Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Zapalona lampka silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=204995)

marta20-wawa 17-05-2014 08:08

Zapalona lampka silnika
 
Co zrobić gdy zapaliła się lampka silnika (helikopterek) uato skacze jak żaba, nie ma przyśpieszenia i dławi się.
Raz już tak miałam jak zatankowałam na BP. Teraz zatankowałam na Orlenie i znów tak się zrobiło, więc pojechałam go dotankować na Bliską, ale nadal bez poprawy. Nie wiem czy tylko mi się wydaje ale czułam jakiś smród po gazowaniu - może to jakiś filtr? Może benzyna zła?
Słyszałam już tyle opinii, nie mam znajomego mechanika a nie chce żeby ktoś mnie (jako kobiete) nacioł na dużą kase. Dziękuje za pomoc

mk2 1.8 16v 100pb 17-05-2014 08:17

Odp: Zapalona lampka silnika
 
Pogoda za oknem jest nie za ciekawa może przewody WN mają przebicie samochód wtedy dławi się, nie ma mocy i całym telepie
A pewnie nigdy nie były wymieniane

haniballecter 17-05-2014 10:49

Odp: Zapalona lampka silnika
 
Witam. W moim mondku mk3 tez się zapaliła taka kontrolka od silnika... A szarpie tylko na LPG. Czyżby przewody do wymiany?

enjoypoznan 17-05-2014 12:16

Odp: Zapalona lampka silnika
 
Kontrolka silnika oznacza awarię silnika lub jego osprzętu. Przyczyn może być naprawdę wiele. Trzeba odczytać kod usterki. Wtedy będzie mniej więcej wiadomo w czym problem.

Daro699 17-05-2014 12:43

Odp: Zapalona lampka silnika
 
W moim przypadku było to przegryzienie przez jakiegoś gada przewodu zapłonowego.Wymieniłem kable i teraz pytanie czy trzeba skasować ten błąd na komputerze?Próbowałem odłączenie akumulatora na 30min ale nie pomogło,kontrolka nadal świeci.

enjoypoznan 17-05-2014 12:54

Odp: Zapalona lampka silnika
 
Jeżeli błąd nie będzie występował to kontrolka zgaśnie sama po jakimś czasie. Ale błąd będzie zapisany w pamięci. Skasować można tylko komputerem.

mk2 1.8 16v 100pb 18-05-2014 10:55

Odp: Zapalona lampka silnika
 
Cytat:

Napisał haniballecter (Post 2212651)
Witam. W moim mondku mk3 tez się zapaliła taka kontrolka od silnika... A szarpie tylko na LPG. Czyżby przewody do wymiany?

Gaz jest bardziej czuły na przebicie przewodów WN.
Ja bym obstawiał na 80 % przewody

pawel84 18-05-2014 13:26

Odp: Zapalona lampka silnika
 
O dziwo nikt nie pisze o cewce zapłonowej, u mnie padła już dwa razy.

haniballecter 19-05-2014 14:13

Odp: Zapalona lampka silnika
 
Wymienilem te przewody dalej podszarpuje na LPG :(. Błąd nie zniknął. A co do cewki do podpinał mechanik do komutera i nic nie pokazywało a mowil gdyby to byla cewka to by błąd wyskoczył. Hym co myślicie o tym?

enjoypoznan 19-05-2014 14:37

Odp: Zapalona lampka silnika
 
Wymień cewkę. Błąd nie zawsze wyskakuje.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.