Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Zdjęcie listwy dachowej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=148676)

pezet3 22-01-2012 11:50

Zdjęcie listwy dachowej
 
Witam,
czy ktoś wie jak sie dobrać do listwy dachowej w kombi z tyłu. Pęknieta mam mase uszczelniajaca i chyba tamtedy kapie mi woda przez kratkę wentylacyjną w tylnym slupku.
Pozdrawiam

Matych 22-01-2012 12:09

Odp: Zdjęcie listwy dachowej
 
Listwa jest klejona na taśmę -W focusach czasami tamtęndy kapie ale zdania są podzielone którędy leci.

pezet3 22-01-2012 12:38

Odp: Zdjęcie listwy dachowej
 
czyli bedzie problem ze zdjeciem listwy? U mnie wlasnie pod listwa 2 cm od konca widoczna jest ewidentna szczelina ( pekniecie 2 cm) i mysle zeby to klejem poliuretanowym przeleciec.

pawello99 22-01-2012 14:44

Odp: Zdjęcie listwy dachowej
 
Kolego jak zdejmiesz daj znać na forum jak ci poszło, mi też tam przecieka ale jak na razie boje się tą listwę ruszać.

chmielu 14 22-01-2012 21:42

Odp: Zdjęcie listwy dachowej
 
kolega odklejal ta listwe z tego samego powodu(woda lecaca przez kratke do srodka) i odkleila sie mu z masa usczelniajaca dach w szczelinie tak mocno trzymala tasma dwostronna,czy jest jakis inny sposob zeby to zrobic to niewiem.

kane77 02-03-2013 12:48

Odp: Zdjęcie listwy dachowej
 
Witam.
Odświeżę temat.
Czy ktoś może próbował zdjąć tę listwę, lub chociaż zaślepkę z tyłu listwy. Jak to w miarę bezstresowo zrobić?
Leje mi się woda jak z kranu. Po podważeniu gumowej uszczelki widzę, że jest tam jakaś śruba mocująca. Podejrzewam, że właśnie tamtędy mi przecieka foka.
Nie chciałbym na dzień dobry czegoś połamać, stąd moje pytanie.
Pozdrawiam

jumka03 31-08-2013 20:36

Odp: Zdjęcie listwy dachowej
 
Witam
Mam pytanie dotyczace "mocnej" tasmy. Co to za tasma??? czy ktos sie orientuje czy moge ta tasme np z metra kupic w Serwisie?? Lub jaka to ma byc??? Zwykla montazowa wg mnie jest za slaba.
Dzisiaj zasilikonowalem ta mase. Na razie prowizorka-przebywam za granica-po powrocie chce to zrobic "porzadnie" u Lakiernika. Potem jak na zyczenie przyszlo oberwanie chmury i bylem zobaczyc w aucie sucho(OBY TAK ZOSTALO).A mam jeszcze zdjete boki i szmate wepchana na drodze plyniecia wody i szmata tez sucha- MAM nadzieje Ze POMOGLO

Rikardo 02-09-2013 18:30

Odp: Zdjęcie listwy dachowej
 
Nie ma problemu ze zdjęciem listwy .Zdejmowałem 2 razy.potrzebny będzie szeroki wkrętak płaski ok 10-15mm szerokości do podważania . Listwa jest przyklejona (fabrycznie ) na taśmę dwustronną z pianką do kupienia w sklepach motoryzacyjnych lub marketach budowlanych.Ja kleiłem na silikon czarny.Zdejmowanie zaczynamy ob bagażnika do przodu.Wkładamy wkrętak między listwę a rynienkę od strony bagażnika i podważamy .I tak po kawałku do przodu .Listwy nie odginamy na siłę do pionu.Moja odeszła bez problemu jednak trochę delikatności nie zaszkodzi .Pęknięcia można zakleić klejem do szyb samochodowych nie twardnieje i nie pęka.Powodzenia

jumka03 04-09-2013 19:24

Odp: Zdjęcie listwy dachowej
 
Cytat:

Napisał Rikardo (Post 2069561)
Pęknięcia można zakleić klejem do szyb samochodowych nie twardnieje i nie pęka.Powodzenia

Dzieki, na razie zrobilem to zwyklym silikonem(zobacze jak dlugo wytrzyma).
Pytanie mam jeszcze takie: Jesli "zabezbiecze to" silikonem czy tym klejem, a potem na to nakleje listwe,czy to bedzie trzymalo???? Czy trasma nie oderwie kleju(silikonu) ? Moja listwa na razie nie jest przyklejona, bo nie wiem czy nie odkleji mi silikonu, gdyz "odstaje do gory", a nie mam gdzie jej zlapac, bo dalem na ostatnich 15 cm silkon na calej szerokosci. Tyle rysek tam mialem.Czy ten klej jest na tyle mocny ze jak chwyci blache to bedzie trzymal???

Czy nie powinno w tym wypadku to byc na "twardo" zrobione?

iras76 05-09-2013 06:40

Odp: Zdjęcie listwy dachowej
 
Zwykły silikon powoduje korozję, tak jak wcześniej napisał Rikardo najlepiej zastosować klej/silikon do szyb.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.