Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit i Tourneo Connect (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=182)
-   -   [Transit Connect 2013-2022] 1.5 TDCi EcoBlue Błąd U029D lost communication with nitrogen oxides (NOx) sensor A (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=333125)

Stefanski 24-01-2023 13:19

1.5 TDCi EcoBlue Błąd U029D lost communication with nitrogen oxides (NOx) sensor A
 
Dzień dobry,

auto 79k km przebiegu w wersji 120 konnej 6 biegowej, bezpośrednio po ostatnim tankowaniu (nie wiem w sumie czy ma to coś wspólnego z awarią) zapalił mi się check engine. Sprawdziłem błędy aplikacją Car Scanner i wyszedł błąd:

U029D lost communication with nitrogen oxides (NOx) sensor A

Sprawdziłem też podgląd na żywo danych z tego czujnika na postoju i w trakcie jazdy i ciągle jest 0, więc tak jakby faktycznie nie miał połączenia, lub po prostu czujnik/sonda jest uszkodzona.

Czy może ktoś z Was miał podobną usterkę? Jak sobie z nią poradzić? Domyślam się, że powinna pomóc wymiana czujnika, ale może da się sprawę załatwić jakoś inaczej.

grundi_bdg 24-01-2023 18:51

Odp: 1.5 TDCi EcoBlue Błąd U029D lost communication with nitrogen oxides (NOx) sensor
 
Ja wymieniłem czujnik. Nie miałem czasu ani sił na kombinacje z jakimiś zamiennikami itp. Oryginał kosztował 1100 zł plus kilka stówek za montaż ( nie robię nic sam przy aucie)

Wiem Żr w tej cenie mogłem spokojnie wyłączyć całkowicie AdBlue, ale ostatecznie skoro tak wyszło z fabryki to niech tak będzie :-)

Stefanski 24-01-2023 22:24

Odp: 1.5 TDCi EcoBlue Błąd U029D lost communication with nitrogen oxides (NOx) sensor
 
Cytat:

Napisał grundi_bdg (Post 3441396)
Ja wymieniłem czujnik. Nie miałem czasu ani sił na kombinacje z jakimiś zamiennikami itp. Oryginał kosztował 1100 zł plus kilka stówek za montaż ( nie robię nic sam przy aucie)

Wiem Żr w tej cenie mogłem spokojnie wyłączyć całkowicie AdBlue, ale ostatecznie skoro tak wyszło z fabryki to niech tak będzie :-)

Dziękuję za odpowiedź. Możesz mi powiedzieć czy miałeś ten sam kod błędu? I czy może znasz/masz na fakturze/etc numer części?

grundi_bdg 25-01-2023 04:50

Odp: 1.5 TDCi EcoBlue Błąd U029D lost communication with nitrogen oxides (NOx) sensor
 
Cytat:

Napisał Stefanski (Post 3441450)
Dziękuję za odpowiedź. Możesz mi powiedzieć czy miałeś ten sam kod błędu? I czy może znasz/masz na fakturze/etc numer części?

Tak, błąd U029D, po skasowaniu pojawiał po kilku minutach ponownie,

Nr części: KV61-5L248-AC

Jagoda 31-01-2023 16:20

Odp: 1.5 TDCi EcoBlue Błąd U029D lost communication with nitrogen oxides (NOx) sensor
 
Witam, mieliście Panowie pełny zbiornik AdBlue, gdy to wyskoczyło?

PS. Jak i gdzie można wyłączyć całkowicie AdBlue i czy komputer w aucie potem nie głupieje przy dopalaniu DPF?

Pozdrawiam

Stefanski 01-02-2023 18:59

Odp: 1.5 TDCi EcoBlue Błąd U029D lost communication with nitrogen oxides (NOx) sensor
 
Cytat:

Napisał Jagoda (Post 3442505)
Witam, mieliście Panowie pełny zbiornik AdBlue, gdy to wyskoczyło?

PS. Jak i gdzie można wyłączyć całkowicie AdBlue i czy komputer w aucie potem nie głupieje przy dopalaniu DPF?

Pozdrawiam

Ja nie miałem pełnego w momencie jak pojawiła się kontrolka check engine, ale zalałem AdBlue dzisiaj do pełna i raczej nie ma to powiązania. AdBlue z tego co wiem programowo wyłączy każdy tuner, a czy będzie to miało jakiś wpływ na DPF, czy nie po prostu nie wiem.

Bump: Natomiast co do czujnika NOx to na tą chwilę wciąż nie wymieniłem go, bo wyczytałem że te czujniki potrafią ruszyć po przegonieniu auta na autostradzie przy wyższych obrotach. Tak więc zrobiłem 50km z prędkością 140km/h na 4-tym biegu. Efekt jest taki, że check engine od kilkudziesięciu kilometrów po skasowaniu nie wyskoczył ponownie.

Mam podgląd na parametry z czujnika na żywo w programie diagnostycznym i czasami ma on poprawne odczyty, a czasami zawiesza się na minimalnym, lub maksymalnym odczycie. Poobserwuję to jeszcze i zdecyduję co z tym robić dalej.

grundi_bdg 02-02-2023 18:46

Odp: 1.5 TDCi EcoBlue Błąd U029D lost communication with nitrogen oxides (NOx) sensor
 
Oooo popatrz, ja na nie sił ani czasu na takie zabiegi :-) dla mnie auto musi na siebie zarobić, wiec wymieniam elementy na nowe oryginalne.

Ale ciekawa ta opcja z przegonieniem po trasie w specyficznych warunkach,

W sumie i mnie tez chyba AdBlue było na „rezerwie” ale na jakieś 1300 km o ile dobrze pamietam

Jagoda 03-02-2023 13:54

Odp: 1.5 TDCi EcoBlue Błąd U029D lost communication with nitrogen oxides (NOx) sensor
 
[W sumie i mnie tez chyba AdBlue było na „rezerwie” ale na jakieś 1300 km o ile dobrze pamietam[/QUOTE]

No właśnie taką teorie sprzedał mi znajomy mechanik, który raczej robi starsze auta. Jego współpracownik miał taką akcje przy 1.5 EcoBlue w Focusie bodajże i jak ostatnio odjeżdżałem od niego po przeglądzie powiedział mi, żebym zawsze lał AdBlue do pełna i nie pytał dlaczego, bo nikt tego tak do końca nie rozumie :shock:

grundi_bdg 04-02-2023 11:00

Odp: 1.5 TDCi EcoBlue Błąd U029D lost communication with nitrogen oxides (NOx) sensor
 
Myśle ze tu akurat poziom AbBlue w zbiorniku ma niewiele wspólnego, zawsze tankuje w okolicach „500 do pustego” i nie za każdym razem wymieniam czujnik, zepsuł się po około 120 tys km :-) takir drobne pierdoły właśnie po tym przebiegu zaczęły mu doskwierać, a to czujnik, a to poduszka, a to koło pasowe wszystko po końcu przedłużonej gwarancji. Przypadek ? :-)

Stefanski 02-03-2023 15:13

Odp: 1.5 TDCi EcoBlue Błąd U029D lost communication with nitrogen oxides (NOx) sensor
 
Na tą chwilę wszystko działa poprawnie mimo braku wymiany czujnika, check nie wyskakuje ponownie, więc chyba raz na jakiś czas faktycznie warto przegonić auto na wyższych obrotach zamiast od razu wymieniać go


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.