Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit i Tourneo Custom 2012-2023] Błąd P00BD (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=333752)

Rafi28 16-02-2020 15:06

Komunikat awaria silnika
 
Trasit Custom 2013. 155 KM
Objaw: po uruchomieniu rano komunikat: awaria silnika natychmiast serwis, wejście w tryb awaryjny (słabo jedzie). Kolejne uruchomienie na ciepło bez komunikatu i bez trybu awaryjnego, jedzie normalnie.



W sumie to nie wiem co robić, czy jechać do jakiegoś forda, czego wolałbym uniknąć. Czy w aso mają możliwość odczytania więcej danych nt. awarii, czy może macie jakieś pomysły?

wojtekjanus 16-02-2020 15:24

Odp: Komunikat awaria silnika
 
Jeżeli wchodzi w tryb awaryjny, to na pewno zapisane są jakie błędy. Trzeba podłączyć tester i je sczytać - bez tego to jest wróżenie z fusów.
Nie musisz tego robić w ASO.

Rafi28 16-02-2020 16:42

Odp: Komunikat awaria silnika
 
Kod to P00BD ale bez opisu

wojtekjanus 16-02-2020 17:22

Odp: Komunikat awaria silnika
 
Generalnie jest to błąd nieprawidłowych wskazań wartości przez przepływkę - zwykle bywa to spowodowane rozszczelnieniem dolotu pomiędzy turbiną i kolektorem. Ale skoro zjawisko pojawia się na zimnym, a na ciepłym znika, to podejrzewałbym uszkodzony EGR.
Czy kiedy na zimnym pojawiają się te objawy silnik nie dymi mocno na ciemno?

Rafi28 16-02-2020 18:49

Odp: Komunikat awaria silnika
 
Wcale nie dymi. A teraz nawet robi to na ciepłym silniku. Właśnie zrobiłem jakieś 20 km.

wojtekjanus 16-02-2020 20:05

Odp: Komunikat awaria silnika
 
Sprawdź może szczelność dolotu za turbosprężarką. Dobrą wskazówką nieszczelności są ślady oleju - w dolocie zawsze jest trochę oleju z odmy.

Labud 14-04-2020 19:34

Odp: Komunikat awaria silnika
 
1 załącznik(i)
Hej

Temat widzę nie został pociągnięty a mam w moim Customie ten sam błąd jednak dopiero na 5tym i 6tym biegu. Podłączyłem go pod kompa i mam zmrożoną ramkę odczytu(załączyłem). Ktoś jest w stanie konkretnie powiedzieć czy to EGR czy to nic nie daje i i tak trzeba sprawdzać nieszczelności itp. :)
Dziękuję za informacje

przem przem 28-02-2023 18:08

Błąd P00BD
 
Cześć,
jeżdżę Fordem Tourneo 2.2TDCI.
Ostatnio pojawił mi się komunikat "Awaria silnika" - zwykle znika po ponownym odpaleniu i wraca dopiero po kilku kilometrach. Mechanik sprawdził błędy i zasugerował uszkodzony przepływomierz:
P00BD (Mass air flow (MAF) sensor A - circuit range/performance

Planuję kupić nowy i sprawdzić, czy coś pomoże. Ceny w sklepach są różne, jest jakiś konkretny producent jakiego musiałbym szukać, żeby kupić coś porządnego, czy wystarczy obojętnie jaki zamiennik?

przem przem 07-05-2023 15:42

Odp: Błąd P00BD
 
Sprawdziłem szczelność dolotu - trzyma ciśnienie, wstawiłem nowy czujnik MAF i MAP.
W dalszym ciągu wyrzuca błąd "P00BD (Mass air flow (MAF) sensor A - circuit range/performance".
W czasie jazdy sprawdziłem odczyty z czujnika położenia przepustnicy, pokazywało stale 93%. Wymieniłem przepustnicę, ale nic się nie zmieniło.
Jakieś pomysły co robić dalej?

wojtekjanus 07-05-2023 17:16

Odp: Błąd P00BD
 
Nie musi być uszkodzony czujnik. Może być uszkodzona wiązka.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.