Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Hamulec ręczny -jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=34227)

00lukas00 08-02-2013 16:47

hamulce tylne kombi!!!
 
witam, po wymianie zacisków w moim kombi nadal jest problem z hamulcami mianowicie główny działa perfekcyjnie za to ręczny nie odbija do końca i hamulce się grzeją zarówno lewa jak i prawa strona, sprawdzałem linki i mam wrażenie że ślizgają się normalnie w pancerzu ale jak je odczepię od zacisków to ciągnie je do środka co może być przyczyną, czy jest jakiś sposób na usunięcie tej usterki i czy ktoś miał może taki problem, proszę o pomoc!!!!

Wojtek 08-02-2013 16:55

Odp: hamulce tylne mk3 kombi!!!
 
Po co zakładasz nowy temat o tym samym , skoro już takie są na Forum ?
Nie dublujemy tematów.
Zawsze najpierw używamy funkcji wyszukiwarki.

Pozdrawiam
Wojtek

draker90 15-02-2013 21:57

Odp: Hamulec ręczny -jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?
 
Cytat:

Napisał waperr (Post 1894348)
Hej
oto namiary na firmę w której zrobienie takiej sprężynki do zacisku jest możliwe:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Cena jaką zaproponowali to ok 8pln + vat za szt., przy większych ilościach będzie taniej.
Sprężyna ze stali nierdzewnej.
Może się komuś przyda :)

Ja dorabiałem sobie z reperaturki do szczęk ze skody Oktavia, taka najgrubsza.
Zobaczymy jak będzie się sprawowała, jak na razie jest lepiej od oryginalnej.

Czyli nikt nie pisze sie na takie sprężyny? Mi by sie takie przydały

skrzypas 12-03-2013 13:38

Odp: Hamulec ręczny -jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?
 
Ja wymieniłem po kolei: 2 linki - ręczny działał jeden dzień. Wajcha ręcznego poliftowa - jeden dzień. Po roku w końcu kupiłem jarzma i zaciski pliftowe no i wiadomo dodatkowo klocki i tarcze i w końcu działa to g... wydałem w sumie z 1,5k pln. Sprzedawca parówa mówił że wystarczy wyregulować :D

fnx10 10-05-2013 14:30

Odp: Hamulec ręczny -jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?
 
WItam. Mam prośbę. czyytam właśnie o tym jak się uporałeś z ręcznym... Mam ten problem. jak dobrze naciągnę ręczny (tak żeby trzymał koła) to zapieka mi hamulce(trzyma je caly czas) aż osiągają b. wysoka temperaturę.

Wymieniłem już całe zaciski (na takie same jak miałem ,system BOSCH)
Nowe klocki , nowe linki od ręcznego i dalej nic!
jak za mocno naciągnę ręczny to cały czas blokuje koła, jak go poluzuje aby koła się kręciły normalnie to znów po zaciągnięciu na wsyztskie ząbki trzyma bardzo słabo.
Jestem z Krakowa(wzgórza krzesławickie)
Pisałem już kiedyś do Ciebie w sprawie zapiekających zacisków, ale nie udąło się nam umówić.

mam nadzieje że tym razem się uda

Mam mondeo 2.0 TDCI 130KM 2003r,

Pozdrawiam i kontakt zostawiam

691-777-069

Sorki to miało iść jako PW....

czerygdz 28-05-2013 16:10

hamulec ręczny- brak kontroli
 
Witam, może spotkaliście się z takim problemem,
Przy przekręceniu stacyjki zapalają się wszystkie kontrolki w tym od hamulca ręcznego, po odpaleniu gasną (wszystko normalne) lecz gdy zaciągam ręczny kontrolka nie zapala się.
Denerwuje mnie ten fakt, bo sama kontrola jest ok, więc w czym tkwi problem? w styczniu który załącza kontrolkę? jak się do niego dostać?
;)
Będę wdzięczny za podpowiedzi

lorak1980 28-06-2013 08:39

Odp: Hamulec ręczny -jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?
 
Panowie piszecie o spręzynce pomiędzy pancerzem linki, a uchwytem mocowania tejże linki otóż to że tej spręzynki dosłownie nie ma żadnej u mnie. Możecie podać mi wymiar tej spręzynki jaka długość powinna być? Pytam gdyż linka u mnie nie wraca do końca i zaczyna grzać mi się koło.

lysolek2703 06-07-2013 13:45

Odp: Hamulec ręczny -jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?
 
Witam! Mam problem z hamulcem ręcznym w Mk3, nie łapie w ogóle. Maił może ktoś taki problem?

tomosky 06-07-2013 17:31

Odp: Hamulec ręczny -jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?
 
Cytat:

Napisał lysolek2703 (Post 2040746)
Witam! Mam problem z hamulcem ręcznym w Mk3, nie łapie w ogóle. Maił może ktoś taki problem?

Też bym tak chciał :D


A tak na serio czy jak zaciągasz ręczny to od razu czuć opór na drążku, czy dopiero po jakimś czasie?
- linka wyskoczyla z ramienia/wajhy z tylu zacisku która steruje tłoczkiem
- pancerz linki wyskoczył z mocowania przy zacisku lub z drugiej strony
- pancerz sie przetarł/przerdzewiał i linka wychodzi na zewnatrz zamast ciągnąć
- linki sie zerwały
- linki sie wyciągnęły?


To chyba wszystkie możliwości, no może poza tym, że klocki mogły sie skończyć lub zaciski kompletnie pozapiekały ale wtedy wogóle byś nie miał siły hamowania z tyłu i były by inne objawy jeszcze.

km51mk 07-07-2013 17:22

Odp: Hamulec ręczny -jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?
 
Miałem taki sam problem , mimo oporu dzwigni ręczny nie trzymał. Po zdjęciu koła okazało się że linka swobodnie pracuje - zapieczone były zaciski (dzwignia która wysuwa klocki była zapieczona) Kupiłem na alegro zestaw naprawczy do zacisków (ok. 30zł ), po wymianie uszczelniaczy działa bez zarzutu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.