Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   LPG (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=105)
-   -   Co z cenami za LPG ??? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=30987)

ace2 30-09-2007 08:36

Co z cenami za LPG ???
 
Jak jest u Was też tak poszły do góry ?? u mnie od 2.19 do nawet 2.29zł ??
Co jest tego przyczyną czy zawsze tak jest , że na jesień i zimę idą ostro w górę?

misiek 30-09-2007 08:52

tak, bo zmienia sie na chlodniejsze i w koncu zimniejsze dni sklad proporcje propanu i butanu. Daje sie wiecej tego lepszego a mniej odpadu.

Pozniej na wiosne nieznacznie tanieje no i znow w gore bo wakacje... i tak petla sie zamyka. Jak mialem pierwsze auto na gaz to pameietam tankowanie po 1,20, jak je sprzedawalem to bylo i po 1,46. Pocieszajace jest tylko to ze i PB leci w gore. CHoc gdy moj ocjec gazowal kiedys poloneza to tankowal po 0,36 :)

Slawko 30-09-2007 09:02

Cytat:

tak, bo zmienia sie na chlodniejsze i w koncu zimniejsze dni sklad proporcje propanu i butanu. Daje sie wiecej tego lepszego a mniej odpadu.
jeszcze za wczesnie na te zmiany. W wawie widziałem na Orlenie LPG po 2.39(dwa, trzydzieści dziewięć). Standard to 2.27-2.29.

Chcą wiecej zarobic. Wkurza mnie to, bo dopiero co załozym instalke :fcp24

jagrall 30-09-2007 10:33

u mnie w okolicach 2,20, a na tesco to chyba nawet 2,15 ale tam badziewie leją

MaciekNS 30-09-2007 13:40

Jednym z powodów wyższych cen jest remont instalacji produkcji LPG u jednego z rosyjskich producentów ( kiedyś czytałem o tym w gazecie). Podobno potrwa do wiosny.
Drugi powód to wzrost ceny benzyny, a LPG ciągnie za nią ( to już zasługa dystrybutorów gazu-chcą więcej zarobić).
Trzeci , to coroczna zwyżka ceny przed zimą. W wielu krajach LPG to podstawowe paliwo do ogrzewania domów.
Kiedyś czytałem w raporcie o rynku paliw płynnych, że cena LPG ( zdaniem sprzedających) powinna oscylować wokół 50% ceny PB. Pozwoli to na zadowalające zyski sprzedających i jakie takie oszczędności u użytkowników instalacji w samochodach.
A pamiętam jeszcze czasy jak tankowałem po 70gr/l LPG ( to wcale nie było tak dawno).

Aha. Dzisiejsze ceny w N.S to 2.25-2,31

Slawko 30-09-2007 14:23

Cytat:

Napisał MaciekNS
Drugi powód to wzrost ceny benzyny,

od piatku znów staniała i tanieje coraz bardziej, więc to nie jest powód.

Krzychu32 30-09-2007 16:39

Cytat:

tak, bo zmienia sie na chlodniejsze i w koncu zimniejsze dni sklad proporcje propanu i butanu. Daje sie wiecej tego lepszego a mniej odpadu.
Cytat:

Napisał MaciekNS
coroczna zwyżka ceny przed zimą. W wielu krajach LPG to podstawowe paliwo do ogrzewania domów.

Według mnie to są dwa powody zwyżki cen gazu tak jest co roku, że przed zimą ceny idą w górę,a na wiosnę spadają większe zużycie gazu w okresie zimowym.
A ogrzewanie domów LPG to i w Polsce jest rozpowszechnione,przecież do tych butli co stoją obok domów to nie leją innego gazu tylko ten sam co my do "baków".

Dawniej tego nie było jak założyłem pierwszą instalkę w 97r. to dłuuuuugo tankowałem po 0,60zł jeszcze miałem ulgę 20% w podatku drogowym(auto ekologiczne) co w moim przypadku nie było bez znaczenia bo miałem autko z silnikiem 2.3 i trochę grosza żądali, a później coraz więcej samochodów zaczęli przerabiać na gaz,sprzedaż gazu drastycznie wzrosła i ktoś wyczuł na tym kasę i ceny lawinowo powędrowały do góry i niestety tak już zostało z lekkimi wahaniami o parę groszy.

U mnie na dzień dzisiejszy cena gazu 2,18 na Shell , Statoil
niemarkowe stacje 2,12 ale myślę że ta cena nie długo się utrzyma.

wrredusek 30-09-2007 17:31

Nie wiem czy to jest prawda, ale podobno weszła ta zapowiadana podwyżka akcyzy o której już dawno było głośno, ale wstrzymywali się z podwyżką.

Krzychu32 30-09-2007 17:58

Całkiem możliwe przecież rząd szukając pieniędzy zawsze sięga do naszych kieszeni podnosząc akcyzę bądź tłumacząc się wzrostem cen paliwa na rynkach światowych.

misiek 30-09-2007 20:23

nierząd !!

komentarz nie potrzebny


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.