Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2007-2010] wymiana filtra kabinowego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=130577)

Marcinswiatek 10-05-2011 21:10

wymiana filtra kabinowego
 
witam wszystkich. niestety dopiero od niedawna mam mojego c maxa i nie wiem gdzie jest zlokalizowany filtr kabinowy. jak miałem mondeo to był on pod podszybiem, czy tu jest podobnie, czy jest on zupełnie gdzie indziej??
pozdrawiam

Lubof 10-05-2011 21:48

Odp: wymiana filtra kabinowego
 
Troszkę się namęczysz przy samodzielnej wymianie filtra... Znajduje się on koło pedału gazu (taka mała kratka) Musisz zdemontować pedał,żeby się do niego dostać.

Marcinswiatek 11-05-2011 05:14

Odp: wymiana filtra kabinowego
 
dzięki wielkie

tosiek71 12-05-2011 09:40

Odp: wymiana filtra kabinowego
 
Uzbrój się w cierpliwość, znajdź jakieś 2 godziny wolnego czasu, łyknij coś na uspokojenie, przygotuj klucze najlepiej z przegubami bo zwykłe nasadowe to masakra (ja niestety miałem tylko zwykłe). A jak już wymienisz filtr, złożysz wszystko do kupy i minie Ci wkur...nie to pozostanie Ci satysfakcja z samodzielnie zrobionej wymiany.
A tu znajdziesz więcej na ten temat [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
pozdrawiam

wojtek_k 12-05-2011 15:50

Odp: wymiana filtra kabinowego
 
Jeśli mógłbym coś zasugerować to:
ODPUŚĆ SOBIE!!!!!!!:wink:
Robocizna mechanika - 50-100 zł
spokojne nerwy - bezcenne!

Kierownik1982 12-05-2011 17:42

Odp: wymiana filtra kabinowego
 
lubia ukrecac sie sruby od pedalu gazu.wiec lepiej do mechanika podjechac i wrazie czego on bedzie mial problem z tymi ukreconymi srubami.

Guliwer01 12-05-2011 18:52

Odp: wymiana filtra kabinowego
 
Co mogę, to wolę sam sobie porobić przy samochodzie, bo wiem jak to robią mechanicy.
Jak jeszcze nie wymieniłeś sobie tego filtra to tu masz skrót do mojego chomika na którym jest krótka instrukcja m.in. wymiany filtra: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] -> Katalog "Poradniki" -> "Ford Focus C-max".
Wymieniałem już dwukrotnie i jakoś dałem radę. Przydaje się mała grzechotka z przedłużeniem, śrubokręt z długą wyginaną końcówką (nie mam pojęcia jak to się nazywa) na którą można nałożyć klucze nasadkowe.
Ponadto przy wymianie filtra proponuję odkazić sobie układ, ja używam dwóch rodzajów środków: jednego z wężykiem do wtryskiwania preparatu wewnątrz instalacji wentylacyjnej, a potem drugiego tzw. bomby w spray-u. Nowy filtr wkładam dopiero po wykonaniu tych czynności.
Na koniec dodam, że jak filtr wymieniali wcześniej "mechanicy" w serwisie, to połamali dekielek od filtra, pogubili oryginalne nakrętki od pedału gazu i nawet nie dokręcili uczciwie śrub i nakrętek ani od jednego ani od drugiego. Skutkiem tego cały układ był nieszczelny w tym miejscu a pedał trzymał się na słowo honoru. Dekielek na szczęście udało się się posklejać a pedał przykręciłem porządnie :D .

exoryna 13-05-2011 07:41

Odp: wymiana filtra kabinowego
 
Cytat:

Napisał wojtek_k (Post 1653304)
Jeśli mógłbym coś zasugerować to:
ODPUŚĆ SOBIE!!!!!!!:wink:
Robocizna mechanika - 50-100 zł
spokojne nerwy - bezcenne!

W aso w warszawie rok temu 69zl (sama robota).

MMarcin76 13-05-2011 07:44

Odp: wymiana filtra kabinowego
 
Cytat:

Napisał exoryna (Post 1653616)
W aso w warszawie rok temu 69zl (sama robota).

Ja płacę za wymianę wszystkich filtrów razem z olejem 40 zł (mowa tu o robociźnie)

konrad_b 13-05-2011 08:36

Odp: wymiana filtra kabinowego
 
Cytat:

Napisał Guliwer01 (Post 1653362)
Wymieniałem już dwukrotnie i jakoś dałem radę. Przydaje się mała grzechotka z przedłużeniem, śrubokręt z długą wyginaną końcówką (nie mam pojęcia jak to się nazywa) na którą można nałożyć klucze nasadkowe.
Ponadto przy wymianie filtra proponuję odkazić sobie układ, ja używam dwóch rodzajów środków: jednego z wężykiem do wtryskiwania preparatu wewnątrz instalacji wentylacyjnej, a potem drugiego tzw. bomby w spray-u. Nowy filtr wkładam dopiero po wykonaniu tych czynności.
Na koniec dodam, że jak filtr wymieniali wcześniej "mechanicy" w serwisie, to połamali dekielek od filtra, pogubili oryginalne nakrętki od pedału gazu i nawet nie dokręcili uczciwie śrub i nakrętek ani od jednego ani od drugiego. Skutkiem tego cały układ był nieszczelny w tym miejscu a pedał trzymał się na słowo honoru. Dekielek na szczęście udało się się posklejać a pedał przykręciłem porządnie :D .

dokładnie u mnie ASO też pogubiło śrubki :?
wymieniałem sam w zeszłym roku i jakoś nie miałem traumy :D
robiłem już gorsze rzeczy w aucie, np wymiana żaróweczek kokpitu ;)

być może kwestia narzędzi, miałem spory zestaw nasadówek, a jak wiadomo kluczem do dobrej roboty jest dobry klucz :wink:

u mnie pedał gazu odkręcił się leciutko, trochę gimnastyki i filtr wymieniony
chyba w weekend wezmę się po raz drugi za wymianę

tak w temacie - czym odgrzybiacie ?
kupiłem jakiś środek i tak trochę obawiam się zasmarkać to wszystko pianą
w drugim aucie robiłem i niby ładnie pachnie, piana znikła, wszystko działa, ale tam to technika z lat 80/90 więc prosta jak drut


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.