Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Wskaźnik paliwa nie pokazuje faktycznego stanu baku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=248325)

tomsomk 24-03-2013 16:36

Czujnik paliwa
 
Witam..Może ktoś mi pomoże, bo przeczytałem na forum o czujniku paliwa..mam problem..Kupiłem Mondeo MK3 2.0 TDDI 115 KM i wariuje mi wskaźnik paliwa,raz pali się rezerwa innym razem na środku, na maxa, a także liczba
wskazania kilometrów do przejechania się zmienia, czy ktoś wie co powinienem zrobić, słyszałem że można odłączyć akumulator na parę minut, albo wyjąć czujnik z baku i wymienić na nowy...proszę o pomoc..mam ten samochód krótko i jeszcze dobrze nie ogarniam, wydaje mi się że również dużo pali, jeżdżę powoli nie katując 110KM/h na 5 biegu przy obrotach 2 tyś...a komp pokazuje 11 litrów na 100Km...proszę o poradę

rednaxelA 24-03-2013 16:49

Odp: Czujnik paliwa
 
Jak tankjesz do pelna i masz takie objawy to rzeczywiscie czujnik ale jak tankujesz za 20zł to rezerwa bedzie szalec bo jest obliczana na podstawie sredniego spalania (nie tego wyswietlanego ale liczonego z ostatnich ilustam km) i poziomu paliwa.
Zrob doswiadczenie zatankuj do pelna skasuj srednie spalanie, nie dotankowuj, nie kasuj sredniego spalania tylko obserwuj jak sie bedzie zasieg zmniejszal i srednie spalanie jak sie bedzie pokazywac. U mnie przy tankowaniu do pelna i kasowaniu sredniego spalania po zatankowaniu roznica w tym co pokazuje komputer i wyliczone spalanie nie rozni sie wiecej niz 0,5 litra

tomsomk 24-03-2013 16:53

Odp: Czujnik paliwa
 
Wlałem 30 litrów i wskazówka pokazuje 3/4 zbiornika, ale przejeżdzam 2 km i gaszę auto...potem odpalam i pokazuję pusty zbiornik i pali sie rezerwa, a na kompie zamiast km pokazuję 4 kreski.

motorek26 24-03-2013 19:10

Odp: Czujnik paliwa
 
popraw tytuł

kaczymarek 30-08-2013 20:27

Nie działający wskaźnij poziomu paliwa
 
Co można zrobić zamodzielnie przy nie działającym wskaniku poziomu paliwa na desce rozdzielczej. Nie wychyla sie nawet przy uruchamianiu silnika i cały czas świeci się rezerwa

Mariusz 30-08-2013 20:34

Odp: Nie działający wskaźnij poziomu paliwa
 
A próbowałeś mocno, z góry, z liścia walnąć w kokpit (w deskę)? Jak nie pomoże, to zegary do wymontowania i sprawdzenie połączeń gniazdo/wtyk.

I popraw tytuł tematu.

rednaxelA 30-08-2013 20:48

Odp: Nie działający wskaźnij poziomu paliwa
 
Cytat:

Napisał Mariusz (Post 2068263)
A próbowałeś mocno, z góry, z liścia walnąć w kokpit (w deskę)?

Kolega Mariusz nie doczytal zasadniczo (albo tuz przed napisaniem posta ktos mu walnął z liścia mocno i z góry) - jak sie rezerwa swieci caly czas niezalaznie od tego czy bylo tankowane czy nie to nie jest problem w liczniku tylko w baku, pływak zatonął czy sie spsuł.

Zrob test zegarów to sprawdzisz czy na blacie jest OK [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
No chyba ze tankujesz za 20 zł i rezerwa dlatego nie gasnie :-)

Tvvardy 30-08-2013 20:49

Odp: Nie działający wskaźnij poziomu paliwa
 
Zrób test zegarów i sprawdź czy wszystkie wskazówki się wychylą. Jeśli jest przerwa w obwodzie to powinien być błąd B1202 a przy teście zegarów dtc 9202.

Mariusz 30-08-2013 21:07

Odp: Nie działający wskaźnij poziomu paliwa
 
Cytat:

Napisał rednaxelA (Post 2068273)
Kolega Mariusz nie doczytal zasadniczo (albo tuz przed napisaniem posta ktos mu walnął z liścia mocno i z góry)

Nie. Nikt mi z liścia nie walnął :)
Piszę ten post na podstawie doświadczenia ze swoim mondeo, bo tak właśnie miałem. Okazało się jednak, że przy wgrywaniu softu do zegarów "spec" niedokładnie wpiął wtyczkę do gniazda. Ot, tyle ode mnie. :)

A tytułu tematu nie poprawił autor.

rednaxelA 30-08-2013 21:18

Odp: Nie działający wskaźnij poziomu paliwa
 
Mysle ze by wątkotwórca napisal ze cos bylo grzebane przy liczniku - chyba ze zaraz powie ze miał małą stłuczke o tak jak tu na zdjeciu
http://cellar.org/2007/rs6-2.jpg
i mu po niej przestał dzialac wskaznik paliwa


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.