z odpalania silnika ale tak jak pisałem wcześniej ciężko wyczuć kiedy to się stanie i równie dobrze mogę 20 razy odpalić dobrze, a potem 2-3 razy po kolei do dupy ;/

Dodam tylko, że w międzyczasie była wyjmowana i czyszczona turbina wraz z dolotami, wymiana olejów, filtrów jak i też wymieniany aku na nówkę Bosch S4 74Ah :p Ciężko mi teraz powiedzieć czy przed tym było podobnie, bo teraz tego nie pamiętam :(

Może coś poradzicie lub ktoś miał podobny przypadek, który zdarzał się raz na jakiś czas ???

Pozdrawiam

Abback 07-08-2013 19:33

Odp: Dzwiny objaw silnika .... Ledwo czasem odpala :(
 
Widzę nikt nie jest w stanie mi pomóc kurna więc poszukałem pomocy gdzieś indziej i podpowiedziano mi iż winą takiego zachowania może być klimatyzacja co mnie z lekka zdziwiło, bo nawet bym tego nie podejrzewał ;p

Powiedziano mi, że jak gaszę samochód na odpalonej klimie to takie objawy mogą występować z powodu zassania większej ilości paliwa i przy odpalaniu ten nadmiar może powodować czkawkę silnika ...

Co wy o tym myślicie, bo nawet nie byłem w stanie tego sprawdzić, bo po prostu zapomniałem hehehe ;d

salom 07-08-2013 21:03

Odp: Dzwiny objaw silnika .... Ledwo czasem odpala :(
 
Lampki kontrolne powinny lekko przygasać podczas kręcenia rozrusznikiem. Jeżeli przygasają mocno, i rozrusznik wolno kręci, to może być słaby akumulator, lub rozrusznik. Trzeba zmierzyć miernikiem spadek napiecia na akumulatorze podczas rozruchu.I zregenerować rozrusznik.

Abback 07-08-2013 22:23

Odp: Dzwiny objaw silnika .... Ledwo czasem odpala :(
 
Cytat:

Napisał salom (Post 2056658)
Lampki kontrolne powinny lekko przygasać podczas kręcenia rozrusznikiem. Jeżeli przygasają mocno, i rozrusznik wolno kręci, to może być słaby akumulator, lub rozrusznik. Trzeba zmierzyć miernikiem spadek napiecia na akumulatorze podczas rozruchu.I zregenerować rozrusznik.

O rozruszniku nie pomyślałem, a akumulator to nie może być, bowiem nie dawno wymieniałem na nówkę Bosch S4 74Ah. problem w tym też, że tak mi się dzieje raczej rzadko i to tym bardziej jest dziwne ... A kontrolki przygasają mocno i silnik przez jakieś 2-3 sekundy kręci się max na 500 obr./min., gdzie w tym czasie próbuje wejść na swoje obroty ;p

A z ciekawości zapytam - ile taka regeneracja rozrusznika może kosztować, bo nigdy tego nie robiłem i nie mam zielonego pojęcia ;d

mikuś 09-08-2013 21:22

Odp: Dzwiny objaw silnika .... Ledwo czasem odpala :(
 
To raczej nie rozrusznik tylko korektor wtrysku w pompie, kiedy się zatrze powoduje spalenie słynnego tranzystora. Dolej do paliwa środka który przeczyści i przesmaruje układ wtryskowy

Jerzy1Wu 09-08-2013 21:47

Odp: Dzwiny objaw silnika .... Ledwo czasem odpala :(
 
Cytat:

Napisał mikuś (Post 2057758)
To raczej nie rozrusznik tylko korektor wtrysku w pompie, kiedy się zatrze powoduje spalenie słynnego tranzystora. Dolej do paliwa środka który przeczyści i przesmaruje układ wtryskowy

Jaki preparat do tego celu się stosuje :?:

radekrogo 09-08-2013 23:04

Odp: Dzwiny objaw silnika .... Ledwo czasem odpala :(
 
Naftę do lamp się stosuje, tylko na ciemnotę wciskają ze są specjalne środki. Albo kerosen do jetów jak jesteś VIP;)

Mariusz 09-08-2013 23:13

Odp: Dzwiny objaw silnika .... Ledwo czasem odpala :(
 
Cytat:

Napisał radekrogo (Post 2057809)
Albo kerosen do jetów jak jesteś VIP;)

Jesteś Wielki!!!

Jerzy1Wu 09-08-2013 23:30

Odp: Dzwiny objaw silnika .... Ledwo czasem odpala :(
 
Cytat:

Napisał radekrogo (Post 2057809)
Naftę do lamp się stosuje, tylko na ciemnotę wciskają ze są specjalne środki. Albo kerosen do jetów jak jesteś VIP;)

Zaraz się przejrzę w lustrze ale czuję, że jestem VIP a może nawet VVIP:wink:
Nafty trochę w lampie mam bom ze wsi.
Tyle, że nie wiem czy mam wylać całą czy trochę a najlepiej by było gdybym wiedział ile i gdzie :surprise:

Pozdrawiam :)

Abback 10-08-2013 13:40

Odp: Dzwiny objaw silnika .... Ledwo czasem odpala :(
 
Dla pewności podłączyłem pod kompa autko i wsio jest ok i mechanik poradził mi bym wymienił filtr paliwa, bo to też może mieć wpływ ^_^

Gdzieś słyszałem, że lepiej nie dolewać jakiś specyfików do ON typu czyszczenie wtrysków :p Więc powiedźcie mi czy to jest bezpieczne i nie spowoduje jakiś usterek ? Może po wymianie filtra paliwa dopiero dolać do czyszczenia wtrysków ???


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.