Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] wycieki z pod skrzyni biegów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=153835)

Krzysztof100 19-03-2012 17:36

wycieki z pod skrzyni biegów
 
Witam, od kilku dni zauważyłem na kostce betonowej na której parkuje pod blokiem plamę, nie jest to jakaś czarna tłusta plama jak z oleju, ale coś musiało cieknąć co zostawiło ślad na kostce, patrząc pod samochód widać że skrzynia biegów jest mokra, z czego to mogą być wycieki ??

Daro19823 19-03-2012 20:37

Odp: wycieki z pod skrzyni biegów
 
nie ma co bagatelizowac bo mozna zarznac skrzynie biegów z powodu braku oleju tak jak ja to zrobiłem. według mnie pekłac ci guma na półosce napedowej dlatego plamy na kostce.

faraon31 20-03-2012 06:30

Odp: wycieki z pod skrzyni biegów
 
albo uszczelniacz półosi mam możliwość sprawdzenia
tel 694715600

Krzysztof100 20-03-2012 07:55

Odp: wycieki z pod skrzyni biegów
 
podłożyłem wieczorek białą kartkę formatu A3 pod skrzynię :mrgreen: i rano sprawdziłem, nie było kropli oleju na kartce, więc może już wszystko się wylało co miał się wylać .... ?? jak by się lało z pół osi to raczej był by olej z boku a plama jest centralnie na środku ...:? i co mnie dziwi to nie jest jakaś tłusta oleista plama tylko tak jak by jakiś płyn się wylał i zostawił zaciek (plamę) na kostce ... muszę podjechać chyba do mechanika aby sprawdził czy jest olej w skrzyni ... a da się sprawdzić jaki jest poziom ??

Pitol321 20-03-2012 08:35

Odp: wycieki z pod skrzyni biegów
 
A klima Ci działa?
Może zrobiło się cieplej i załączyła się klima po zimie i ściekła woda, LUB gorzej, tak jak mi kiedyś po zimie w Xsarze II, wyciekł cały płyn z klimy w skutek rozszczelnienia układu. Ciekło wtedy właśnie w okolicy skrzyni biegów po środku, plama na chodniku i w tym miejscu też podwozie wilgotne. Środek z klimy był wodo-podobny, ale zostawił plamę na parkingu, w dotyku konsystencja ciut oleista, ale nie był oczywiście tłusty.

Uziu 20-03-2012 18:54

Odp: wycieki z pod skrzyni biegów
 
jezeli to nie byla plama oleju to zapewne woda z klimy sie skroplila i sobie nakapalo. To normalne zjawisko. najlepiej jak bys dotknol plamy i sprawdzil czy to woda tylko czy sie lepi czy jest tluste.

Krzysztof100 20-03-2012 20:29

Odp: wycieki z pod skrzyni biegów
 
witam, nie miałem czasu aby załączyć klimę i zobaczyć czy w tym samym miejscu na płytkach będzie kapać, jutro to sprawdzę , ale tak jak pisałem, nie jest to czarna plama i nie jet to oleiste, to jest inaczej mówiąc ciemny zaciek na płytkach o średnicy 15cm ... jutro sprawdzę tą klimę czy będzie tam kapać

Daro19823 20-03-2012 21:34

Odp: wycieki z pod skrzyni biegów
 
nie wiem jak u was ale u mnie w foczce woda kapie z drugiej strony .otwierajac maske skrzynia po prawej a woda leje sie po lewej i wypłyta koło koła i jest jej dosc sporo. pozdro


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.