Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Zmiana Licznika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=319900)

adamcool 02-05-2021 19:19

Zmiana Licznika
 
2 załącznik(i)
Witam, nie mogłem znaleźć na forum nic na ten temat dlatego tworzę nowy temat. Chciałbym się dowiedzieć czy zegary do mondeo mają jakieś oznaczenia. Posiadam Mondeo mk5 1.5 ecoboost z 2016 i chciałbym zmienić licznik
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
na taki

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...], jak je rozróżnić po modelu?

leszcz 02-05-2021 19:21

Odp: Licznik Mondeo MK5
 
Cytat:

Napisał adamcool (Post 3340043)
Posiadam Mondeo mk5 1.5 ecoboost z 2016 i chciałbym zmienić licznik

ale co chcesz zmieniać mały niebieski na mały niebieski ?
Czy chodzi Tobie o cyfrowy prędkościomierz na małym niebieskim liczniku ?

adamcool 02-05-2021 22:49

Odp: Zmiana Licznika
 
Chodzi mi o licznik na którym jest predkosciomierz i chyba więcej funkcji w opcjach.

leszcz 03-05-2021 13:14

Odp: Zmiana Licznika
 
Cytat:

Napisał adamcool (Post 3340095)
Chodzi mi o licznik na którym jest predkosciomierz

da się to aktywować w Twoim . Nie ma z tym problemu

adamcool 03-05-2021 14:10

Odp: Zmiana Licznika
 
Poprawiłem zdjęcia i nie wydaję mi się że na ten mój da się jeszcze coś wgrać.

leszcz 03-05-2021 14:15

Odp: Zmiana Licznika
 
Cytat:

Napisał adamcool (Post 3340235)
Poprawiłem zdjęcia i nie wydaję mi się że na ten mój da się jeszcze coś wgrać

no to teraz i owszem widać co i jak .
Musisz kupić od benzyny do benzyny :P

adamcool 03-05-2021 14:17

Odp: Zmiana Licznika
 
Ale nie wiem jak je rozróżnić, jak piszę do gościa na allegro to mi odpowiada, że nie wie jak wygląda licznik, który sprzedaje bo nie widział go włączonego.

tedi_k 03-05-2021 18:59

Odp: Zmiana Licznika
 
Cytat:

Napisał adamcool (Post 3340238)
Ale nie wiem jak je rozróżnić....

Kolega ma "taką biedę", że drugiej takie na allegro raczej się nie uświadczy...
Wiem, że taka "super biedna" wersja istnieje, ale jak widziałem już ponad 100 zapewne Mondeo MK5, tak takiego licznika jeszcze nigdy...

Więc ryzyko, że się kupi drugi taki sam - bliskie 0...

Ważniejsze jest, by - jeśli już ma to być ten licznik "middle" - zwracać uwagę na datę produkcji (sugeruję literę G na początku numeru części).
No i najważniejsze - licznik musi być od benzyny i pod właściwą skrzynię biegów (do manuala albo do automatu). Ważne jest też czy skala prędkościomierza nie jest w milach - choć tu akurat do "anglika" dało by się przełożyć tarczę prędkościomierza z tej "super biedy"...

zenq 03-05-2021 21:25

Odp: Zmiana Licznika
 
kurde, to do mondeo wrzucali te male smieszne niebieskie wyswietlacze???:shock::shock::shock: a myslalem, ze tylko full bieda fusiony takie mialy a europe to ominelo...
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3340283)
Ważniejsze jest, by - jeśli już ma to być ten licznik "middle" - zwracać uwagę na datę produkcji (sugeruję literę G na początku numeru części).

liczniki "middle" sa fizycznie takie same, czy to fusion z 2012, czy to mondeo z 2017, kwestia softu no i tarczy predkosciomierza.
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3340283)
No i najważniejsze - licznik musi być od benzyny i pod właściwą skrzynię biegów (do manuala albo do automatu). Ważne jest też czy skala prędkościomierza nie jest w milach - choć tu akurat do "anglika" dało by się przełożyć tarczę prędkościomierza z tej "super biedy"...

takie same, tzn oczywiscie poza kwestia obrotomierza i rodzaju skrzyni :) to oczywiscie trzeba dobrać odpowiednio.

adamcool 03-05-2021 21:25

Odp: Zmiana Licznika
 
Mam pytanie jeszcze związane z przebiegiem czy da się coś zrobić, żeby doprowadzić do podobnego do tego co mam teraz? I czy da się przełożyć prędkościomierz ze starego licznika do nowego np. od Fusiona?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.