Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Klekotanie silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=319793)

Thago 28-04-2021 16:50

Klekotanie silnika
 
Witam forumowiczów,

Piszę swój pierwszy temat więc proszę o wyrozumiałość.

Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Forda Mondeo z 2014r z silnikiem 2.0 TDCi 150KM.
Od kilku dni z komory silnika zaczęły dobiegać "dziwne" odgłosy na biegu jałowym - załączam film w linku:

https://youtu.be/IzwDkh6vE7w
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Dźwięk dochodzi z tylnej, prawej części komory silnika.


Dodatkowo podczas przyspieszania (obciążeniu) w kabinie słychać bardzo wyraźne klekotanie - najbardziej na 4,5,6-tym biegu w okolicy 1500-2000 obrotów. Powyżej są też słyszalne ale już dźwięk silnika je przygłusza.


Nie wiem czy ma to coś wspólnego ale ostatnio wymieniałem akumulator. Padł mi całkowicie po 2 tygodniach nie odpalania auta.

Posiadam kabel Viakena oraz Forscana jeżeli potrzebne będą jakieś informacje

Jeżeli ma ktoś pomysł lub miał podobną sytuację proszę o podzielenie się informacjami.

rustin 29-04-2021 12:30

Odp: Klekotanie silnika
 
Pasek osprzętu płynnie chodzi czy skacze napinacz ?

tomkrawiec 29-04-2021 13:47

Odp: Klekotanie silnika
 
U mechanika slyszalem teorie, ze to wtryskiwacze sa tak glosne i to one powoduja to terkotanie... jesli sie nie myle mowa byla o wtryskach Delphi.

Hansolo 29-04-2021 14:14

Odp: Klekotanie silnika
 
W tym miejscu jest pompa CR i to od niej może dochodzić ten dźwięk. Swoją drogą mój pracuje podobnie na wolnych obrotach.

W poprzedniej generacji silników , wyklepywał się krzyżak napędu pompy. Może w tych też to jest możliwe. Jakby co części są [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Thago 29-04-2021 15:06

Odp: Klekotanie silnika
 
Pasek chodzi płynnie, nie zauważyłem żadnych drgań.

Co do głośnych wtryskiwaczy myślę że jest w tym trochę prawdy aczkolwiek zrobiłem ponad 5000km i w kabinie nie słyszałem w ogóle klekotania, silnik pracował bardzo ładnie, dopiero od kilku dni się to pojawiło. Dźwięk jest dość irytujący, typowe metaliczne klekotanie.

Hansolo 29-04-2021 15:53

Odp: Klekotanie silnika
 
Obejrzyj filmik [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] W 19:54 prawdopodobnie jest widoczny winny tego klekotania.

klajgus 29-04-2021 21:25

Odp: Klekotanie silnika
 
Mam mk5 od niedawna , u mnie 65kkm nalotu i tez mam ten dziwny dźwięk, z tego co ustaliłem to ten typ tak ma, tu maszt przykłady, silniki nowe lub prawie nowe i tez tak pracują, w cytrynie i pugu tak samo.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] w komentarzach jest info

tu 19kkm nalotu [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

a tu nówka z salonu do testu, oglądaj od 19:30 min

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

jest dużo filmików na YouTubie, z tym dźwiękiem i niby to norma. U mnie jak silnik zimny to cisza ,ale jak się troszkę nagrzeje to już sobie terkocze.

rustin 05-05-2021 10:37

Odp: Klekotanie silnika
 
Mnie zastanawia dlaczego ten sam silnik w pugu a nie ma problemu z wyciekiem oleju z pompy CR czy opiłkami w filtrze paliwa

Matych 05-05-2021 21:34

Odp: Klekotanie silnika
 
Cytat:

Napisał rustin (Post 3340709)
Mnie zastanawia dlaczego ten sam silnik w pugu a nie ma problemu z wyciekiem oleju z pompy CR czy opiłkami w filtrze paliwa

Bo nie jest zupełnie taki sam?

djanek 06-05-2021 09:31

Odp: Klekotanie silnika
 
Cytat:

Napisał klajgus (Post 3339401)
Mam mk5 od niedawna , u mnie 65kkm nalotu i tez mam ten dziwny dźwięk, z tego co ustaliłem to ten typ tak ma, tu maszt przykłady, silniki nowe lub prawie nowe i tez tak pracują, w cytrynie i pugu tak samo.

To samo od nowości


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.